Повість зі смаком дитинства
Автор: Галина Логінова
Видавець: Кальварія
Рік: 2002
Роки перевидання: 2008
«Піщана ріка» Галини Логінової, яка чи то приховується під псевдонімом російської акторки, матері Міли Йовович - Галини Логінової, чи випадково має таке саме прізвище, просякнута присмаком дитинства. Попередній твір письменниці смакував палкою Іспанією, а тепер ми поринаємо у дитячий світ малої Татри або, як хочете, Тамари.
Татрочка, мала партизанка, Безсмертний Акуратний Павук у своїх дитячих іграх, бачить те, що відкривається в житті лише дітям та старим людям. Сновидіння малої гармонійно переплітають історії з матусиного та бабусиного життя.
Повість торкається актуального у всі часи питання вірності. З чистою, як кришталеве озеро, совістю баба Афродита та на противагу їй - Наталя, що заспокоює свою совість аргументами на користь «вільної любові» і «мети, що виправдовує засоби».
Молода мама у житті описує роздуми, переживання, мрії та розчарування такої ж молодої мами Наталі у повісті. Це одна з сюжетних ліній твору, з якої так вдало винесено уривок на обкладинку книги:
«Я ж кохала свого чоловіка й хотіла, щоб він усе ж таки побачив отой далекий край, відчув свободу польоту свого омріяного Ель Параісо. Але я не жертвувала собою заради нього і тому змушена зізнатися, що я зраджувала свого чоловіка. Бо було мені ой як добре! Я тварина, чуттєва тварина з ненормально високим інтелектом».
Радують невимушені сюжетні повороти «Піщаної ріки». Ви дізнаєтесь, що вчиняє мала бешкетниця, коли матуся не відривається місяць від кандидатської, забуваючи (забиваючи?) про найдорожче - власну донечку. З подивом прочитаєте, як витрактовують влаштовані Татрою «непедагогічні» ігри під час «мертвої години» заідеалогізовані виховательки. А також - чи справдилися прогнози Наталіної свекрухи щодо майбутнього подружнього життя з талановитим художником.
Твір сповнений міфологічності, елементів філософії. Коли прочитуєш його - на язиці залишається присмак дитинства. А з іншого боку, у повість має відчутний філософсько-моралізаторський характер.
І, наприкінці, малим додатковим бонусом є те, що Галина не викрадає в читача простору для фантазії кінцівки «Піщаної ріки». Вона не передбачається з середини твору, а є такою собі вдалою комбінацією. Мильно-позитивною чи по-філософськи закрученою - ви дізнаєтесь, тільки подолавши «Піщану ріку».
Захоплива книжка... Особливо, якщо прочитати всю за один вечір:)
Згодна! Книжка прив’язує до себе невидимими ниточками, і її, справді, хочеться дочитувати якнайшвидше.
Галина Логинова – вона і є Галина Логинова. Про матір Міли Йововович я дізнався вже набагато пізніше:)
Тільки от, на жаль, Галина Логинова вже років п'ять, як більше не письменниця. В другій книжці "Червоне солодке сонце" вже можна помітити, як поступово її лірично-фантастично-філософське письмо, притаманне "Піщаній ріці", зникає, і взагалі не покидає враження, що книжка починалася немов однією людиною, а хапливо дописувалася іншою, спочатку була замріяна дівчина, а в кінці – серйозна тьотя...