категорії: репортаж

2 на 3. Два кліпи на трьох в день народження Абздольцу!
Ось і відбулася туса на честь 2-ої річниці гурту "Абздольц". Дійство проходило в доволі тісному клубі "44", бо бажаючих бути присутніми на святкуванні дня народження гурту виявилось доволі багато. Надто багато! Це не дивно, адже іменинники запросили на свято "Назад шляху немає" та "Фактично Самих", а також презентували два свої дебютника - альбом та відео на "Чебурашку".
Не дивлячись на те, що початок планувався о 22, вже о 21 не можливо було примоститися - столики, барна стійка, місця під сонцем (тобто під сценою) вже були переповненні. "Абздольц" та "Фактично Самі" метушливо бігали на сцені налаштовуючи апаратуру.
Коли вже явно наближався початок концерту, "Абздольц" ніяк не могли зібратися, то вокаліст зникав в невідомому напрямку, що доводилось викликати всім натовпом: "Снігурочка... снігурочка...", то просто неможливо було підібратися до сцени. Тоді прийнявши рішення таки почати, проголосили те, що вперше будуть співати під фанеру, як це робить Кіркоров. Напевно, про інших просто забули. Розпочали з " Чебурашки". Це пісня така у "Абздольца", а не сересерівський мультик про горе-тварину. Манера виконання дуже вразила, бо музиканти якось перемішали власні обов’язки в гурті - замість барабанів грали на касці воєнного зразка, шнур від гітари, на якій грав барабанщик, бовтався в невідомому напрямку, мікрофон літав по сцені, а звук це ні краплі не переривало! І це "Живий звук", панове. :) Те, як цей спів супроводжувався діями на сцені, описати навряд вдасться. І не варто пробувати! Фанерський план було виконано! Ще й з добрячим акторським вмінням "Аздольцу".
Під сценою час від часу терлась Ірена Карпа. Квадратні сантиметри були дуже щільно окуповані, тому процес забирання на сцену був надто складним. Тоді припала можливість побачити перший кліп "Абздольців", в якому брали участь такі страви, як Борщ, Фактично Самі, Щастя та MJ Кувалдін. "44" трохи не розрахований на демонстрацію кіноробіт у Великому залі (для цього є кінозал), тому усім довелося синхронно присідати та пригинатися, що виглядало доволі кумедно, бо більшість публіки просто нахабно стояла не тільки що на стільцях, а й на столиках.
З звершенням кліпу іменинники розпочали власний концерт. Два оператори, які стояли під сценою, були вимушені забратися на неї, а з часом зовсім звільнити місця. Підірваний хлопець в футболці "Пурген" заскакував на сцену, виривав мікрофона та волав : "С вамі група Пурген" та іншу туфту; по черзі кожному музиканту вдягав шарфика, який є символікою якоїсь футбольної команди. Так і не з’ясувалось, чи він прийшов на стадіон, чи на виступ "Пургену". "Абздольци" були здивовані, побачивши таку кількість людей на концерті. Дарма недооцінили власні можливості, бо музика добряче западає у серці. В принципі й тексти незвичайні, але їх нецензурна основа переплюнула "Kurva cum back" ФС. Диски "Абздольци" літали в натовп. Можна сказати, що виривались з рук музикантів шаленими слухачами з-під сцени. Мінус і Величезний мінус - розмовна мова Абздольцу. На жаль, вони не спілкуються рідною, а дуже варто б. Але панк-гурт неодноразово зауважував про себе, які вони покидьки, смердючі, вонючі тощо.
"Абздольців" замінили "Назад шляху немає", які також презентували свій новий кліп "Птах дощу", де знявся Олег Скрипка. Процес присідання повторився вдруге. На нашу думку, занадто мало часу відвели на виступ НШН. А вечір вже добігав свого логічного завершення і насувалася темна-темна ніченька.
Але не зважаючи на цю саму ніченьку, під час виступу НШН трапився і досить прикрий інцидент. У гурту "Борщ" вкрали мобільний телефон, про що було заявлено зі сцени: "Велике прохання, хто вкрав мобільний - киньте його за барну стійку, щоб ніхто не бачив, адже там дуже важливі номери". Так що, якщо Ви там були і зараз сидите - єхидно посміхаєтеся і читаєте цей репортаж, подумайте, ще є час повернути назад цього "маленького друга", поки Вас не прийшли та не пов’язали.
Далі - більше. Ми десь у саменькому кінці залу. "Кириян" - долунало до нас. Це почався виступ досить матюкливої програми доволі непоганого гурту під дивкуватою назвою "Фактично Самі". Дивкувата, адже учасників гурту - 6, а вони все "самі" :). Цього вечора "Самі" були не самими: крім того, що в концерті брали участь також "Бздольци" та "НШН", під сценою стрибала купа дівчаток та хлопчиків, які аж світилися розумом, стрибаючи та вигукуючи "три звичних слова".
Ще із самого початку складалося враження, що тим самим хлопчикам та дівчаткам було абсолютно по-барабану, скільки в них лишиться після концерту зубів та ребер, адже крім невдалих спроб зняти концерт на відеокамери, вони мало не розчавили кількох фотокореспондентів та маленьких беззахисних дівчаток, що не в змозі були справитися з величезною ватагою биківні, на що чільник "Абздольцу" нервово попрохав одного учасника ватаги притримати весь зал, після чого його самого мало не винесли відти.

Богдан Логвиненко та Марина Зайдель
Світлини Міли Князької