категорії: музика репортаж

«Тролль гнёт ель» відсвяткували 10-річчя в Києві

теґи: Київ, Тролль гнёт ель, Чеширський кіт, вечірки, етно-рок, Концерти, пивний фолк, фолкрок

_MG_4293У вересні пітерська команда «Троль гнёт ель» відсвяткувала своє десятиріччя. Не обійшлося й без концертного туру Росією та Україною -  на теренах СНД гурт вже встиг здобути цілу армію прихильників.

Гурт з’явився у далекому вже 1999 році після виходу Костянтина «Тролля» Румянцева зі складу «Nomans Land» та початку його співпраці з Марією «Джетрою» Леоновою. Вже за три роки було оформлено матеріал для першого альбому, який розійшовся тиражем 5000 екземплярів. Виробилася й концепція гурту – поєднання традиційних скандинавських мелодій з хард-роковими рифами. На основі її гурт і творить власну оригінальну музику, поєднану з текстами на тему життя-буття легендарних та казкових персонажів. Персонажі, слід сказати, полюбляють випити...  і «ніщо людське їм не чуже». Тобто пісні гурту присвячені веселим витівкам у стані сильного алкогольного сп’яніння. Є в репертуарі «ТГЕ» й серйозні балади – щоб розбавити повсякчасне алкогольне шаленство – «Конец осени», «Забытые гимны оленей»… Таким чином, станом на осінь 2009 року гурт записав 4 альбоми та не здає позицій, ставши відомим поціновувачам кельтської традиції на всьому просторі СНД.

Ювілейний концерт гурту в Україні відбувся 19 вересня в київському клубі «Чеширський кіт». Це вже другий за рік візит команди до Києва. На розігріві цього разу виступали українські гурти «Царське село» (що виконали підривний «селянський» панк із кавером на «Scooter» – «Fire!», зокрема) та «Перлина Степу», команда, як стверджується на її офіційному сайті, «широко відома у вузьких колах київського андеґраунду». Гурти у своєму жанрі непогані, але непорівнянні з шаленою енергетикою петербуржців, котрі невдовзі вийшли на сцену та влаштували 2-часовий зрив даху усім відвідувачам.

_MG_4278«ТГЕ» відіграли сет з усіх найвідоміших хітів гурту та деяких цілком нових пісень, котрі не ввійшли ще до жодного альбому. Між годинними сетами була лише невелика перерва, щоб відвідувачі випили ще більше пива та заходилися знову танцювати, водити хороводи та всіляко відриватися на дуже обмеженому танцмайданчику «Чеширського кота».

Аудиторія – дуже різноманітна, були й представники київських субкультур, й просто поціновувачі «живої» танцювальної музики. Помітно, що гурт користується шаленою популярністю з кожним приїздом до стольного граду Києва, і варто сподіватися на продовження цієї доброї традиції й на більших сценах.