категорії: візуалка новина

Інакший – не ворог: Постер-кампанія проти гомофобії та інших форм страху

теґи: реп, АНТИГОМОФОБІЯ, Анатолій Белов, Вуличний проект, Ксенія Гнилицька, Нікіта Кадан, ХУДРАДА, Ярослава Хоменко, соціальні захворювання

Р.Е.П.Кураторське та самоосвітнє об'єднання ХУДРАДА розпочинає постер-кампанію «Вуличний проект з протидії соціальним захворюванням». У рамках проекту постери, спрямовані проти гомофобії та інших форм ксенофобії, надані художниками з Києва, Харкова, Берліна, Москви, Санкт-Петербурга, а також Загребським Квір-фестивалем буде виклеєно у публічних місцях Києва.

Останнім часом ми спостерігаємо владні спроби ввести в Україні цензуру, зокрема діяльність одіозної НЕК з питань моралі, репресії проти активістів, до яких належить резонансна справа Олександра Володарського, придушення вільного публічного висловлення під прикриттям боротьби з порнографією, спроби введення цензури у мережі Інтернет. Водночас – бурхливий розвиток ультраправих рухів, чия активність та впевненість у собі не залишає сумнівів. Очевидним стало те, що ксенофоби приділяють особливу увагу діяльності в галузі культури. Результатами цієї діяльності стали зриви презентацій квір-антології «120 сторінок Содому» та спалення Арт-центру Павла Гудімова «Я галерея».

Офіційне публічне життя пропагує принципи консервативної моралі, але у нашому суспільстві відсутні принципи загального осуду будь-яких публічних проявів расизму чи гомофобії. На тлі владної патріотичної риторики, якою компенсується брак толерантності у суспільному просторі, розгортають активну діяльність ультранаціоналістичні організації. Політика замовчування та контролю, яку проводить держава, тільки сприяє посиленню страху, як у спільноті гомосексуалів, так і серед представників інших спільнот. Р.Е.П.

Гомофобські та ксенофобські настрої у суспільстві підживлюються, політичні дискусії виходять за межі вульгарності, а сучасні медіа висвітлюють ці проблеми переважно в іронічному контексті. Реагувати в інформаційно-просвітницькому полі на прояви гомофобії та расизму мають адекватні і свідомі культурні та громадські інституції, окремі ініціативні люди та спільноти.

Роботи художників у цьому контексті виступають як прямі активістські висловлення на суспільно значущу тему. Вуличний проект з протидії соціальним захворюванням спрямований проти брутальної гомофобії ультраправих, але також – проти мовчазної згоди більшості в межах українського «правого консенсусу». Учасники акції проти усіх форм ксенофобії: і печерної агресії знавіснілих маргіналів, і тактики замовчування, яку обрала добропорядна більшість.

В межах Вуличного проекту з протидії соціальним захворюванням найбільше уваги буде приділено темі гомофобії, що залишається в одному ганебному ряді з расизмом та іншими формами патологічної ненависті до Іншого, які намагаються видати себе за суспільну норму.Постер-кампанія Вуличний проект з протидії соціальним захворюванням складається з постер-галерей та окремих постерів, що стихійно з'являтимуться на вулицях Києва. Проект здійснюється на кошти організаторів за підтримки фундації Центр Сучасного Мистецтва.

Учасники проекту:

Анатолій Бєлов (Київ)

Дмітрій Вілєнскій (Санкт-Петербург)

Ярослава Хоменко (Київ)Р.Е.П.

Ніколай Олейніков (Москва)

Ксенія Гнилицька (Київ)

Микола Рідний (Харків)

Микола Власов (Київ)

Максим Нерода (Берлін)

Нікіта Кадан (Київ)

QueerZagreb festival (Загреб)Художня рада – міждисциплінарне кураторське та самоосвітнє об’єднання, засноване у 2008 році. До складу ХУДРАДи входять художники, архітектори, політичні активісти, публіцисти, співробітники художніх інституцій та перекладачі.