Перші місця у книжковому рейтингу "ЛітАкцент року – 2012" посіли Олег Лишега та Віра Агеєва

теґи: Віра Агеєва, ЛітАкцент року – 2012, Олег Лишега

Експерти "ЛітАкценту року – 2012" оголосили результати книжкового рейтингу.

Переможцем у номінації "Художня література" став Олег Лишега зі збіркою "Великий міст". У номінації "Літературознавство" нагороду виборола Віра Агеєва з книжкою "Мистецтво рівноваги. Максим Рильський на тлі епохи".

Анти-премію "Золота булька" отримав Любко Дереш за роман "Голова Якова".

Фіналістами рейтингу 2012 року також були: у номінації "Художня література" – Юрій Винничук "Танго смерті" та Михайло Слабошпицький "Що записано в книгу життя: Михайло Коцюбинський та інші". Номінація "Літературознавство" – Марія Ревакович "Persona non grata. Нариси про Нью-Йоркську групу, модернізм та ідентичність", Богдан Рубчак "Міти метаморфоз, або Пошуки доброго світу".

До журі експертів цього року ввійшли відомі українські літературознавці, літературні критики й письменники – Володимир Панченко (шеф-редактор "ЛітАкценту"), Євген Нахлік, Григорій Гусейнов, Тетяна Трофименко, Ірина Шувалова та Ярина Цимбал.

Цього року премію вручили вп'яте. Нагадаємо, раніше переможцями рейтингу "ЛітАкцент року" ставали Петро Мідянка і Марко Павлишин (2008), Володимир Рутківський і Роман Піхманець (2009), Андрій Содомора та Ірина Макарик (2010), Юрій Щербак і Лариса Мірошниченко (2011).

litakcent.com