Етно-диско-вечорниці Олега Скрипки: культурний захід для культурних людей

На жадані вечорниці до культурно-мистецького центру Києво-Могилянської академії народ підтягувався ще задовго до початку. На вході до перших публічних вечорниць всіх охочих до танців чекали козаки. Вони вирішували долю гостей шляхом дрес-коду й, відповідно, особливим тарифом на вхід: повний етнічний стрій – безкоштовно, для людей з елементами етнічного вбрання – 20 грн., для тих, хто полінився дістати з шухляди вишиту сорочку – вибачайте, але 80 грн.
Дебелі чолов'яги у повному строї пильно вивчали всіх прибулих не тільки на предмет одягу, а ще й на предмет алкоголю – ті, хто підготувався до вечорниць «по-своєму» або щось хтів на них притягнути в кишені, просто залишалися на порозі.

Сам Скрипка прийшов одягнений в легкий casual з вишиванкою. Очільник вечорниць поділився з журналістами:
«Мене тішить, що зараз люди дуже дбайливо вбираються на вечорниці...
Згадую, як на нашу першу вечорницю майже всі прийшли в таких вишиванках з самодіяльності – щось таке синтетичне, розміру 4ХL, з наштампованою вишивкою... Тепер все інакше – гості приходять або в автентичному народному вбранні – повному строї, або, якщо це вишиванка під джинси, то вона нова й красива, або ж навіть старовинна.»
Народний дух був збережений і в залі, де все відбувалося. Вона була оформлена відповідно до задуму. Використано традиційні символи нашої культури – яйце-райце та вирій. Автор оздоблення зали, Олександр Михайлицький, скульптор та художник, шляхом містичних символів продемонстрував тисячолітню мудрість нашого народу, адже яйце-райце символізує гармонію й рівновагу, а вирій – рай і... країну мрій. Ці візії неабияк сприяли створенню неповторної атмосфери, що панувала на вечорницях.

«Очеретяного кота» на сцені змінив ді-джей... Олег Скрипка. І тут почалася справжня дискотека! Стоячи за пультом, Скрипка не просто вставляв різні альбоми й підігрівав танцювальне коло запальними вигуками й підспівуваннями, – він чаклував музикою!
Українські ВІА 70-х, журливі й драйвові народні пісні (останніх, зрозуміло, більше), індійські мелодії, деякі хіти ВВ – все поєднано в абсолютно органічну музичну хвилю, що не переривалася ні на мить.

Яке там!
Гості завелися так, що в приміщенні стало спекотно як влітку. Кожен танцював як міг – дехто знав народні танці, або ж елементи з них, дехто рухався так, як підказувала музика, дехто просто відривався стрибаючи. Мабуть, для того, щоб встояти на місці в цей вечір, треба було перепити снодійного.
На цьому заході неможливо було побачити тупі або п'яні пики. Гості вечорниць знали куди й навіщо вони йдуть. Й справді – весело усім було й без горілки. А жартівник Скрипка ще під час спілкування з журналістами наголосив: «У нас культурні вечорниці... Нассінням плюватися тут неможна. Для цього є концерти Баскова»
По закінченні сету, Скрипка відрекомендував новий музичний проект – етно-грув-ватагу «Чоботи з бугая».

Створення «Чоботів з бугая» – це знову ж таки ідея невтомного Скрипки. Недивно, що про «Чоботи...» він говорить майже з батьківською ніжністю:
«Я хочу, щоб цей колектив був такою собі музичною базою для вечорниць. Для цього вони постійно оновлюватимуть репертуар. Коли я вчився в КПІ, в нас був схожий гурт і ностальгія за цим студентським етно-бендом спіткала мене зібрати колектив «Чоботів з бугая». А ще я мрію видати їхню творчість окремим альбомом...»
До складу «Чоботів...» увійшли кращі українські музиканти: Сергій Охрімчук (скрипка), Костянтин Бушинський (барабан), Василь Паланюк (цимбали), Вадим Губенко (контрабас) а також дівчата із гурту «Божичі» – Сусанна Карпенко та Ганна Архіпчук (співи).

Людей змінила музика, і це справжнє диво. Диво людського єднання.
Мабуть, якби вечорниці не закінчилися майже опівночі, танцювали б ще до ранку. Але й тих 4 годин вистачило, щоб люди вивільнилися з мур побуту й роботи. Пережили духовне оновлення і ще й скинули пару кілограмів за вечір. По завершенні вечорниць, багато гостей просто сіли собі на підлогу захекані й щасливі, але розходитися страшенно не хотілося. Дехто ризикував пропустити останній поїзд метро, але просто не міг вийти з того чарівного кола, в якому так добре танцювалося. Майже фізично неможливо було випустити себе з тої магічної аури, що її начаклували музики...
Бачте, дива трапляються! Завдяки народній магії.
P.S.: Наступні етно-диско-вечорниці відбудуться 23 лютого у Галереї Лавра. Олег Скрипка, окрім інших талантів й здібностей, продемонстурвав ще й схильність до інтриги, повідомивши, що кожна нова вечорниця матиме свій неповторний характер й певну відмінність від попередньої.
Однак, щодо найближчої вечорниці, керманич етно-диско-руху сказав, що він запросив до виступу гурт «Мандри». Тож чекаємо з нетерпінням. Залишилося недовго.