«ДахаБраха» виступила у «Хлібі»
Шостого березня в клубі «Хліб» відбулася офіційна реабілітація Києва після зими. Офіційно затвердив реабілітацію Етно-хаос гурт «Дахабраха».
У «Хлібі» зібралася досить велика кількість людей. Перед виступом глядачі тішилися танцями під Етно-діджейську музику та спілкуванням. Коли на сцену вийшли учасники гурту — натовп притиснувся на сцену в очікуванні початку довгоочікуваного концерту.
Що ж, очікування були не марними!
Вже з першої пісні публіка поглинулася в хаотично-етнічний танець. Спереду, ззаду, ліворуч, праворуч відчуваються людські тіла в химерних танцях. Певно, саме так наші давні предки зустрічали весну: танцюючи, наспівуючи, відбиваючи долонями і стопами ритми, блаженно усміхаючись та насолоджуючись музикою, весною, життям.
— Судячи з усього треба співати пісню «Конопля», але за послідовністю «Зайчик», — сказав учасник гурту Марко Галаневич, коли добряче розпалена публіка входила у напівтрансовий стан від кожного звуку зі сцени.
«Дахабраха» виконувала пісня з обох альбомів: «На добраніч» та «Ягудки». Із публіки постійно намагалися «замовити» ту чи іншу пісню, і хоч гурт від свого сценарію не відходив, проте задоволеними залишилися всі.
Не зважаючи на те, що Дахабраха це складова частина проекту Троїцького «Україна містична», її сприймають окремо від проекту, та й навіть від ДАХу. Їх знають, слухають, люблять досить різні люди. Про це можна було сказати, дивлячись на публіку: веселі, серйозні, гламурні, неформальні, автентичні, яскраві, елегантні, скромні. Але така різність не заважала ставати чимось одним, цілим і танцюючим.
У склад гурту входить п’ять учасників: Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олександра Гарбузова, Олена Цибульська, Марко Галаневич. Ніна грає на баяні та віолончелі. Також музику створюють такі екзотичні інструменти, як індійські табла, будійський гонг, маракаси, російські трещьоткі. Кожен учасник гурту додає частку свого голосу у спів.
— Ніна давай!! — крикнув хтось з натовпу в перерві між піснями.
— Ніна всім дасть! — заспокійливо відповів Марко і почав грати.
Хоч співати так, як це роблять учасники гурту Дахабраха досить важко, все-одно зал, демонструючи знання текстів, підспівував чи не всі пісні.
Дивовижно, але відтанцювавши, відстрибавши концерт, або коротше кажучи відірвавшись на повну, більшість відвідувачів Дахибрахи залишилася в клубі «Хліб» танцювати далі, але вже не під той потужній Етно-хаос, котрий кілька годин примушував серця битися в одному ритмі.
Отже, весняна реабілітація Дахоюбрахою офіційно відбувалася і кожен бажаючий отримав свою порцію етнічної енергетики.
Фото: Ганна Руда