«Коронація слова» створює «основу піраміди»
а також думає про новий пісенний конкурс
Спочатку новини: журі вже завершило свою роботу і номінанти запрошуються на нагородження. Також конкурс чекає на церемонії святкування свого першого ювілею, яке відбудеться 10 червня, і нагородження всіх лауреатів, дипломантів, членів журі минулих років. Спочатку протягом майже трьох годин відбуватиметься урочисте вшановування цьогорічних переможців за участі відомих українських артистів, а далі – «Літературний бал». За ініціативою пані Тетяни Логуш вперше відбувся конкурс серед володарів перших премійза всі роки – «Гранд Коронація». Його переможців ми теж дізнаємося 10 червня. На запитання журналістів про активність учасників цього «змагання» організатори повідомили, що не подавав свій твір Василь Шкляр, оскільки він працює над кожним твором 3–5 років, а найновіший роман закінчив тільки 2009 року. Стосовно всіх інших переможців інтрига зберігається. Можливо, надалі «Гранд Коронація» проводитиметься щоп'ять років. Окрім значної премії, володарі «Гран Коронації» отримають справжні корони, одну з яких продемонструвала на прес-конференції Людмила Гарарук – співвласниця ювелірної студії, спонсора конкурсу. Позолочений вінець, оздоблений дорогоцінним камінням, виконано в стилі корони – символу влади, яку ми бачили, наприклад, на зображеннях короля Данила Галицького. Пані Людмила в своїй промові щодо мотивації підтримки літературного конкурсу сказала дуже мудру фразу (прочитала в «Українському тижні», а чий саме копірайт – не пам'ятає): «Той, хто читає книжки керує тими, хто дивиться телевізор».
Конкурс провів тендер на нову статуетку для володарів перших трьох премій в усіх номінаціях, який виграв Ілля Поп’юк. Роботу над дизайном статуетки він заверошував зі студентами Інститу ім. Бойчука і організаторів конкурсу дуже втішило, що до доброї справи долучилася творча молодь.
Анатолій Матвійчук, народний артист України, куратор номінації «Пісенна лірика про кохання» та член журі, розповів, що на конкурс цього року надійшлопонад шість тисяч творів, але учасники прес-конференції не уточнювали цифри окремо за номінаціями.
Вийшли друком нові книжки лауреатів конкурсу «Коронація слова – 2009»: твір Юрія Сороки «Іван Богун», що отримав третю премію в номінації «Романи», побачив світ двотомником в харківському видавництві «Фоліо», та нові романи, відзначені дипломами «Вибір видавців» – «Твоя дитинка» Ірисі Ликович та «Дивна така любов» Анни Багряної – вийшли друком в київському видавництві «Нора-Друк». Юрій Сорока сказав, що надихнув його на творчий пошук та написання історичного роману Генріх Сінкевич своїм «Огнем і мечем», і надалі він себе збирається «перевірити» на сучасних сюжетах. Двоє інших авторів не змогли бути присутніми на «дні народженні» нових книжок, оскільки молоді письменниці (обом ще немає і тридцяти) живуть за кордоном: Ірися – в Австрії, а Анна – в Македонії. Їх твори представила директор видавництва Елеонора Сімонова і висловила надію, що шанувальники з письменницями зможуть зустрітися на Львівському форумі видавців у вересні.
Піід час відповідей на запитання журналістів пані Тетяна Логуш сказала, що оскільки приходить дуже багато творів на номінацію «Пісенна лірика» організатори вже думають про створення окремого конкурсу «Коронація пісні».
На провокативне, як на мене, питання стосовно знайдених конкурсом письменників зі світовим ім'ям, пан Юрій Логуш відповів, що головне завдання конкурсу – до вершини письменницької «піраміди», де знаходяться гранди на кшталт Куркова або Андруховича, додати монолітну «основу» з великої кількості хороших письменників. До цього Елеонора Сімонова додала, що конкурс багато років робить класну справу – шукає і заохочує таланти, а вже бізнес видавців робити з них «справжніх письменників» та створювати тренд «Українська сучасна література».
Стосовно запитання про обмеження умовами конкурсу подання творів лише українською мовою засновники відзначили, що вони бачать свою місію в підтримці саме україномовної культури, оскільки саме вона зазнала найбільшого нищення за всі попередні століття.