«Любов і трішки перцю»: ніжність і епатаж молодої поезії

теґи: АНДРІЙКО WARJAT, Галина Хома, Джон Гнатів, Журнал „Дніпро”, Львів, Наталія Шоловій, Ольга Зеліско, Роман Штігер, Світлана Корчагіна, УКУ, Український католицький університет, Юлія Соломко, Яна Янчевська, вірші, день Валентина, львівські поети, поезія

Джон Гнатів. Поетична «Любов і трішки перцю» у ЛьвовіЛьвів святкував День закоханих дуже по-різному. Хтось тусувався на вечірках, хтось тішився потеплілою погодою й гуляв зимовими вулицями, хтось насолоджувався романтикою наодинці з коханими, а поетичні натури зібралися під дахом Українського католицького університету, аби насолодитися чуттєвою лірикою, пекучою пристрастю та оригінальним гумором молодих і талановитих львівських поетів.

Вечір «Любов і трішки перцю», організований Студентським братством  УКУ та літературно-художнім журналом «Дніпро», зібрав у залі публіку різного віку, статусу, фаху, об’єднаних небайдужістю до поезіє й бажанням відкривати для себе нове, цікаве й часом дуже несподіване.

Першою на публіку вийшла студентка УКУ й дебютантка вечора Наталя Шоловій. Легка лагідна музика, сповнені ніжності ліричні вірші створили хмаркову атмосферу любові й тепла. Та й в залі увесь вечір панував такий приємний затишок, що всі турботи десь розчинилися.

Народжений у п’ятницю 13-го і вбраний в чорне таємничий Джон Гнатів з містичним шармом читав тихим голосом красиву чоловічу лірику. Перший з поетів-чоловіків вечора на сцені, він запустив хвилю чуттєвості. ТребЯна Янчевська. Поетична «Любов і трішки перцю» у Львовіа сказати, що хлопців-поетів було хоча й менше, аніж дівчат, проте яких хлопців!

Юна, яскрава і талановита Яна Янчевська прикувала увагу не лише своїми віршами, але й їх виконанням. Кожен вірш Яна переживала емоційно й артистично, а глядачі вибухали оплесками після кожної поетичної міні-вистави.

Марія Зятик повернула своєю лірикою настрій мрійливої ніжності, нагадавши, що в любовних стравах головне не переборщити з «перцем», адже всі інгредієнти повинні гармоніювати, витворюючи в сукупності неповторний смак кохання.

Фанатка МаяковськогАндрій Левицький. Поетична «Любов і трішки перцю» у Львовіо Оля Зеліско мріє про його славу, чим дуже розвеселила аудиторію. Проте повністю наслідувати епатаж поета не наважилася й до мікрофона вийшла не в жовтому халаті – побоялася, щоб ніхто не покликав людей в халатах білих. Вірші короткі і влучні, не лише про любов, а й про полярно протилежні почуття – вдалий хід, контраст підсилює емоції.

Обіцяла більше оцту, аніж перцю, але і з тим, і з іншим мірку вгадала – виступ Галі Хоми залишив приємні поетичні враження – насичені й чіткі.

На виступ цього хлопця чекали з хвилюванням – в Романа Штігера з кожною появою перед публікою коло прихильників зростає в геометричній прогресії. Майстерні рядки, величезний арсенал прекрасних поетичних образів нікого в залі не лишили байдужим.  Сам Роман хвилювався не менше – такою зарядженою була атмосфера.

Брати приклад з інЮлія Соломко. Поетична «Любов і трішки перцю» у Львовіших поетів вирішила й Світлана Корчагіна – їй імпонує звичка Олега Лишеги читати вірші своїх улюблених поетів. Чудова традиція – комусь нагадувати, а для когось відкривати вперше мистецтво інших, мистецтво великих. Світлана читала чудову поезію отця Яна в перекладах Дзвінки Матіяш. Звісно, поділилася вона й власними рядками, часом теплими-ніжними, а часом й з провокаційними нотками.

Така жіночна й така чутлива лірика Юлі Соломко наповнила залу світлом й добром. І лоскотали серця метелики своїми крильцями, і сонячні зайчики перестрибували лицями…

А насамкінець ми приберегли потужний заряд доброго гумору від Андрійка WARJAT’а, який тут же став улюбленцем публіки. Костюм, квітка, вимова – всі деталі доповнюють образ. Кожен вірш завершувався вибухом овацій, окупований студентами балкон аплодував стоячи, а після кожного куплету доводилось робити паузу й заспокоювати людей, аби таки Андрійко WARJAT. Поетична «Любов і трішки перцю» у Львовідочитати вірш до кінця. Я й сама ледве стримувалася, хоча й намагалася зробити відеозаписи окремих віршів, а часто таки не стримувалася, тому вибачайте за стрибаюче зображення.

На цій позитивній ноті поетичний вечір добіг кінця, а люди розбрелися святкувати парами, у великій компанії чи наодинці, але неодмінно з гарним настроєм. Організація «Любові і трішки перцю» була винагороджена величезним позитивним зарядом, відкриттями для себе й для інших нових імен, яскравих талантів і просто кльових людей.

 

Тут можна глянути фото з вечора, а ТУТ – записи відеопоезії усіх авторів