категорії: музика репортаж

Хеллоуїн-2010: металеві рифи, декаданс та ембіент в одному флаконі

теґи: DOLLHEADS, FleshState, INXERA SYNDROME, Merva, Mind::Shredder, PINS, PUPPET LANE, Stoned Jesus, THE KUBRICK CATS, Tacіturnum, UNGRACE

ПублікаУ ніч з 30 на 31 жовтня в київському клубі «Бінго» гучно відсвяткували День усіх святих, коли уся нечисть злітається на грішну землю, щоб трохи полякати обивателів. Святкування західного свята Хеллоуїн, як і минулого року, забезпечило креативне агентство «Never-never land» та лейбл «ІншаМузика», яке підібрало для цієї ночі цілком відмінних виконавців у різних жанрах «важкої» та непопсової музики.


На розігріві публіку чекав DJ-сет із реміксами на різні, часто зовсім неготичні та загальнопопулярні композиції 80-90-х: Kim Wilde – «Cambodia», Madonna – «Frozen», різноманітне диско 80-х та ін. Потім захід відкрили колоритні МС – хлопець в образі арлекіна та дівчинка з іграшковим ведмедем (MC Lizard & MC Alice). Організатори вирішили розпочати «живу» частину дійства з незвичного для вуха українського слухача жанру «dark cabaret». Музику у цьому стилі, запозиченому частково з Веймарської Німеччини 20-х років, а частково – із жанру post punk 80-х, зіграли кияни «The Kubrick cats». Гурт виглядав відповідно, стьобно-вінтажно: шляпки, костюми за модою початку століття, «готичні» клавішниця та акордеоністка, у музиці – суміш блюзових та рокових рифів. Загальну картину доповнював стьоб, який звучав у текстах: про алергію на дівчат, лесбійок-вампірів (кавер на інший гротеск – німецького гурту «Scary bitches»), мелодії з «X-Files» на акордеоні. Текст про неприязнь до жіночої статі супроводжувався виходом на сцену представниць згаданої статі, які іронічно проілюстрували композицію.


Цілковитим контрастом до гротескних киян виглядав гурт «Ungrace» із Запоріжжя. Команда виконала потужний метал-кор із скримінгом, який примусив зал стрибати протягом усього несамовитого сету. Гурт грав із записаними клавішними партіями на фоні, які ледве проривалися крізь гуркотіння гітар. Наприкінці сету фанати металу отримали в дарунок декілька дисків гурту, які хлопці жбурляли просто в натовп.
ПублікаПісля «екстремальних металістів» на сцену вийшов київський гурт «Stoned Jesus» (stoner doom/retro-hard/psychedelic rock). Команда відіграла більшою мірою повільні композиції, виконувані гітаристом, він же вокаліст, і басистом. Помітною була стилізація іміджу виконавців «під 80-ті», а саме під імідж Оззі Осборна та «Black sabbath». Загалом увесь сет можна охарактеризувати як «культпросвет» молоді, що зібралася, половина з якої народилася років через 25 після заснування «Black sabbath». Виконувалися пісня з рифами, запозиченими у гранджового гурту «Mudhoney», і кавер на «Joy division». Інколи для різноманіття гурт розбавляв повільну гру на низько налаштованих гітарах танцювальними вставочками, витриманими у тій же «old sсhool» стилістиці. Іронічним доповнення звучало спілкування вокаліста з публікою англійською у перервах між піснями.


Після такої «подорожі у 80-ті» естафету перейняли агресивні рокери «MЭRVA» (alternative rock/folk rock/gothic, Рівне). Хлопці виконали альтернативний рок з пронизливим вокалом, що переходив у крик. Зал відразу впав у буйне шаленство, як тільки пролунав приспів першої пісні, яка оповідала про те, що заради коханої дівчини варто купити гранату та вбити всіх, хто спробує кохану переманити. Були присутні у гітарному гуркотінні і записані вставки «народних» інструментів на зразок дримби, які були, однак, мало помітні у хвилі металічного саунду.
Металістів з фолковим ухилом змінили «DOLLHEADS» (Київ). Гурт виконує досить своєрідну музику: тріп-хоп, рагга-джангл і драм-н-бейс на «живих» інструментах. Команда показала, що в Україні існують і такі, експериментальні жанри, в яких досі ніхто не грав. Цікавим нюансом є те, що гурт, який раніше називався «Некрополіс», фактично може вважатися першою готичною групою України, а на ударних там грає Прозоров – вокаліст «Тол». Публіка сприйняла «DOLLHEADS» дуже тепло, хоча музиканти й не намагалися «качати» зал важкими гітарними рифами: акцент робився на підривних ударних, своєрідному звучанні гітар з примочками та безперервному речитативі вокаліста.
Незвично на фоні «металічного» ухилу вечора виглядали й гості з Москви «PUPPET LANE» (gothic rock). Відразу впав у око імідж гурту – всі учасники були одягнені у медичні костюми (досить шаблонно для цього стилю, але симпатично). Музика була досить легкою для сприйняття після металічного шаленства, відчувалися впливи гранджових груп.
Готик-рокерів змінили на сцені гості з Кременчуга – «Pins» (alternative rock/metal). Гурт відзначається своєрідним мелодійним звучанням гітар, що переходить у шалений металічний шторм. Загалом за саундом гурт нагадує західні нью-метал гурти. Звучали тексти російською та українською. Окрім суцільного металевого «мʼяса», було виконана і досить мелодійні балади.DOLLHEADS


Загалом склалося враження, що організатори вирішили догодити майже всім смакам «непопсової» публіки. Перевершили «Хеллоуїн-2010» за «збірністю солянки» лише деякі літні готичні сейшени в тому ж таки Бінго, де після сайкобіллі й альтернативи грав digital hardcore.
В перервах між музичними виступами публіку розважали різноманітні шоу: готичне весілля зі справжніми молодятами, свідками та одяганням кілець, конкурс на найбільший гарбуз і найкращий костюм у жанрі «horror», показ готичних мод та фаєр-шоу.
Нарешті, «електронну» музичну частину ночі відкрили одесити «MIND:|:SHREDDER» (aggro industrial). Гурт добре відомий київській готичній тусовці, і не дивно, що він зібрав найбільше публіки на танцмайданчику. Слухачі впали у повне шаленство, доки звучали перевірені хіти гурту, пара нових тем та інструменталка, під час якої на сцені виступили спокусливі танцівниці. Декілька пісень супроводжувалися танцями піджейок у спеціальній клітці обабіч сцени. Завершили свій сет одягнені у костюми з краватками електро-рокери кавером на диско-хіт «Dead or Alive» – «You Spin Me Round».
Далі настав час електронного звучання з готичним присмаком. На головній сцені виступили кияни «TACITURNUM» (darkwave) – похмура, але підривна музика з електронними ударними та живою гітарою. Під час виконання пісні «Voodoo» на сцені відбувся цілий перформенс із відриванням лялькам частин тіла. Далі грали «FLESHSTATE» (EBM, Київ) із запальним танцювальним саундом та «INXERA SYNDROME» (industrial/dark electro/martial, Одесса) – молода команда, що вперше «засвітилася» на «Energy open air» влітку і грає танцювальну електроніку з важкими гітарними рифами. Далі естафету перейняли діджеї, й решту ночі публіка танцювала під сети DJ Shae, DJ Leennie, DJ HoloGhost та DJ Snake.
Для тих, хто втомлювався від стрибання під сценою, протягом ночі був відкритий чіл-аут, де повільну та медитативну музику ставили: київський дует Absurd Inspiration (сет був присвячений памʼяті J.Balance та DMT), проекти Wax Souls (dark ambient/experimental, Вінниця) та Willy Stamati (postindustrial/noise/experimental, Донецьк), а також діджеї: DJ Verlein, DJ Hex Termit, DJ ArNENT і DJ Displacer. THE KUBRICK CATSПоруч, у барі, відвідувачі мали змогу подивитися різноманітне треш-відео з ухилом то в жахи, то в еротику, яке демонструвалося на екранах. У холі тим часом торгували різноманітним готично-неформальським начинням: одягом для неформалів марки Punk Rave, одягом та аксесуарами від магазинів Latex CuLT і Anarchy, прикрасами ручного виготовлення від Kia Goth та Ellen Rococo, виробами творчої групи «Єдинорог» (балахонами, ланцюгами ручної ковки та ін.).


Тут-таки, біля розкладок одягу та фотофону, до якого немовби магнітом тягнуло гостей, протягом ночі працювала tattoo-studio «Lucky Ink», де відвідувачі могли зробити за спеціальними цінами пірсинг, постійні й тимчасові татуювання. Крім того, тату можна було виграти в одному з конкурсів.
Нарешті, в холі була розміщена й ціла «darkside»-фотовиставка: свої роботи представили DarkStalker (Київ) та Dreamlyn (Дніпропетровськ).
Загалом усі поціновувачі «альтернативного» Дня всіх святих отримали своє: шалені танці під метал на головній сцені, медитацію під транс і ембіент в чіл-ауті, гарний настрій та спілкування – повсюди. Чекаємо продовження подібних свят.