Global battle of the bands: «Да храніт Вас всєгда рок-н-ролл...»
репортаж зацікавленого з фіналу українського відбору на всесвітній фестиваль живої музики
Остання жовтнева неділя. Доволі тепла. Вечір. Один з нічних клюбів Києва –колишня непогана кіно та концертна зала. Зала в місцині, що колись підкрадалася до околиць столиці. Перед нею Брест-Литовський проспект, що веде на терени України. З пролітаючих стрімко повз авто та, не досить стрімко, маршруток навряд чи помічають купки людей з гітарними кофрами та в чорному. Купки смалять перед дверима «клюбу».Двері ті оновлені. Вочевидь – намагання керівництва повернутися обличчям до рок-музики принесли і такі плоди. Живі та веселі. От і двері довелося замінити. У вікні – афішка про гульню на чиємусь «хелувіні». Але цього вечора дійство мало відбутися крутіше – всередині якраз тривав саунд-чек.
Гурти «пробувалися» перед виступом на всеукраїнському фіналі. Той фінал визначить команду, що представлятиме нас на лондонському заключному шоу «The global battle of the bands-2009».Коротко про гроші. 12.000 тисяч музикантів з усіх усюд (понад 30 країн, потенційна аудиторія без врахування ТБ – в районі 2.000.000 глядачів) поскидалися по 12 агліцкіх паундів. Європа того не помітила. Наші почухали потилицю... і, таки, понашкребали. Правда, не всі. В Лондоні обіцяють переможцю 100.000 баків. Головний приз гордо обізваний на сторінках ЗMІ «пакетом»: 1 тиждень роботи в одній з лондонських студій з саундпродюсером (сподіваюся, крутим), 10-денний концертний тур Великою Британією та «десятка» готівкою (це така собі тоненька пачечка). Поки що про шкандали не читав – значить таки дають і виконують!
На вході зустрічаю керівника української частини проекту GBOB пана Олексія Балбека. В очах втома та трохи хвилювання. Рукостискання знайоме рішуче та тверде. Але цього разу дещо швидке – попереду фінал. На вході охорона «обмацує» металошукачами – одяг і попід ним (особливо веселяться панянки), поглядами з ультрафіолетом – «проштамповані» руки. Плащ не здаю – знаю, що в залі буде холодно. І не тому, що радянський залізобетон, а тому що народу не буде. На жаль. Давня проблема українського керівництва подією – ну не хочуть вони чомусь вилазити з підвалин інтернету. Уже багато років не хочуть. От і ростуть круги втоми навколо очей пана Балбека та волосся потроху сивіє. Сподіваюся, що не ростуть його особисті борги. Віддаю належне його впертості, а ще відданості хорошій ідеї та потрібній справі.
Потрапляю зі знайомим рокерами та рокерками до зали. Знайомі декілька світлових приладів, металізоване риштування та звуковий «апарат» клюбу. На залізяччі висить банер з емблемою фесту. Привернув увагу... віник. Він якимось дивом пришпандьорений на висоті декількох метрів до голої стіни -- вочевидь ще один атрибут переорієнтації закладу на живу музику. Вірніше – то, вочевидь, творчий пошук рокової публіки. А загалом – все як і торік... Тут треба підібрати слово... Напишу: «аскетично». Єдиною і суттєвою відмінністю стає поява посеред пустоти зали телевізійного начиння – 5 камер в «ТБ-тракті» та ще одна «з рук».Саме цій ТБ-мікрокоманді (технік+оператор) випало зафіксувати КРП всіх «рокерських» атрибутів: чувака, який заснув прямо посеред випитого і зали (під кінець шоу його перекотили поближче до стіночки і він мирно спав клубочком посеред кіловатів звукових хвиль), численні поцілунки та «кози», спроби погоцати та повиляти стегнами, здивованого малолєтку посеред калюжі, яку він надзюрив і ще багато чого. Те все піде на «шапку» та «відбивки». А ще: трансфокатором туди і сюди дьорг-дьорг. За ручки панорамкою смик-смик. Спецефектиком кадр знизу і вгорі трах-трах. Ще спецефектиками (обов’язково з рваними краями) на дві-три-чотири частинки бум-бум. Через графічку проганяємо. титрик додаємо…і – практично Скорцезе з ролінгами. Я так думаю. Чи не тому активно, і явно «на публіку», зображував методом кудись цілеспрямованої біганини залою) режисерський пошук) «андеграундний» вітчизняний кліпмейкер пан Віктор Придувалов. Багатокамерна ТБ-зйомка живої події і... кліпмейкер, звичний до кільканадцяти дублів. Вибухова і суто українська суміш. Суміш чийогось розуміння і професіоналізму. Аж ось гордо перетинає простір концерту і звільнений з Національної телекомпанії клерк. Чув, що він десь на дрібних комерційних нішевих телевізійних хлібах. Ну звичайно ж керує. Напевне, саме там – на дрібненькому телеканалі з’явиться і кліпчик...е, вибачте, телевізійна версія події. Але в будь якому випадку – це крок вперед і до позитиву, адже вже давно всеукраїнський фінал GBOB по телевізору не показували. Будемо чекати. Ще раз сподіваюся, що пан Олексій Балбек не заклав для реалізації того телебачення квартиру чи машину. Власну. І ще одне надважливе. Керівництво фестивалю пообіцяло музикантам, що їм «віддадуть» відео. Сподіваюся це буде не диск з «відписаною» нашвидкуруч і з тайм-кодом картинкою, а якісний варіант ефірної копії змонтованих виступів. Тим більше, наскільки я розумію офіційно жодних прав музиканти і колективи нікому в письмовий спосіб не передавали.
Повернемося до атмосфери події. Правдою, точніше цинічним «наїздом» на пресового аташе дійства пана Ляшенка, здобуваю список гуртів, які вийдуть на сцену. Фестиваль все ж таки має певні риси професіоналізму – намагаються чітко виконувати запланований графік проведення саунд-чеку та анонсований час початку події. Нарешті до зали впускають. Відмічаю, що цього разу народ активно розміщується і на другому поверсі. Звідтам цікавий ЗГП, все чути, але головне – темно. Аж ось – коротке оголошення і на сцені перша команда. Починати завжди важко. Але починати перед практично пустою залою вдвічі небезпечніше. Непрофесіонали можуть рішуче і відразу зламатися. А ми – на конкурсі. Тут потрібно вибухнути! Вибухнути лише у двох піснях. Заплановано виступи 17 команд. З Харкова, Сімферополя, Івано-Франківська, Житомира, Краснодона, Миколаєва, Кременчука, Дніпропетровська, ну і звичайно ж, з Києва.
Всі витримали. Всі виступили. Більшість обрала для себе вихід до публіки та телекамер з текстами, писаними англійською та російськими мовами. На жаль. Ну скільки про це писати : «агліцкій суржик» в Лондоні може викликати тільки одне – відрижку їх агліцкім пивом. Але відразу зазначу – спів українською не може бути індульгенцією. Саме намаганням отримати таку «індульгенцію» виглядав виступ гурту «Рада». Серйозний спів про «вставай Україно!» – наче потрапив на фестиваль зразка 1990 року. Хлопці! Давно вже встали. Ракети запускаємо. Літаки найкращі в світі збираємо. Танки теж непогані. Світ змінився: «напьорсточнікі» стадіони будують – типу перевиховалися. Народ з параші в президенти ідьот чи то пак суне! І т.д і т.п. Хоча розумію: співати треба про своє – глядач відчуває це миттєво. Різний глядач. Різне своє. Енергетика зовсім інша – бо своя! Є правда енергетика і кумедна : «моі нєжності нє спасті...моі глупості отгризі до самой...»-тотальне і миттєве опитування тих, хто був поруч, з метою пошуку «продовження» результатів не дали. На жаль народ під час драматичного виконання «проізвєдєнія» просто розмовляв про своє.
Потужний іронічно-поетичний респект члєнам ВІА «Kimonopinocchio», які лабають в стилі «пародія на першу главу з книжки про психоделію». Цікаво: в їх Миколаєві є хоч одне дівча, яке може прочитати (ба ні-вимовити!) впевнено і швидко їх назву. Якщо пародія це стиль – може бути цікавим, якщо те все серйозно – діагноз. Але тим не менше досягнуто головного – запам’яталися. Ну хоч мені.
Був і ще один тотальний стьоб – поява на сцені ВІА «2 дня до завтра». Ошелешений роковий народ наче відчув себе посеред окаламасковскага-рубльовскага карпаратівчіка – «ка-а-а-а-а-а-а-акой чува-а-а-а-ак» виймаючи з себе пляшечку безалкогольного пива, простогнала поруч гламурная тьотка.
Наша весела і динамічна стьоб-рокова «відповідь тому Чемберлену» – «я хочу мур-мур... ти хочеш пур-пур» від гурту «5ziROCK» (блін, клавіатуру зламати можна!) зі столиці Франківщини. Досить вправно.
Важко сказати чи «завели» житомиряни з «The Chellies» (ще раз прочитайте і відчуйте пафос комбінації слів) трьох своїх фанаток, які щойно прибули «бусіком» прямо на конкурс, та двох диких киян з близької Борщагівки попід сценою. Візуально їх одинокі попи (уточнення – я про дівчат) начебто не рухалися. От і всі враження.
Доповнили боротьбу за рідне українське і краснодонці з «No frost». Спочатку дивні звуки, схожі на бомкання лондонського Біґ-Бену, а потім веселеньке щось там про Джоні Депа. Та віддамо належне мужності – посеред глухих териконів і «тьомних курганав» українською і, на додачу, досить вправно! Застереження для істериків – це іронія.
До головних творчих нюансів конкурсного вечора. По-перше, доволі багато композицій побудовано за класичною і набридлою схемою: вступ-куплет-приспів-програш. При чому, все відокремлене одне від одного помітними паузами – ну щоб же ж зрозуміліше було, конкретніше так би мовити! Це з кумедного.
З того, що дійсно запам’яталося : цікавий та потужний вокал, до того ж без помітної та дратівливої фальші: солісти команд «7 pound» (Сімферополь) і «Рада» та фантастично сексуяльна Марина Литвинова з «Litvinova’s Friends». Друге і більш масове. Маємо низку професійних та злагоджених команд. Команд, які грають різну музику, але роблять це впевнено. На сцені вони почувають себе вільно і розкуто. Приємно, що всі відмічені мною колективи, ввійшли до переліку тих, хто отримав право взяти участь у наступному фесті-2010 без відбору. Причарувала своєю інтелігентністю та потужною блюзовою основою команда пані Литвинової. До того ж солістка просто випромінює українську жіночність та чарівність і вкрай телегенічна: справжній (в наш час!) і вражаючий нормального мужчину (кожного!) фонтан волосся чи не до п’ят чого лише вартий! А затягнена і закцентована яскраво червоним корсетом талія! А шматочок оголеного стегна! А точена фігурка! А підкреслено обтягнуті джинсою ніжки!
«Сиди – у неї чоловік бас-гітарист» – різанула струною по живому найкраща рок-вокалістка країни Янка Козир, яка періодично прочищала мені слуховий апарат радісним писком поруч!
Вдруге порадувала команда «Freddy Marx street». Звучання стало більш жорстким, потужним та пружним. Чекаємо, нарешті, на перший повноцінний альбом та повноцінний сольний концертний виступ. У моєму списку і кияни з «Pollock» та «Gravlyky Supersonics». Уславлений американський режисер може бути спокійним – ne apazorili. Політ українських «равликів» на надзвуковій швидкості теж проходить упевнено. Правда якось уже дуже рівненько. Народ, якого ближче до ночі побільшало, навіть посвистів у захваті та проволав декілька десятків секунд «Ра-а-а-а-влікі!!!».
Наприкінці про головне. Коротесенько. Кожний фінал українського відбору має родзинки. Вірніше вони у ньому стирчать. Не помітити їх неможливо. Цього разу такою смачненькою і пухкою родзинкою став фактично дебют на «великій» сцені, до того ж, нагадаю, перед професійними телекамерами, колективу «SЮR BAND». Я знаю: наше «ю» посеред того всього вам теж уже сподобалося! Пульсуюча енергетика справжнього та веселого ідіотства! Якісний (в музичному сенсі) та кумедний (в сенсі ідеологічному) професійний український пост-панк. Абалдєть, як красиво написав! А бачити те все ще більш кльово! Прямо на сцені народився цілий спектакль. Продуманий, і як любить говорити один з моїх давніх товаришів по спільній боротьбі за живе в нашій музиці пан Олександр Литовка (вождь «ОркеSTру Янки Козир»), «концептуальний» проект». Звичайно ж, команда потребує більш витонченої сценографії та більш точного музичного втілення. Звичайно ж, з солістки потрібно дещо знімати та дещо потрібно рішуче відкривати. Але то вже нюанси. Аудіо та візуяльні. Головне – маємо велетенський кавалок потенційно смачного м’яса! Працювати є над чим і є з чим! Команда легко і невимушено виборола «Приз глядацьких симпатій» (за результатами голосування прямо на вхідних квитках).
І ось настав час найнеприємнішого. Фестиваль стрімко продукує традиції, які пахнуть чи навіть уже тхнуть. Це – якщо згадати ганьбу року 2008. Я про результати голосування журі. Цього року після останнього конкурсного виступу, я порадив рокерській братії приготувати пляшки. «Навіщо?», – щиро запитало якесь наївне дівчисько, стискаючи в руці пластикову тацю з пивком. Вочевидь того року на фестиваль її ще не пустила мама і вона не знайома з процедурою оголошення результатів. «Коли скажуть, хто переміг, зрозумієш!», – допоміг хтось поруч. До речі, ще одним своєрідним нагадуванням про ту ганьбу стала разюча тиша посеред одинокого крику ведучого зі сцени: хто їх памятає? Можливо саме тому дуже швиденько, рішуче, тихо, і навіть грізно, перед сценою, в зоні потенційного «дольоту» і «влучання», виникла дюрка. Мені навіть здалося, що ведучий цього теж не очікував – люд рокерський, ніби фізично, захотів себе відокремити і відокремив від процедури оголошення результатів. На жаль, і цього року, після радісних намагань закінчити пафосно, запала гнітюча тиша – переможцем призначили гурт «Гапочка». Звичайно ж, це не така тотальна ганьба, як того року! Ніяк не зрозуміють, ті хто організовує набір контингенту до журі, що мають справу з іншим людом. І у тих людей є вуха, є серця, є очі! Ще раз наголошую – в такий спосіб вбивається фестиваль. Запитання: «Чи була та «Гапочка» кращою?» просто смішне. Команда була «такою як завжди». Рівною. Доволі цікавою. Для когось. Зі значними проблемами в індивідуальному виконанні. В інструментальному і вокальному. На суд рокерської громадськості була запропонована уже знана в стилістичному розумінні композиція. Навіть здалося, що я її вже чув. Десь. Можливо навіть того року. Стиль? Можливо. Найкращий? Ні! Найцікавіший! Ні! Виконання. Найпотужніше! Ні! Енергетика? Ні! Тоді: що коїться? Поки що не знаю. Один зі шляхів поліпшення ситуації: членам журі потрібно платити гроші. Чесні. І вимагати по-чесному! Тому, що дві години професійно і напружено працювати важко. Працювати вухами, очима і, головне, серцем. Я розумію, що враховуючи багатолітній трагізм з комерційним сегментом всеукраїнського відбору на фест GBOB, це вкрай важко! Відтак до жюрі потрапляють люди, яким потрібна фішка: «я бил члєнам жюрі». Чи виграє від цього фестиваль? Безперечно – ні! А тут іще англійці диктують умови проведення голосування: от і можуть декілька вітчизняних персонажів з усіма «прізнакамі пєдарастіі» не тільки у вусі після декількох чарок понаставляти найвищих оцінок чорт зна кому! Цього року, правда, від таких персонажів начеб то позбавилися. І все одно – не ліпиться...Чомусь. Шкода. Чесно…
Олександр Зирін,
незалежний український телевізійний оглядач
*Цитата в заголовку – з творчої спадщини дніпропетровського ВІА «The electric Drem»
Усі фото: Joseph Kerr
"«ка-а-а-а-а-а-а-акой чува-а-а-а-ак» виймаючи з себе пляшечку безалкогольного пива, простогнала поруч гламурная тьотка. "
я плакав)))
це ж треба таке)))
Це,блін, він про мене....
"Звичайно ж, з солістки потрібно дещо знімати та дещо потрібно рішуче відкривати. Але то вже нюанси."
Справді, нафіга потрібні одягнуті солістки, придумали ж таке)))
Це мало схоже на статтю, швидше на власну думку
І Придувалов давно не андеграундний режисер
А я смотрю, господин Зырин еще не задолбался год от года восхвалять проекты "одного з товаришів по спільній боротьбі" Александра Литовки.))))))))))))))))))))))
Конкурентов у этих проектов для господина Зырина тупо нет)))))))
А сколько отвлекающих вещей в сием памфлете)
Наверное, чтобы скрыть нелепые догадки и массу статистических неточностей (команды, призы и прочее).
Дождитесь точных результатов! И Вы сможете вместить в эту статью еще больше знаков))))
Кстати, господин Зырин, а Вы не видели снятых Придуваловым концертных проектов Святослава Вакарчука "Вночі" и группы ТОЛ "ДетоНація" ?
Судя из написанного Вами, нет. Так а чего Вы вообще о музыке пишите?
Напишите лучше о том, как вычесывать персидских котов в условиях невесомости.
Уточняю. Я говорю о SЮR BAND, лидер которой басист Оркестра Янки Козир; о Litvinova’s Friends, лидер которой хорошая подруга лично Янки Козир; и о Freddy Marx Street, продюсером которой на прошлогоднем финале выступал сам господин Литовка.
Результаты вывешены на сайт (на главной) – www.gbob.com.ua
Сайт підозрюється у атаці!
Цей сайт, www.gbob.com.ua, відомий як зловмисний і тому був заблокований згідно з вашими вподобаннями безпеки.
Зловмисні сайти намагаються встановити програми що крадуть конфіденційну інформацію, використовують ваш комп’ютер для подальших атак чи ушкоджують вашу систему.
Деякі атакуючі сайти навмисно розповсюджують шкідливі програми, проте чимало використовуються втемну, без відома та дозволу їх хазяїв.
это проделки Гугла и проблемы нашего хостинга (скоро поменяем), сайт безопасен
попробуйте другой браузер
це висить вже місяці три – у вас вірус сайтом блукає.
Влад, є кілька дільних пропозицій на наступний рік по фесту, можемо на наступному тижні перетнутися якось?
ты знаешь мой телефон)
пойняв, окє :)
кинув думки в приват :)
Команда легко і невимушено виборола «Приз глядацьких симпатій» (за результатами голосування прямо на вхідних квитках).
Перепрошую... але хіба це про СЮР????...
Что-то я совсем не понял что автор хотел сказать о "2 дня до завтра"... Что за бред... Какой нафиг карпаративчик... при чём тут маскали и рублёвка?
как говорит udaff.com : "кг/ам")))))
автор виглядає капітально заангажованим. дуже суб'єктивні думки. будь-яка стаття є суб'єктивною, але тут все надто очевидно.
автор помиляється, SЮR були веселі, але приз симпатій у Гравликів.
да, Литвинова – не только голос, но и шикарнейшая грива до.. ну в статье написали ;))
а статья – ну субъективное мнение. какое еще может быть? правда, объективно – как уже писали выше, Александр, верните нам (Гравликам)приз приз симпатий зрительских. а то мы еще не получили, а вы на другую группу переписали... кхы :)
що за ідіотизм?
що за апеляція до якогось незрозумілого рокерського надсвідомого (люд рокерський – аж дрижаки йдуть)?
і з якого то дива перемога Tango Tempo була позорною, так вони були того вечора найкащими: енергетика, подача, композиції, атмосфера і отой соляк який різав стелю під кінець їх виступу ...
про цьогорічний фінал нічого сказати не можу, бо не ходив
але в статтях після таких конкурсів варто обговорювати не те як Ви, авторе, сиділи поруч з Янкою, а те, що рівень конкурсу щорічно падає, те, що музиканти, які можуть зібрати середній за розмірами клуб принаймні в 4-5 обласних центрах просто не подаються на цей конкурс...
говорити варто про те, що коли нарешті в Україні (з запізненням найменше на 5 років) закінчилася мода на нью-метал конкурс почав чахнути на очах ...
ага ну і ще запитаннячко: а хто окрім гурту ТОЛ (з переможців конкурсу) добився більш-менш успіху?
хто з тих, хто виступав на фіналах в Лондоні грав потім в Британії ще хоч один концерт?
я вже мовчу про те, щоб переможці укр-відборів підписалися на який-небудь закордонний лейбл і видали там альбом ...
а весь отой хайп це звичайна містечкова бурда!
чтобы команды собирали клубы, они должны быть популярными. а популярностью команды должен заниматься квалифицированный менеджмент.
но и этого мало, должна быть удача...
а пролейблы лучше вообще молчать, звукозаписывающая индустрия при смерти
кстати, что ж вы до сих пор не воспользовались "смертью ню-метала"?)))))) и почему вы думаете, что конкурс "чахнет"?
с конкурсом все гуд! В этом году всего 1 (!!!) команда из 17 не получила балов от жюри! это отличный показатель!
и как там с популярностью Dalai Lama? конкурс мешает, или "ню-метал"?
Ви просто смішні!
-Мамо, нас всі так в селі хвалять!
-Ой, а хто, доню?
-Та Ви мене, а я Вас
я поклонник творчества группы Dalai Lama, и считаю что они должны были выиграть в прошлом году Финал. Если бы не провалили первую песню((
я был уверен, что команда пойдет дальше...
но бля, "сранный ню-метал" мешает банде поднятся, собирать залы по 3-4 городам)))
по крайней мере, именно такой вывод можно сделать из "конкурсных" умозаключений человека гордо называющего себя "продюсер гурту Dalai Lama".
Вам что нечем в жизни заняться?
давайте не розвивати цю тему, адже як стає зрозуміло всі пред"яви з приводу провальності самого конкурсу, до якого Ви маєте безпосереднє відношення Ви, Влад, парирувати не можете, от і влаштовуєте в коментах ідіотську перепалку з образами та відсовуєте дискусію в потрібне Вам русло ...
Я не можу зрозуміти чому власне така іронія і такий тон. Думка Зиріна є його особистою думкою, яка може збігатися або не збігатися з думкою інших. Я, до речі, в багатьох речах з ним не згоден. І дуже погано, що не має думок членів журі з їх аналізом виступів конкурсантів.
Щороку виникають одні і ті ж питання і ті ж звинувачення як тільки звучить оголошення переможця (виняток Атмасфера). Минулий рік це наглядно показав, коли переможцем став Танго-Темпо і лишив позаду себе Ф.Маркса, Пінс і Гапочку.
В цьому році, при абсолютній рівності перших 3-х учасників потрібно було шукати нюанси в їх виступах щоб визначити переможця. Повторюю, що єдина серед вокалістів першої трійки, яка допустила фальш булу вокаліста Гапочки. Саме тому вона опустилась на 4 місце за моїм рейтингом. Перше-друге місце я віддав Гравликам (які у офіційного журі отримали більше 10-к ніж 1-й та 2-й колектив) та Сюру, а третіми були Поллок. Щодо особистих уподобань, то М.Литвинова у мене була 6, а Ф.Маркс -8. Всі мої записи я дав Владу ще до оголошення результатів.
Найгірше те, що до цієї пори НІХТО з суддів не дав ПРОФЕСІЙНО ОБГРУНТОВАНОЇ відповіді на всі закиди, які роблять опоненти. Також думаю, можна було оголошувати результати бетлу кимось із суддів з короткою характеристикою учасників. Я думаю, що якби це було зроблено – було б менше шуму і більше користі.
Я з повагою ставлюся до організаторів бетлу і не можу допустити жодних закидів та не коректних висловлювань в їх бік. Мені так само, як їм, цей фест є не менш близьким і дорогим. Я завжди говорив про критерії оцінювання і прозорість стосунків журі – всі інші. Особливо коли виникають різні питання. І менше за все мені хочеться щоб проблема підмінялась якимись особистими речами. Давайте краще дружити і поважати один-одного.
Автор мало написал про жюри...по моему единственным достостойным судить был Климов Виталий..это продюсер который стоял у истоков самого лучшего бренда украины Океан Эльзы..
Как может судить живые группы "Большой"? когда он 99% своих выступлений играет под фанеру?танцует с гитаркой?это циркач а не музыкант)))Кто такой Гитарист гурту Инферно?кто он такой?я такой группы не знаю.. Очень оригенальное жюри "Игорь- звукорежисер клубу бинго" может он и супер Звукореж но у него что фамилии не было?Левую вписали бы уже для приличия! предлогаю с таким успехом в Жюри -официант клуба Бинго, уборщицу клуба бинго, и охранника Клуба Бинго..и на всякий случай кассира..А Где сейчас Этвас Андерс? кто они вообще такие? ну победили они ну и что? как по мне Жюри подобрано зборище неудачников...
Надо привести Людей которые добились в жизни чегото.. поездили по миру....мнение которых авторитет..и обсуждению не подлежит..тогда и споров не будет..Да это сложно но например:
Пипа из ВВ
Вакарчук
Тот же Хусточка
Олег Скрипка...
Шон Карр
и.т.д.
Я знаю говорить легко, языком чесать не делать...но это же не первый фест..неужели он так и останиться андеграундом для узкого круга заинтирисованых?????
ты еще под стол ходил когда Inferno собирал полные ДК :))
ну этот Скубиду уже явный дятел)))))))))))
А.Литовка никогда не был продюсером группы Litvinova & Friends. Все, что касается административной, концептуальной и даже студийной работы с этим коллективом, делаю только я. Зря Вы, Влад, называете этот проект "проекты "одного з товаришів по спільній боротьбі" Александра Литовки".
С Яной Козыр, да, я дружу. Еще с первого курса института, когда еще у Яны не было ее группы, и она не была знакома с Сашей Литовкой. Мы, видите ли, учились вместе. А что, это плохо, что мы дружим?...
Бу-га-га, а не статья. Ей Богу, Сережа – вы маргинал. Минимум конструктива, одно хохляцкое хаяние. Причем субъективное и однобокое до жопы. Откусите от своей незалежности "не".
А Александру Литовке привет от группы "Д.О.Г.", которая обосралась на этом отборе и обосрала его – полностью скопировав творчество группы "Т.О.Л.".
Ого скільки відгуків,аж закортило свій написати!
Напишу просто, мені сподобались ГАПОЧКА,PINS,SЮR Бенд!От і все!
А ви тут продовжуйте "дурака валяти"
Из "проекты "одного з товаришів по спільній боротьбі" Александра Литовки" необходимо убрать так же и Freddy Marx Street, это давно не отвечает действительности.