категорії: музика репортаж

Готична вечірка у Києві - перехід на літній час

теґи: ALICE LIDDEL, ASPHYXIA TRIX, ATAKAMA, DJ Christian Emerald, DJ Dimonaz, DJ Hex Termit, DJ Lennie, DJ Shae, DJ Verlein, FleshState, I MISS MY DEATH, Inferno, My personal murderer, SWAMP FM

Alternative Burlesque show VICE SLICEУ ніч із 30 квітня на 1 травня, у переддень Дня всіх трудящих... пардон, давнього кельтського свята Бельтайн, креативне агентство «Never-never land» і лейбл «Інша музика» організували веселе і яскраве дійство під назвою «Бал тіней».


На святкування, що символізує перехід від весняного до літнього сезону, злетілися з усієї України  різні групи й відвідувачі. Вечірка показала, що у готичній та довколаготичній моді мало що змінюється в Королівстві датському  українському: були присутні відьмочки-блондинки в чорних міні-спідницях, відьмочки із зеленим волоссям у сірих шатах до підлоги, відьмочки із криваво-червоними губами, покликаними вабити недосвідчених молодиків, рокабіллі-відьмочки, вікторіансько-кіберготичні леді, молоді люди явно піратського вигляду, молоді люди металлістського вигляду… До речі, відвідувачів з ірландською або кельтською символікою практично не було, окрім хіба що дівчини, що розмалювала пів-обличчя дубовими листками. Між тим, легенда про те, що в цю теплу весняну ніч відкриваються врата між світом духів і світом людським, походить саме з кельтської міфології.


Щодо музичної частини: вечірка почалася під спеціальний сет DJ Verlein і продовжилася виступом групи ALICE LIDDEL, у творчості якої запам'ятовується сполучення «чистого» жіночого вокалу та гроулу. Порадували публіку кияни спеціальним шоу на тему психіатричної лікарні. Далі виступили вже знайомі київській публіці «романтики й методисти» I MISS MY DEATH, де приємні високі наспіви вокалістки чергувалися із брутальним чоловічим гроулом та важкими гітарними рифами. Кияни довели, що жанр «дум-метал» в Україні успішно розвивається, а чарівний образ вокалістки в темних шатах радував око весь виступ.


Далі на сцену вийшли легенди українського металу INFERNO: не менш мелодійний голос вокалістки (цього разу не в «вікторіанському», а в агресивно-металічному образі) і метал-ритми, що зривали дах. Відразу Публікаж після «пекельної» київської команди вже розігріту публіку порадували львів'яни SWAMP FM із дамою на вокалі, що цікаво сполучила низький спів і гроул. Публіка зустріла гостей з Львова «на ура», і вокалістка подякувала всім, сказавши, що «її темна душа радувалася з усіма в цей вечір».
На зміну «львівському FM» прийшов «відьомський» гурт ASPHYXIA TRIX (Севастополь), що повністю складається з демонічних і чарівних представниць жіночої статі. За звучанням група панківського виду з рикаючим жіночим вокалом, що влаштувала аут на сцені, тяжіє, на погляд автора, до альтернативи.


І, нарешті, публіку «порвали на шматки» гості з Москви – група ATAKAMA. За жанкром – метал зі скрімінгом.
Продовжили нічне пильнування одесити MY PERSONAL MURDERER, що сполучили тріп-хоп, меланхолічний метал і пост-рок. Цю групу характеризує неспішне й депресивне звучання. На зміну одеським гостям прийшли кияни FLESHSTATE, які внесли частку електронного звучання до «тематичного вечора металу» – команда грає підривний harsh EBM з характерним для жанру задисторшеновим вокалом.


А далі й до самого ранку публіку розігрівали діджеї: DJ Yara, DJ Dimonaz, DJ Shae, DJ Lennie. Вони ж, а також DJ Hex Termit та DJ Christian Emerald створювали танцювальну та не дуже атмосферу у чілл-ауті. Цікаво, що чілл-аут, покликаний розслабляти після пекельного танцю та навіювати думки про вічне, цього разу став осередком танців у стилі «неоромантика 80-х». Діджеї сприяли цьому, поставивши на початку вечірки веселу електронну музику.INFERNO
У перервах між командами відбулися шоу від чарівних дівчат з PJ-show Glue:ON, Whitches Bitches і шоу альтернативного бурлеску Vice Slice. У цілому вистави мало відрізнялися від уже продемонстрованих київській публіці, наприклад, на Aquarіus Party II: «чортівка», що спокушає прекрасну молоду даму на розпусту й уживання алкоголю, специфічно-еротична дівчина на інвалідній колясці... Однак радує, що професіоналізм виконання «шоувімін» росте з кожною вечіркою.


Не забули на балу на честь Бельтайну й кельтські традиції – з числа відвідувачів вибирали Травневу Королеву й Травневого Короля. У цілому вечірка, незважаючи на не дуже численний склад відвідувачів, пройшла успішно. За даними незалежних джерел, кілька симпатичних представниць «темної» субкультури, що домінувала на заході, були помічені наступного ранку на анархо-комуністичній демонстрації. Тож хай живе мир, праця, травень й субкультурна солідарність, товариші!