категорії: музика репортаж

На День перемоги у Києві відмічали День народження Дейва Гехена

теґи: Depeche Mode, Depeche-Mode-Dave's-Birthday-Party, Kiev dark promotion, Neonim, POMYLKA+REZYDENTA, Queen Bee, Vanilin, the Магма, Дейв Гехен, Elleven, Київ, вечірки, день народження

the Magma9 травня в клубі «Queen Bee» відбулося дійство, присвячене Дню народження вокаліста «Depeche Mode» Дейва Гехена. Захід був організований концертною агенцією «Kiev dark promotion» та зібрав декілька гуртів, які грають у жанрі синт-поп.
Слід наголосити на вдалому виборі місця проведення: цього разу синтп-поп ритми лунали не у відомому в андерграундній тусівці клубі «Прайм», а в дещо затишнішому «Queen Bee», що вигідно відрізняється кращою якістю звуку та наявністю стильного декору.

Втім, перші дві команди виступали під «мінус», живим був тільки вокал, тож про якість звуку варто казати лише стосовно виступів «живих» гуртів, на зразок «The Magma».

Загалом виступили такі гурти: «Neonim» (Санкт-Петербург, synth-pop), «Еlleven» (Київ, electronic, alternative, pop), «POMYLKA+REZYDENTA» (Київ, synth-rock), «Vanilin» (Київ, synth-pop), «the Magma» (Київ, synth-pop).

Якщо казати про гурт «POMYLKA+REZYDENTA», то хлопець-вокаліст та дівчина-клавішниця, яка цього разу клавіш не торкнулася, виконали свою традиційну програму, знайому ще з вечірок у клубі «Прайм». Лейтмотив їхньої музики – неважкі біти та нескладні мелодії, а також україномовні тексти.

Гурт «Ванілін» – також постійний учасник заходів Kiev dark promotion. Гітарні семпли звучали у записі, партії клавішних, утім, теж. Третій член гурту в дивному головному уборі зі смайликом скоріше виконував роль «бек-дансера». Команда не зраджує своїм традиціям: вокаліст, виконуючи англомовні тексти, пристрасно обіймав мікрофон та щосили передавав свою пристрасть публіці. Не обійшлося і без каверу на «Depeche Mode». Поступово під час виступу «Ваніліна» танцмайданчик заповнювався.

the MagmaТретіми виступали київські музиканти з гурту «the МАГМА». Звучали відомі та маловідомі кавери на творчість Дейва і К, причому досить якісно відтворені.

Далі відіграв київський гурт «Elleven» (electronic, alternative, pop). Ідея поєднання поп-музики, електроніки та альтернативного року в рамках комерційного формату звучання народилася у клавішника Гліба Пекуровського та гітариста Ніка (на той момент – учасників київського колективу «Nowhereland») на початку 2008-го року і втілилася у переформатуванні їхньої творчості на сучасний матеріал європейського зразка.

І, нарешті, відіграли гості із Санкт-Петербургу – гурт «Neonim». Neonіm означає «людина, зроблена з неону». Під цією фантастичною назвою ховається сайд-проект барабанщика відомої пітерської готик-метал-команди SOPOR. Стиль «Neonim» – синт-поп-рок, музика великого міста.

Також публіку розігрівали dj's: Selan, Scald, Lemon, Olivan, Klein.

Загалом варто сказати, що захід зібрав представників різних субкультур: від готів до цілком цивільних клаберів, що не дивно, з огляду на різноплановість жанру, у якому грає гурт «Depeche Мode». Цього разу «темним» субкультурам хотілося не індустріального біту та важкого драйву, а трохи меланхолійної романтики. Що вони й отримали.