VI фестиваль кави у Львові

теґи: Львів, аналітика, кава, публіцистика

фестиваль кави 2012

Цьогоріч  у Львові вже вшосте відбувається фестиваль кави. Місто Лева здавна славилось смачною і запашною кавою. Як відомо, цей чудо-напій у Галіцію привіз в кінці 17 століття Юрій Кульчицький – перший засновник кав'ярень у Європі. У Львові кава дуже швидко прижилася й стала улюбленим напоєм. У зв'язку з цим почали з'являтися кав'ярні та магазини з коричневими смаженими зернятами. Цей напій має багато різновидів: еспресо, лате, капучіно, мокачіно, фрапе тощо. Рецепти приготування варіюються, залежно від смакових бажань покупців, які донині люблять щоденно ласувати кавою. 

Тому не дивно, що славетний Леополіс проводить таку акцію – фестиваль кави. Організатори фестивалю "На каву до Львова" обіцяли залучити рекордну кількість кави, ярмарок і ще багато різних конкурсів. Я, як справжній любитель напоїв з кофеїном, вирішила відвідати захід у перший же день. 

Але на мене чекало невеличке розчарування: по-перше, все виглядало майже так само як і минулорічний фестиваль, по-друге, сильного різноманіття кави я не побачила, що й стало основною причиною розчарування.

фестиваль кави 2012

Крім того, на показ були виставлені різноманітні печенька, тістечка, цукерки, кнедлики й інші типи солодощів, а ось кава ховалась в глибині тентів. До того ж, готували її "заводським" способом, тобто з електричної кавоварки. Як на мене, це найбільший мінус, тому що тоді втрачається вся романтика пиття кави. Мені здається, справжні поціновувачі тратять щодня більше часу на приготування напою, ніж на фестивалі.

Гурмани, можливо, підтримають мою думку, що найсмачніша кава – це та, яка приготовлена в турці, з додаванням улюблених прянощів. А ось такої кави "з автомату" я можу випити й у будь-якій з представлених кав'ярень. 

До речі, здивувало мене й те, що на фестивалі кави готує каву "піцерія "Пінокіо". Відколи це піцерії стали спеціалізуватись на каві? Я би втішилась, якби наші піцерії хоча б цю італійську страву навчились робити достойно.

Плюс фестивалю  - є багато конкурсів, велика сцена, клоуни (чомусь), які розважають публіку й змушують її триматись згуртовано в одному місці. Будемо сподіватись, що на майбутнє організатори фестивалю зможуть відновити Дух Львівської Кави, змусивши учасників готувати каву в турках, ну, або хоча б виставляти її на передній план, поруч із солодощами.

ФОТОРЕПОРТАЖ >>