категорії: новина

Ятки візьмуть участь в ДомРа-фесті 13 травня

всі13 травня  в Центрі  культури та мистецтв  Києво-Могилянськой  академії (вул. Іллінська, 9), о 17-00 на честь  презентації дебютного синглу фольк-джаз гурту «ДомРа», та демонстрації унікальної електродомри відбудеться ДомРа-Фест.

Спеціальна гостя фестивалю – Народна артистка України Ніна Матвієнко.

Ведучий фестивалю – відомий журналіст та радіоведучій Олексій Коган.

Програма

 1. Концерт-презентація фольк-джаз гурту «ДомРа» та  їх дебютного синглу «Купальська».
 2. Демонстрація першої у світі електродомри, унікального музичного інструменту, який створили київські музичні майстри Андрій Степанович та Олег Стоколос спеціально для Віктора Соломіна, лідера гуртів Solominband та «ДомРа».
 3. Виступи колективів автентичного співу «Стріла» та «Многая Літа», які є учасниками багатьох міжнародних фольклорних фестивалів, в тому числі «Шешори» та «Країна Мрій».
 4. Виставка старовинного українського національного одягу та рушників з колекції Ігоря Перевертнюка. Лекція з історії українського костюму.
 5. Виставка-продаж етнічного хенд-мейду від магазину «Ятки»

  Початок о 17:00

  Вхід 15 грн. У вишиванці – БЕЗКОШТОВНО

  Всі зібрані кошти будуть направлені на створення благодійного фонду студентських музичних проектів НаУКМА.
   

17:00 Початок фестивалю. Відкриття виставки-продажу хенд-мейду та виставки старовинного українського вбрання 18:00-18:30 Виступ колективу автентичного співу «Многая літа» 18:30-19:00 Лекція Ігоря Перевертнюка з історії українського костюму 18:30-19:30 Прес-конференція  з учасниками гурту ДомРа та організаторами фестивалю 19:00-19:30 Виступ колективу автентичного співу «Стріла» 20:00-22:00 Початок виступу гурту «ДомРа» 20:45 Презентація електродомри 21:00-21:15 Виступ Ніни Матвієнко 22:00 Завершення фестивалю

ДомРаФестАкредитація на прес-конференцію та фестиваль для представників ЗМІ є обов’язковою.

Акредитація за тел. 093 690 89 04 або nadin_world@mail.ru

Організатори фестивалю: менеджмент гурту «ДомРа», Києво-Могилянська Академія за підтримки Музичного товариства НаУКМА та Студентського радіо «Квіт».

Контакти: директор гуртів Solominband та ДомРа Надія Браницька.

Тел. 093 690 8904. nadin_world@mail.ru

Партнери фестивалю: Продюсерський центр  «Jazz in Kiev» www.jazzinkiev.com, музичний магазин «До дієз» www.dodiez.com.ua, Студентський журнал «Віват Академія», Сумно?Ком – спільнота блогів про культуру www.sumno.com,

портал www.itop.net 

 

Фольк-гурт «ДомРа»

«ДомРа» була організована наприкінці  2009 року домристом-віртуозом Віктором Соломіним  на підґрунті відомого гурту «Solominband» (www.solomin.org.ua). Прем’єрний виступ відбувся восени 2009 у арт-клубі «44».

Гурт  виконує авторську музику Вiктора  Соломiна та його аранжування українських  народних пісень. Більшість пісень, які складають програму, було зібрано  за декілька років експедицій в українських  селах. Створюючи сучасні аранжування, Віктор Соломін дуже обережно ставився до архаїчного матеріалу, намагаючись зберегти традиційні українські мелодії та зробити їх популярними серед молоді.

Завдяки неординарному поєднанню милозвучного та сильного голосу солістки Анастасії Друзюк, ніжного витонченого голосу домри та унікального музичного матеріалу, «ДомРа» створює незвичайну музику на перехресті автентичних народних пісень, джазу та року.

Склад гурту «ДомРа»:

Анастасія Друзюк – вокал

Віктор  Соломін – домра, баян, аранжування та  композиція

(www.solomin.org.ua, http://www.myspace.com/victorsolomin)

Олександр Малишев  --  клавішні

Валентин  Корнієнко – контрабас

Тарас Козак – ударні інструменти

 

    Фольклорний ансамбль «Многая літа»

Ансамбль  створила Ганна Коропніченко зі студентів  секції «музичний фольклор» Київського Національного університету культури та мистецтв у 2007 році. Колектив повноцінно відтворює традиції пісенного виконавства  Київщини (Полісся) та Полтавщини. Репертуар  колективу складають календарні (веснянки, колядки, щедрівки, жнивні) та сімейні (весільні, поминальні) пісні, псалми. 

    Фольклорний ансамбль «Стріла»

Ансамбль  було створено літом 2007 року. Назва  «Стріла» пов’язана не тільки з  відомим на Україні обрядом проводів Стріли та піснями про неї, але й з тим, що саме слово «стріла» уособлює рух та динамічний розвиток. Репертуар ансамблю – результат 15-річних експедицій Наталії Сербіної (керівника ансамблю) по Центральній Україні, Полтавщині та Черкащині. 

       Електродомра

Цей музичний  інструмент було створено на замовлення відомого українського домриста Віктора  Соломіна, який давно і успішно  експериментує зі звуком, ламаючи  стереотипи, пов’язані із сприйняттям домри. Вже не раз цей музикант доводив, що домра – це не забутий старовинний інструмент, що підходить тільки для народної музики. Використання домри у джазовій, класичній та рок-музиці виявилось напрочуд  вдалим і Віктор Соломін не збирається зупинятись на досягнутому.

Електродомра  роботи київських музичних майстрів Андрія Степановича та Олега Стоколоса – інструмент незвичайний у всьому, від самої ідеї до матеріалів, за допомоги яких її було створено.

Вперше  для створення домри було використано  дерево гостролистого канадського  клену. Зазвичай деку та гриф створюють з кедру або ялини, які мають недостатньо високий рівень резонансу.

Накладку  для грифа створено з кокабола, особливого різновиду палісандру. Ця порода дерева дуже стійка до перепадів  температури та вологості, завдяки  цьому інструмент став менш чутливим до зовнішніх факторів, його легше транспортувати та зберігати.

Електроніка, що міститься всередині домри  є ексклюзивним винаходом Андрія Степановича та Олега Стоколоса і розроблена спеціально для цієї елктродомри.

Всі ці знахідки дали можливість максимально зберегти тембр і навіть форму акустичного інструменту та суттєво розширити його можливості. Тепер домра може взаємодіяти з різноманітними звуковими процесорами, а домристи використовувати всі новітні надбання сучасних звукових технологій. 

 

Виставка  традиційного українського одягу та рушників Ігоря Перевертнюка.

     У фойє Центру культури та мистецтв будуть представлені рушники, чоловічі та жіночі автентичні костюми, зібрані Ігорем Перевертнюком на Поліссі ( Рівненському, Житомирському, Чернігівському, Волинському), Полтавщині та Поділлі.

     Колекція  вирізняється самобутністю, повноцінним  представленням всіх елементів одягу, різноманітністю, оригінальністю, індивідуальністю вишивки ( використовуються техніки  заволікання, вирізування, витинання  та інші, що на даний момент є забутими) .

     Середній  вік експонатів – 100 років. 
 

Студентське Радіо «Квіт».

Радіо «К:)ВІТ» є студентським радіо Могилянки, що займається інформаційним і музичним мовленням на території університету, проведенням масових розважальних заходів, підтримкою інших культурно-мистецьких подій та їх висвітленням. Метою  діяльності є, з одного боку, пожвавлення  студентського життя, з іншого –  надання спудеям НаУКМА можливості отримати унікальний досвід роботи на радіо. 

Музичне товариство НаУКМА.

Музичне товариство Києво-Могилянської Академії – організація студентів та випускників  НаУКМА, як іцікавляться організацією та проведенням музичних заходів  в Академії. Музичне товариство працює з 2007 року. Мета товариства – відроджувати давні музичні традиції Університету, розвивати музичну культуру в стінах Академії.