категорії: музика репортаж

Fuck'турна Sam'обутність

Чи інтригує вас словосполучення Kurva Cum Back

А може ви в захваті від скандальної книги Знес паленого

Чи, можливо, ви завжди мріяли послати всіх і вся за відомою адресою та поїхати захищати права людини в Непал

Тоді ви потрапили туди, куди треба - на концерт гурту Фактично Самі.

Ірена Карпа - фронтвумен гурту, автор музики і текстів - жінка, для українських широт, неординарна. Зовні і по духу нагадуючи Ширлі Менсон та Кортні Лав, Ірена - ультрафеміністка і пишається цим, кидаючи своєю творчістю виклик суспільству, і, зокрема, чоловічій його половині. Чого варті лише пісні - М'ясо, Ти мене не збуджуєш, Сашахуй.

Але не лише чоловіки та їх недосконалість є об'єктом уваги Карпи. Не обминула вона і тему людей, як істот соціальних. Так, епіграфом до пісні Ти - підор став коментар Ірени Підор - то не гомосексуаліст. Підор - то стан душі.

Записавши 5 альбомів (Дідькова гра, Болєзні пєвчіх птіц, Космічний вакуум, Kurva Cum Back, Lo-Fi Traums) ставши лауреатами багаточисельних фестивалів та підписавши контракт на 1000.000$, ФС залишаються поза офіційним шоу-бізом Лизати комусь жопу, тільки щоб засвітити свою мармизу по ТБ - хуй вам! - каже фронтвумен.

Не варто шукати в творчості гурту політкоректності, терплячості чи любові до ближнього - це 100% не та адреса. Дітям до 16 та особливо нервовим - прохання залишити приміщення - пролунало перед виконанням пісні Листи. Але експліцитна лексика звучить органічно і доречно - це справжні, несимульовані емоції в чистому вигляді.

Останнім часом ФС записали декілька дуетів з друзями від шоу-бізу - Тартаком, Фаготом (ТНМК), Дімою Корсом. Результати співпраці були продемонстровані на концерті.

Діма Корс (пісня Забывай) ФС є для мене найбільшим авторитетом в музиці, я знаходжусь під їх впливом, а від Іренки я просто в захваті!

Фагот (пісня Зима) Я всією душею вболіваю за ФС. За настрієм концерт був просто супер, на жаль, звук підвів.

Ніхто не сперечатиметься, що гурт Фактично самі - це явище в українській музиці. Сам по собі як одне ціле та кожен з його учасників, зокрема. Судіть самі Олег Артим - ідеолог та засновник гурту - один з найталановитіших саунд-продюсерів України, Ірена Карпа - міжнародний журналіст-правозахисник - Останні сім місяців за місце постійного проживання маю літаки трансконтинентальних рейсів Україна-Сінгапур-Індонезія-Тайланд-Індія-Непал-Бутаню, - яка саме зараз пише докторську дисертацію в Кейптаунському університеті. Звичайно, в групи є і багато критиків. Кажуть, що вживу вони звучать набагато гірше, ніж в запису, і взагалі не вміють і не вчаться грати. Але ж і на сонці бувають плями, - жартує Ірена.