категорії: музика репортаж

Мертвий Півень: Oh, my dear Ukraine!

"Аж дивно. Може, ви і афішу читали", що прийшли на концерт?


Майже місяць минув від презентації альбому"Афродизіяки" у Києві. За цей період можна було:
а)слухачам: переварити пісні;
б)музикантам: підготуватися до виступу (хоча по них видно, що вони готові завжди).

Від живого Мертвого Півня на диску - до не менш живого Мертвого Півня на концерті.
Зал Молодого театру зібрав лише тих, хто захотів оцінити ріжницю між тим. Здається, вдалішого за це приміщення годі й шукати. Така камерна атмосфера дала змогу повнокровно відчути увесь кайф: коли у хребті відлунюються басові партії, а у мозку пульсує ударний ритм. А руxи Міська так схожі на когутівські пірхання у воді.
Тон виступу завдала досить жвава обробка шевченківського \"Садка вишневого\" з акцентом на те, що \"соловейко не дає, а соловейко не дає!\".
\"Якшо маєте настрій бавитись - бавтесь!\"
Був і значний ліричний кусок, під який \"можна обійнятись і навіть спробувати потанцювати\". Тут уже входить у дію Bіктор Морозов...
До чого ж ріжноманітний матеріял! От тобі уемківшька пішня чи рак-ен-рольчик (періоду сестрички Віки) і різкі патріотичні речі, впритул до ненормативної лексики (слава Жадану!). Тут уже спрацьовує пробудження свідомості. Кому не до вподоби - той може просто \"встати і вийти: назавжди, назавжди, назавжди!\". Пора співати й депутатам (серед присутніх Ю. Костенко).
Можна було очікувати, що концерт відмінять через раптову смерть О. Кривенка (президента Громадського радіо, яке виступило організатором концерту). То ж зараховуємо його до концерту пам\'яті. пісню \"Не від того я помру\" слухали стоячи. Мороз біг шкірою... Важко було привести себе до тями... Oh my dear Ukraine! Коли ж і ти отямишся?.. Може, голос Мертвого Півня тебе прокине?
Цього разу ми почули більше, ніж є на диску. Ми тішимось. Вони теж.
- Місько, як відчуття після концерту?
- Єдине, шо ми думали - це трошки довше потриває. Це прикре. Насправді дуже-дуже приємно. Це завжди. Е-ех...
- Ви надалі плануєте співпрацю з Віктором Морозовим?
- В принципі, у нього там ше пісень бага-а-ато, ми ше дале-е-еко не всі записали. А ми давно з ним спільно концертували, вперше серйозно це було зроблено минулого року. Думаю, це буде НЕ останній альбом з Віктором. (Тут у розмову вклинився якийсь молодий панич із... ну дуууууже оригінальним питанням \"А чому Мертвий Півень?\").
- А як на тебе впливає весна?
- Нормально. Адекватна реакція. Як на нормального молодого чоловіка.
- А що ж для тебе є основним афродизіяком?
- Опа, я не думав про це...
- То подумай!
- Думаю, що сцена насправді.