категорії: репортаж

Дива на Співочому полі: Кокотюха – гуморист, а Дубинянська – ворожка

теґи: Андрій Кокотюха, Країна мрій, Яна Дубинянська
Яна ДубинянськаЦього разу на V Міжнародному фестивалі «Країна мрій» була принципова новація – активно діяли літературні сцени. Так – саме літературні. І якщо поетам читати свої вірші перед публікою не є чимось екстраординарним, то письменникам довелося піднапружитися.Однією з літературних сцен був віз – справжній, чумацький, з музею. Саме на нього довелося вилазити Яні Дубинянській та Андрію Кокотюсі. Представникам видавництва було дуже важко прогнозувати поведінку публіки та авторів в такому антуражі. Яна Дубинянська пише фантастику – жанр доволі серйозний. А публіка прийшла розважатися. Що ж – розважати, так розважати: Яну Дубинянську переконали змінити своє амплуа і годинку попророкувати долю нетерплячим відвідувачам фесту.

Люди були просто заворожені такою безкоштовною пропозицією. Однак ворожили не на руках, і не на картах, а на Яниних книжках. «Секретарка принесла каву, сигару й роздруківки останніх новин внутрішньої прес-служби. Перед тим як вийти, трохи відкоригувала режим кондиціонера… («Проект Міссурі», с. 260, абзац перший)», – саме з цього уривку почала «сеанс ворожіння», тобто читати і розтлумачувати прочитане для всіх бажаючих: Яна – «далекий нащадок роду ворожок першого класу». Комусь подобалося пророцтво, комусь – ні. Але ті, хто був задоволений, придбали книжки з автографами. Читатимуть вони книги чи вгадуватимуть по них долю – нам залишається тільки здогадуватись.

Андрій Кокотюха
Пізніше маніпулював публікою Андрій Кокотюха – письменник, журналіст, сценарист. Його заздалегідь попередили: детективи – детективами, та краще посміятися. «Ну добре, тепер буду гумористом!» – і прочитав своє оповіданням про народного артиста України Філіпа Кіркорова. Біля возу зібралося багато людей – всі хотіли подивитися на «прикольного чувака», а саме такого штибу компліменти звучали на адресу Андрія з боку публіки. Всі розважилися і нове амплуа письменника-гумориста успішно пройшло «бойове хрещення» — його книжки хапали, неначе гарячі пиріжки.

Сподіваємось, що вже наступного року на Співочому полі, крім алеї майстрів, буде алея українських письменників. От тоді ми знову будемо і на возах їздити, і анекдоти читати, і вареники їсти, і люльку курити, і медовуху пити – на великій території «Країни мрій» в найкращій країні світу – Україні.