Капосно-прекрасна книжка, або На що здатні маленькі вовчики
Автор: Іан Вайброу
Видавець: Добра читальня
Рік: 2008
Перекладач: Орест Тарута
У сім’ї злих та кровожерливих вовків – лихо. Маленький Вовчик вчасно лягає спати, не гарчить на молодшого братика, охайно зачісує шерсть і…о ні! – регулярно чистить зуби! Одним словом, цей Малий – противнючий чемнюсик. Його негайно треба перевиховати, а це може зробити лише грізний Вовчило-Хижачило, директор Школи Поганців, де відзнаки вручаються за мерзенну поведінку, підлі вчинки та погані звички. Маленький Вовчик вирушає у далеку подорож, аби вивчити 9 капосних правил і отримати Значок Злого Вовка.
Здається, знайомий мотив… Та стривайте, це лише зав’язка! У книжці на вас чекає ціла купа несподіванок, кумедних ситуацій та приколів. А головне - Маленький Вовчик «сам розповість» вам про свої веселі пригоди, адже повість написана у формі листів і подорожніх заміток. Дотепний стиль цього юного зовсім-не-хижого «літератора» не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих! Маленькі Вовчики здатні не лише на хитрощі й пустощі, кмітливі жарти та вигадки, але й забезпечують вечір чудового настрою, веселого реготання й вибухового сміху... Чому саме вибухового - зрозумієте в кінці історії.
До цієї капосної книжечки так і тягнуться руки. Український портрет Маленького Вовчика намалював відомий дитячий художник Олег Петренко-Заневський, а «замальовки на полях» належать олівцю британця Тоні Росса. Книжиця видана у зручному форматі, трохи більшому за кишеньковий, що, гадаю, є дуже органічним для дитини. Родзинкою цього видання, безперечно, є оригінальний гумор. Англійський дитячий письменник Іан Вайброу написав понад 60 книжок, які видані у 25 країнах світу. А Маленький Вовчик уже «говорить» 13 мовами! І ще одна особливість видання – «Добра читальня» закликає батьків читати дітям уголос і дає поради, як це можна зробити цікаво й з користю. Не дивно, що такі рекомендації з’явилися саме у першій друкованій книжечці видавництва, адже до цього часу «Добра читальня» випускала у світ аудіо книги, які заміняючи батьківське читання, розвивають уяву, пам'ять, творчі здібності та є незамінними в подорожі. «Капосна книжка Маленького Вовчика» - чудова книга для читання вголос, перевірте і веселий настрій вам гарантовано!
"Книжиця видана у зручному форматі, трохи більшому за кишеньковий, що, гадаю, є дуже органічним для дитини."
От-от. Я вже зіткнувся з проблемою: важко знайти якісну дитячу книжку невеликого формату. Чомусь у видавців у голові міцно засів стереотип: батьки читають дітям великі книжки, виключно вмостившися вдома на дивані (або за письмовим столом). В реальності, наприклад, книжку дитині читаємо під час тривалої поїздки в маршрутці, щоб вона не рвалася виходити на кожній зупинці, в черзі на пошті й у ще багатьох подібних обставинах.
Ми, щоправда, ще не доросли до віку, щоб читати такі "капосні" книжки, але вже зараз хвилюють ціни – якщо вони так виростуть, як на іграшки, то буде тяжко купляти книжечки. Вже зараз мінімальна ціна простеньких іграшок (типу пірамідок, відерець-лопаток, дрібнесеньких машинок) – 25 грн. (До Нового року можна було купити за десять-п"ятнадцять гривень). А "розвиваючі" іграшки, навіть без вогників-пісеньок-батарейок – мінімум 120 гривень. Вибачайте, що про гроші, але сподіваюся, що видавці на цю сторінку зазирнуть:)
Олегу Петренко-Заневському – респект, подобаються його книжечки про Сіму!
Завдяки пані Ользі маємо цілу купу цікавих відгуків на дитячі книжки. Є там і для "вашого" віку http://renn.sumno.com/literature-review/marusia-i-bili-vedmedi/, але це скоріше застереження...
Аж захотілося побігти, купити і прочитати про Вовчика :)