категорії: репортаж

«Міра» Океану Ельзи стала платиновою за один день

Океан Ельзи - презентація Міри25 квітня відбувся реліз нового диску українського рок-гурту «Океан Ельзи». Прес-конференція щодо виходу альбому проходила в столичному готелі «Прем’єр палац». Уже продано завдяки попереднім замовленням – 170 тисяч примірників альбому «Міра». Тому альбом став платиновим ще у день виходу. Продають його по 25 гривень.


Альбом містить 12 треків. «Все буде добре» вже відомий слухачам. На цю пісню знята відеоробота. Диск вийшов під епіграфом: «Але ти все впорядкував мірою, числом, і вагою» (Книга Премудрості Соломона, прем. 11: 21). У альбомі є декілька місць, де гурт залишив чорнові записи. Наприклад, переговори між Вакарчуком та інженером: «Зробіть голосніше. Дякую».

- Це має вас перенести в студію, – каже лідер гурту Святослав Вакарчук, – щоб ви могли відчути атмосферу. Ми цього не робили спеціально. Я, наприклад, регулярно слова забуваю на перших концертах, і абсолютно не соромлюся цього. Я часто прошу Мілоша нагадати слова, і роблю це відкрито. Не можна вести закулісне життя, коли ти вже стоїш на сцені, або записуєш платівку. Тому ми не граємо на сцені.

Вакарчук - презентація Міри - «Міра», на відміну від попередніх альбомів, не був запланований. Ми його випустили тому, що більше не могли тримати в собі ці пісні, він присвячений нашому другу і музичному продюсерові, загиблому Сергію Товстолужському. Для нас це особливий день не тільки через вихід альбому, але ще і тому, що сьогодні – день народження моєї коханої жінки. – каже Святослав про стилістку Лялю Фонарьову. – Для мене це подвійне свято. Ще один приємний момент – наш травневий тур по більш, ніж 25 містам України. Завдяки нашому новому партнерові, тур буде масштабніший і якісніший за попередній.

Стало відомо, що у Львові концерт відбудеться 22 травня, а в Києві – 20-го.

На запитання, чи зможе «ОЕ» посперечатись з західними рок-гуртами кількістю апаратури на концерті, Вакарчук відповідає агресивно:
- У нас в цьому турі теж буде достатня кількість апаратури, але цифрами вантажівок я нікого вражати не збираюся. Нам просто не приходить подібне в голову. Теж саме стосується кіловат звуку на сцені. У цьому турі ми максимально скоротили кількість виступів в драмтеатрах, в основному концерти пройдуть в палацах спорту і на стадіонах. Крім того, ми зараз посилено працюємо над самим звуком. Хотілося, щоб чутність була однаковою під колонками, і осторонь.

Святослав розповів, що після закінчення туру в США, Канаді та Росії, гурт зосередиться на продюсуванні молодих гуртів.
- Я не хочу робити голосних заяв. – Каже Святослав. – Але після виснажливих років безперервної працю ми зробимо тривалу перерву в концертній діяльності для того, щоб зосередитися на іншій роботі, зокрема і на студійній роботі з іншими виконавцями та продюсуванні молодих артистів.

- Чи має новий альбом політичний підтекст?

Роботу над «Мірою» ми почали рік тому, відразу по закінченню туру «Глорія». Природно, ми не могли передбачити, що буде в країні через рік. Отже, не можемо назвати реліз платівки приуроченим до нинішніх подій. Пісні «Веселі, брате, часи настали» на ній немає. Це окремий проект, який до музичної індустрії не має ніякого відношення. Але все, що відбувається навколо нас, звичайно ж, впливає дуже сильно.

Святослав не має ніяких політичних атрибутів в одязі. Каже, що навіть краватки ненавидить і не розуміє, навіщо їх носити. На запитання щодо політики відповідає неохоче:
- Поки я можу сказати тільки те, що ви і так знаєте. Я є в списках «Нашої України», але я хотів би дочекатися остаточних списків.

Запитання про «Євробачення» Вакарчук свідомо уникає, відповідаючи:
- Я сподіваюся, що ви зрозумієте мою відповідь на ваше питання. Я дуже радий, що Україна виграла право проводити Чемпіонат Світу з футболу 2012.

Фото: Олена Каганець