«Only You»: романтично-мистецька ода жіноцтву

теґи: Віртуозов, Галерея Гері Боумена, Львів, Резніченко, Саллер

Only You

У стінах галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відомі львівські митці «співають» оду кращій половині людства. У експозиції із романтично-ностальгічною назвою «Only You» дванадцять художників оспівують і вихваляють жінку. Жінку, яка кохає і ненавидить, вродливу і негарну, добру і злу, огрядну і худорляву, вірну і легковажну, звабливу і бридку, байдужу і ненаситну. Та попри все – милу, чарівну, фантастичну, найкращу у світі.  

У літературі саме такою – різноманітною, відкритою і таємничою водночас описує жінку закоханий у всіх жінок на світі серцеїд, угорський постмодерніст Петер Естерхазі. Натомість бачення і розуміння жінки львівських художників – словом не описати. Його можна лише відчути у пластиці скульптури, сприймати крізь спектр різноманітності барв на полотні.

Only You

Так дотепною, пишною і стрункою водночас віртуозно бачить жінку у скульптурі Михайло Віртуозов.  У більш академічній манері, ніжну і витончену граційність творить у бронзі Володимир Одрехівський. Широко відкритими очима заглядає з полотна на відвідувачів «Весна» Михайла Демцю, про пристрасть оголеного силуету, екзистенційну насиченість жіночності фантазують Борис Буряк, Сергій Гай, Сергій Резніченко та Сергій Савченко. Свої арт-рефлексії на тему висловлює у малярстві один із останніх романтиків у мистецтві Володимир Богуславський, невеличку за форматом, але насичену за сюжетом серію офортів «Транспорт на двох» представляє Роман Романишин, Богдан Пікулицький шле мистецькі вітання у «Посткард», у техніці левкасу творить Олег Денисенко, співзвучно із назвою виставки, родом із 1960-х презентує свій поп-арт-диптих «Наді+Оля» Роберт Саллер.  Одне слово, «Only You» стала справжньою знахідкою для тих, хто ще шукає, і тих, хто вже знайшов, сповнила справжнім передчуттям ейфорії свята весни, розбудила з зимової сплячки живу романтику теплих емоцій, якими продовжить зігрівати глядачів до 11 березня.