категорії: музика репортаж

Львівський гурт «Файно» збирається на «Вудсток»

теґи: Файно, сучасна українська музика

ФайноПіснями Івасюка, каверами на світові хіти і власними композиціями порадував своїх прихильників гурт «Файно» під час концерту в «Хмільному домі Роберта Домса». Окрім знаних вже композицій з дебютного альбому гурту, музиканти продемонстрували багато нового матеріалу, який складе основу наступної платівки. От тільки записувати її у Львові нема де, стверджує «Файно».

Перед літніми вакаціями, коли більшість виступів гуртів припадає на фестивалі, рок-команда «Файно» таки дала ще один клубний концерт у Львові. Злукавила б, якби сказала, наче фанів «Файно» було стільки, що яблуку не було де впасти, навпаки, того вечора у «Хмільному домі Роберта Домса» можна було вільно розкласти добрий урожай кавунів. Чи то постери не надто яскраві поклеїли, чи то погода на вулиці надто м’яка була, але виступ «Файно» привабив тільки найвідданіших прихильників творчості гурту, так би мовити, тільки людей потрібних, і нікого екстра. А даремно, скажу вам, бо якісно було, файно і з душею.

кліп

 

Грали всього потроху. Почали з драйвової «Осені», знайомої публіці за чудернацьким, трохи фрікнутим кліпом, який тривалий час створював настрій пасажирам львівських маршруток, глядачам львівського ТБ і завсідникам YouTube. Добрий зробили старт, настроєвий.

 

 

Не обійшлося, звісно, без композицій із дебютного альбому гурту: небезпечних «Вовчих ягід», динамічної «Made in China», «Трамваю», в якому шукають «І ту любов», однойменну до назви самої платівки. Одначе основна ставка виступу була зроблена таки не на добре відомі пісні, а на нові напрацювання гурту. Злагоджена робота музикантів, соло-гітариста, бас-гітариста і ударника, а ще потужний чистий вокал фронтвумен гурту Ольги Корнійчук зробили вдалим поєднання в одному виступі відвертого стьобу – «Два веселі гусі», і ліричної «Єви»; Бітлівської «Come together» та Івасюкової «Чревоної рути».Файно

До речі, композицією «Водограй» гурт «Файно» відкривав цьогорічний концерт «Наш Івасюк» у Львівському оперному. Тоді жахливо налаштована апаратура підступно зіграла проти музикантів, заглушивши вокал Ольги, так і не давши можливості гуртові закутати слухачів у модернізоване звучання пісні. У «Хмільному домі» звук також не був кришталевим, проте той же «Водограй» забринів-зазвучав по-новому, підкресливши мелодику якісною ритмікою.

А пісня «Струна порвалась» виявилась знаковою – справді не витримала струна Файнівської гітари і, поки її замінювали, публіка насолоджувалась класним соло барабанщика гурту. За цей час вокалістка поновила сили і виконала культову «I feel good» так, що Джеймс Браун пишався б, а Тіна Кароль би ридала.

Загалом «Файно» не цурається дуже різнопланових композицій, одначе здебільшого переробляє їх під свій стиль позитивного року. Окрема сторінка творчості гурту – пісні на слова Грицька Чубая, Костя Москальця, Юрія Покальчука, за що музикантам честь і хвала.
Файно
Місія урізноманітнити музичний вечір у «Хмільному домі» випала на долю «Дітей сонця» – панк-рокового гурту з міста Городок. Запам’яталась «Колиска вітру» в їхньому виконанні – цікавий припанкований погляд на все ту ж Івасюкову творчість, однак без урахування гармонії музики і вокалу. Гурт, безперечно, перспективний, але попереду в нього ще довгі роки вдосконалення техніки гри і додавання родзинок до своєї музики, випрацьовування стилю. Одначе головне – ентузіазм – у них є, а решта докладеться.

Натомість «Файно» продовжують поповнювати свою сезонну колекцію пісень. До композицій «Осінь» і «Зима», на які вже зняті кліпи, музиканти тепер додали ще нову «Весну». Сподіваємось, відео не за горами. От тільки ротація кліпів гурту – це болюча тема. ФайноДопоки музика «Файно» цікава й неконвеєрна, шансів пробитися в ефір загальнонаціональних каналів немає. Тільки за плату продюсерам каналів, хоч мало б бути навпаки. Та ж ситуація із записом нового альбому. «І ту любов» записували на «Студії Лева», якої вже не існує. Новий альбом, матеріалу до якого предостатньо, потребує ще ліпшої якості запису, якої у Львові домогтися нереально. Допомогти з випуском платівки завжди раді в столиці, проте й рахунки встановлюють за столичними стандартами.

Щодо найближчих планів гурту, менеджер «Файно» Орест Смішко повідав про перспективну поїздку до Польщі й участь у вітчизняних фестивалях. Проте характерною рисою українських фестів він називає те, що, зроблені на чистому ентузіазмі, вони вимагають такої ж безкорисливості від музикантів, і переважно відмовляють гуртам у гонорарах, пропонуючи виступ тільки за розкрутку своєї команди. Через це до України приїздить дуже мало іменитих виконавців, рівень фестивалів суто місцевий. «Нам би на «Вудстоку» виступити. Поляки кажуть, що цей їхній фестиваль навіть потужніший за угорський «Сіґет». Це вже міжнародний рівень, от тільки туди не так просто втрапити», – каже Орест Смішко.

Фото Ореста Калиняка