Дарен Аронофскі знімає сумні фільми і вірить в людей
Дарен Аронофскі каже: «Я люблю пристрасних акторів, які готові на будь-що, аби бути справжніми. Я не люблю працювати із зірками – вони бояться показати себе, бояться не сподобатися».
Перед тим, як випустити режисера до журналістів, їм показали сам фільм. Як ви розумієте, кінокритик з домогосподарки геть неякісний. Бо так важко абстрагуватися від простих «(не)сподобалося-зворушливий-тупий» і давити умняк, коли так хочеться просто сісти і поревіти.
Ідея і реалізація «Рестлера» прості, як на кінець першого десятиліття ХХІ. Особливо, коли так всі звикли якщо не до 3D-шних спецефектів, то до душевивертаючої сухості а-ля фон Трієр.
А в цьому фільмі немає нових прийомів, немає вибухів-пожеж, немає навіть натяку на якісь кіношні фокуси. В ньому є квазісуб‘єктивна камера, американська глибинка і відчайдушні шамотання старого пошарпаного здоровили, який намагається приладнати себе до цього скаженілого світу. Цей світ любить його лише тоді, коли той страждає, шматуючи своє тіло і забуваючи про все на світі – дитину, кохання й інші споживацькі цінності, в якого у вухах замість звичайного людського інтершуму лише рев глядачів: «Рен-ді-Ба-ран! Рен-ді-Ба-ран! Рен-ді-Ба-ран!» Цей світ ненавидить його, коли він тупить у м’ясному відділі супермаркету, чи намагається вмовити стриптизерку випити з ним пляшку пива поза її роботою.
В цьому фільмі більше акторської гри, ніж режисерської майстерності. «Є актори, які грають лише обличчям. Мікі Рурк – людина, яка талановито грає всім тілом, навіть якщо його знімати зі спини», - так Аронофскі виправдовує прийом «феєричне повернення великого Мікі у кінематограф», в якому перші 5 хвилин фільму глядач не бачить обличчя головного героя.
В цьому фільмі більше реальності, ніж режисерської майстерності: «Рестлери в роздягалці, глядачі на трибуні, покупці в супермаркеті - це все справжні рестлери, глядачі і покупці. Навіть стрип-клуб спавжній - Мариса Томей майже голою танцює на справжньому шесті», - коли це говорить режисер, так і хочеться його спитати: «А що саме у вашому фільмі ще справжнє - кров, блювотиння чи скрепки у спині? І чи в справжньому туалеті Мікі трахає пожежницю, і чи справжнім коксом він задвинувся перед тим?» Сміливості не вистачило підняти руку для питання - тепер шкодую.
В цьому фільмі є те, від чого так старанно нас відучив Голлівуд - є режисерська школа і немає коловороту цитат, копіювань, реплік, дублювань. Коли дивилася цей фільм, не прочитувала в ньому інших. Дарен Аронофскі: «Я думаю, що кожна історія повинна мати свою візуальну естетику. Три попередні фільми я працював з однією командою. У «Рестлері» все змінилося. Будь-який митець повинен робити щось нове».
В попередніх фільмах оператором Аронофскі був Метью Лібатік, в «Рестлері» це Маріс Альберті. Можливо, через те, що вона жінка, а можливо через те, що я це знаю, мене так неймовірно зворушили сльози Мікі Рурка. В цьому фільмі вони теж справжні. Тому його зовсім не шкода. Я його просто розумію.
І замість післямови:
Мені сподобалося, що Аронофскі посміхався, що він не любить відповідати на особисті питання на весь зал, що він за легалайз, що він знає про одеське життя свого діда. Сподобалося, що він приїхав до країни, де колись була, а тепер геть мертва кіношкола, де не вміють спілкуватися із знаменитостями, де звичайна домогосподарка може сказати: «Сенк ю, Даррен фор ретурнінг Мікі!» і почує у відповідь: «О йес, хі із рілі кул!»
Фото із прес-конференції Дарена Аронофскі тут.
так і знав, що Аранофські кльовий!
а питання у вас гарні назрівали. цікаво таки почути на них відповіді самого маестро
ну ви вже вибачайте мою таку хворобливу сором'язливість – наступного разу як його зустріну, то обов'язково спитаю :)
і він дійсно кльовий
може він до нас ще завітає ;)
він, доречі, казав, що не проти відвідати одесу, де його дід жив
Кльово! Ніби заново фільм передивився :-) Хоча і можу трохи посперечатися з авторкою, але тільки з приводу деталей. В найважливішому – що фільм класний і режисер маладєц, а Мікі Рурк взагалі красень – тут без питань. Дуже сподобалася ідея не показувати обличчя головного героя на початку фільму – щоб навіть і ті, хто про Рурка забув – відчули дискомфорт і заінтригувалися – як же він дійсно зараз виглядає. А потім – удар! :-) Бо виглядає Рурк дійсно прекрасно! Коли намагався знайомим переказати сюжет – то не міг знайти правильних слів, бо з моєї розповіді виходила якась чернуха – коли насправді ніякої чернухи там нема. Вобшем всім раджу кіно подивитися, особливо приємно, що можна буде переглянути "цивілізовано" – з ориганільним звуком і укр субтитрами.
о, да! я забула написати, що дивитися фільм із субтитрами – це особливе задоволення! треба вигадати якийсь рух "дайош фільми з субтитрами! ні дубляжу!"
ну а про початок і цей прийом "без обличчя" – він спрацьовує тоді, коли не знаєш, хто в цьому фільмі має зніматися. а так виглядає якось дуже вже награно
З приводу першого – оригінальний звук + субтитри – готовий іти хоч на барикади! Дуже люблю нашу прекрасну "солов"їну", але не тоді коли, скажмо, Джонні Депп "перекривається" людиною, яка може і прекрасний музикант, але схожий на хорошого дубляжера приблизно як "свиня на коня, тільки хвіст не такий" :-( Даєш можливість слухати іноземних акторів!!! А не тільки дивитися на них :-(
А з приводу другого пункту – то не згоден. Я знав хто в цьому фільмі знімається – і може і було награно – але бажання побачити обличчя хорошого актора домінувало над усвідомленням "награності". Так що прийом кльовий, виправданий і ніфіга не "дуже вже награно" :-)
треба придумати щось таке толкове з цим рухом "антидубляж", еге ж?
О дійсно «Сенк ю, Даррен фор ретурнінг Мікі!»!
Кіно прекрасне!
Дивишся і розумієш, що Аранофські насправді любить людей. Не знаю як йому вдається через таку тему передавати такі прекрасні почуття.
мені він здався якимось незлим. можливо тому...
Добре написано, і за формою, і за змістом. Рурка, кращого за "9 1/2 тіжнів", поки що не бачів, але хочеться вірити.))
Дрібні заперечення – в приваті.
Таки да, шкода, що не спитала!)
ну уж нєт – нікакова прівата :)
викладай заперечення
Тема "обмеженої домогосподарки", що проходить червоною ниткою...
ну про обмежену – це твої домисли. я про це – жодним словом не обмолвилася. а про домогосподарку – факт. так шо папрашу! :)
ОК!
Наші домогосподарки – найбезмежніши в світі!)
Проси не проси, але про "соцстан на поточний момент" трохи зачасто виходить...)
Тобто вже відомий хвакт набуває е-ее... дещо надмірно-повсякчасного розголосу.
1. шо за дивні узагальнення "наші"??? чого ваші і хто ваші???
2. чому, коли хтось підписується, "вася пупкін, митець", ніхто йому за то не докоряє, хоча митець він може бути і хєровий. але варто дєвушкє порядочной наголошувати на своїй незаангажованості в систему чоловічих цінностей, то відразу ці чоловічки починають кричати: "приберіть з титрів домогосподарка!"
3. якщо когось дратує мій соцстан – це не мої проблеми.
1) Жарт, тіпа. Позначений знаком ")"
2) "Пупкін-митець..." А хто сказав що не дратує. Просто розумні мовчать, а такі, як я...)
3) Ставлення до соцстану, поки що, не висловлював
Ставлення до автора і тексту висловив "ізначально". Власні заперечення наперед визнав дрібними. Засмутити ажніяк не хотів. Шкодую, якщо це трапилось.(
Про всяк випадок наголошую, що читаю автора з цікавістю та повагою (це таке стримане формулювання)...
) – це такий виправдальний значок для сексистської іронії...
я пойняв )))
Таню, іронія там може й є, але жодного відношення до статі чи стану не має. Було ІМХО, щодо дозування певного прийому, фіґури мови.
Я не певен, що живу за "системою чоловічих цінностей", або "в" цій системі. Виходжу з того, що системи цінностей в нас певною мірою співпадають. Сподіваюсь, що відмінності між ними не мають взаємовиключного характеру.
я тут аноніму на нім zack відповіла з цього приводу: давайте обсудимо мій соцстан і справді не тут.
Угум-с)
Во-во... Хто сказав, що домогосподарки – це погано? Чи обовязково "приземлено"? Чи ще з яким завгодно негативним відтінком? І як мені пов"язати поняття "домогосподарка" з "системою чоловічих цінностей"? Обидва поняття настільки обширні, розмиті і суб"єктині, що без уточнень – що думає про це автор(ка) – розмова стає безпредметною. Це те саме, що говорити про якийсь "британський футбол" не уточнюючи що про це думає кожен учасник розмови.
так мальчікі, я фсьо пойняв окончатєльно...
тож рацпропозиція: поговорити на тему "чому таня позиціонує себе як домогосподарка" там, де це передбачено – в коментах до профайлу: http://materynka.sumno.com/profile/
ну або дійсно завтра за кавою "в приваті", бо це, як виявилося, зовсім вже не дрібне заперечення.
а тут поговоримо про кіно.
Класно написано.
старалась )