«Трансформатор»: синтез «живого» та електроніки

теґи: Львів, Трансформатор, дахи, електронна музика, медіа-мистецтво, Фестивалі

дахНаприкінці серпня вперше у Львові стартує унікальний фестиваль нових медіа-мистецтв «Трансформатор». Протягом  п’яти днів прихильники сучасного мистецтва матимуть можливість побачити цікаві візуальні проекти, послухати експериментальну електронну музику, а також стати учасником дискусій та лекцій. Вхід на всі акції фестивалю – вільний.  

Ідеєю проекту є дослідження міста як інформаційної ємності і конструкту, його енергії, електрики, яка живить його, дозволяє жити, функціонувати і розвиватись. Те, що відбуватиметься у рамках фестивалю – синтез електрики і «живого», перформаційного, до прикладу, живої музики із електронною.  

Відбуватиметься фестиваль у два етапи – 26-30 серпня та 3-4 вересня, і складатиметься з дахдвох частин – аудіо-візуальної  та теоретичної. Заходи відбуватимуться  на трьох майданчиках.

Аудіо-візуальна  програма триватиме у майбутньому  бізнес-центрі «Емеральд» («скляний будинок»), що на пл. Петрушевича, та у Львівському палаці мистецтв. Натомість, едукаційна частина відбуватиметься у Центрі  міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця, 6). Остання складатиметься, зокрема, з двох базових дискусій «Місто та електрика» і «Електрика як утопія». Мова піде також і про кіборгів. Адже серед учасників фестивалю будуть гості з Австрії, де щороку проходить фестиваль роботів «Робоекзотика».    

дахУчасниками «Трансформатора» стануть понад два десятки митців з п’яти країн світу. Кураторами медіа-фестивалю стануть куратор проекту, історик мистецтв Андрій Лінікта один із найвідоміших польських музикантів, які працюють з електронною музикою, і куратор одного з найбільших польських мистецьких центрів в Гданську – Лукаш Шаланкєвіч з Кракова.  

– Серед цікавинок  «Трансформатора» – чекаємо на митця з Росії Павла Побережника, який  привезе історичний прилад, що змінив розвиток механіки і електрики у ХХ столітті, – розповідав Андрій Лінік. -  Це площина з двома вертикалями, рухаючи які в повітрі твориться музика. За рахунок руху рук, без колонок, підсилювачів… Ще однією родзинкою буде виступ Кріса Джанки з Австрії. Він спаяв катушку, яка продукує блискавки, і синтезував це з електричною гітарою. Музика поєднується з продукуванням блискавок двометрової висоти… Приїдуть також Олександр Щетинський, який у Європі вважається одним із найкращих українських інтелектуальних композиторів, і який працював з режисером Андрієм Жолдаком над постановкою дахскандально-відомої у Європі і забороненої в Україні вистави «Ромео і Джульєтта». Експериментальну електронну музику представлять також Алла Загайкевич та Любава Сидоренко.

ДОВІДКА

Нові медіа  – вид мистецтва, яке створюється за допомогою різних технологій (відео, комп’ютерів, Інтернету, телебачення, мобільних телефонів і т.д.). У цьому випадку також часто використовують терміни «мистецтво нестабільних медіа», «електронне мистецтво», «цифрове мистецтво» тощо.  

В Європі та світі сьогодні існує безліч фестивалів медіа-мистецтва, створюються центри цифрової культури, основні принципи медіа-мистецтва викладають в мистецьких навчальних закладах. В Україні тільки починають говорити про нові медіа та створювати перші мистецькі проекти.