Атмосферний метал і середньовічний рок грали на «Joker Musіc sessіon»
2 липня в київському клубі «Queen Bee» відбулася цікава музична подія – «Joker Musіc sessіon», присвячена Дню народження Олександра на прізвисько Джокер. На заході організатори – концертне агенство «De Lumіne» – зібрали сім різних за стилістикою колективів: від виконавців поп-музики й легкого блюз-року до середньовічної етніки й металу.
Першим розігрівав публіку гурт «Hot pants» («Гарячі штани»), що звучав легко й приємно, і грав рок (фанк, блюз...) з великою кількістю соло й тепінговою манерою гри на електро- й бас-гітарі. Вокаліст постійно забував слова й намагався підглядати в розкладені під ногами «шпори». Втім, склалося враження, що для цього колективу текст особливого значення не має – основний акцент вони роблять на роково-блюзовому звучанні.
Другими виступили веселі хлопці в шортиках та дівчина-клавішниця з гурту «Рубить!». Незважаючи на інтригуючу назву й більш, ніж десятихвилинну підготовку до виступу, команда виконала лише кавери на досить різножанрові хіти різних часів – від «The kіds aren't alrіght» («Offsprіng») до «Let іt be» («Beatles»). Авторського матеріалу слухачі так і не почули. Зате натанцювалися вдосталь під саундтрек з «Мисливців за привидами».
Далі настав час металу. Третіми публіку розважав гурт «Etna», який грає українськомовний «хард» у стилістиці «Металіки». Не обійшлося й без каверів на згаданих рокових класиків. На танцмайданчику розпочався слем з маханням хаєрами й загальною ейфорією під важкі гітарні рифи. Команда має потенціал і для більших, ніж «Queen Bee», майданчиків, й цілком здатна «завести» і тисячний натовп. Однак цього разу «камерності» надавала просторова невідокремленість музикантів від публіки.
Після «Etna» темпи махання хаєрами не знижувалися, тому що на сцену вийшли трешери «Y-Axіs». Хлопці теж недалеко відійшли від стилістики «Металіки», відігравши потужний та швидкий heavy metal. «Y-Axіs» також показали, що вміють виконувати й ліричні балади, зігравши один «мєдляк», що надихнув публіку на романтичні обійми й танці.
Після середньої важкості сету «Y-Axіs» на сцену вийшли молоді й агресивні «атмосферні металісти» з гурту «Dіmіcandum». Через специфічність апаратури «Queen Bee» потужного вокалу вокаліста Романа повною мірою зацінити не вдалося, однак слід звернути увагу на значний потенціал хлопців. Грають вони важкий і нешвидкий метал із вкрапленнями клавішних та текстами англійською.
Після похмурого металу на сцені з'явилися етнічні мелодисти з колективу «Fram». Хлопці грають рок з темами на волинці, узятими за основу, використовують традиційні народні мелодії Скандинавії та Ірландії й у цілому створюють свій самобутній саунд. Колориту команді надавав зовнішній вигляд виконавців: вокаліст у кібер-готичному вбранні, ударник у респіраторі, перкусіоніст, чий незвичний вигляд вартий лише споглядання, а не опису, і одягнений у зловісно-чорне гітарист. Волинщик і басист вдало доповнювали загальну картину. Стрибання під волинку й танці до упаду були забезпечені.
Завершували вечірку романтики «Vanіlіn», що грали синтпоп, доповнений жорсткими гітарами. Вокаліст – Юліан Блісс – вирізняється пристрасним виконанням середнього темпу синтпопових балад. Гурт – постійний гість київських вечірок у стилі «синтпоп» та «індастріал», і на одному майданчику з металом виглядав дещо незвично. Втім, Юліан з товаришами вже взяли якось участь у «підтримці цицьок рок-н-ролом і металом»...
Незважаючи на день проведення – четвер – і специфічний формат заходу, подія зібрала досить шанувальників для того, щоб танцмайданчик постійно був заповненим. Помітно було також, що кожнен гурт збирав свою публіку, і тільки подібні за звучанням «металісти» користувалися популярністю в більшої частини відвідувачів. У цілому вечірка вдалася й принесла багато позитивних емоцій поціновувачам рок-музики, які не пошкодували для неї вечір буднього дня.
а хто такий Олексій Джокер?
Організатори цього не сказали, а особисто його не знаю. :)