Місько Барбара: «У нас немає кіна. Зрештою театру теж. Музика - в дупі… Є тільки університети Поплавського...»

«Мертві півні» зняли експериментальне відео

теґи: Мертвий Півень, концерт, музика, репортаж

Акустичним анплагдом у «Квартирі 35» у МО «Дзизі» із триразовим «виходом» «на біс» завершилися зйомки експериментального  відео легендарного рок-гурту «Мертвий півень» «саундтреком»,  до якого стане народний шлягер And the third angel sounded, або ж "Брат, піва кончілась!". «Квартирник» у атмосфері «з тих часів», коли  «імпровізовані» концерти «Мертвого півня» відбувалися у «Ляльці» чи у тій же Дзизі, перетворився на концерт бажань. Тож окрім запланованих речей родом із початку 1990-тих на кшталт «Il testamento», «Бютіфул Карпати» чи «Коли ти смієшся» на вимогу хлопці грали практично все чого душа публіки бажала. Відмовили лише у «Франсуа». Як віджартувався Ромко Чайка, відколи Білик отримала звання народної хлопці цю пісню в знак протесту не виконують.

 

 … Майже тиждень, «з ранку до    ночі, і з ночі до ранку» команда досліджувала закапелки Львова, які тією чи іншою мірою пов'язані з історією гурту, або ж були важливими для когось з учасників. Сюжетом «кіна» стане іронічне зіткненя двох світів – поета й пияка – на тлі нічного міста, про що й мовиться у тексті Юрія Андруховича. Попрацювати над коротким метром «Півні запросили» інтернаціональну команду у складі режисера Алєхандро Більбао-Ґуерра (праворуч) з Нью-Йорку та оператора Міхала Грабовскі (ліворуч) з Берліна. На питання «Чому зйомки довірили фахівцям з закордону», лідер «Мертвого півня» Місько Барбара віджартувався: «Доки університет Поплавського носитиме статус національного до того часу в Україні не буде професіоналів. У нас немає кіна, як такого. Зрештою театру теж. Музика – в дупі… Є тільки університети Поплавського з філіалами…»

 

– Ідея  відео закладена вже у самій пісні, – розповідав Місько Барбара. -  Оскільки йде мова про пісню з народною назвою «Брат, піво кончілось», то вона безперечно про Львів. Такий справжній, не міфічний або антиміфічний. Відповідно це має бути документальне кіно про це місто, яке воно тепер є. Львів переважно знімають дуже красивим, оповитий легендами і так далі… Ми ж вирішили подивитися, який він є насправді. Кілька років тому я познайомився з Алєхандро в  Кракові на кінофестивалі і школа кіно, де подивився його роботи. Тоді ж власне виникла ідея запросити його, щоб він трохи збоку подивився на Львів. Цей проект, – лише спроба експерементального документального фільму. Експеримент полягає у тому, що все це поєднується з нашою музикою. Відомо якою – прекрасною…
У перший день ми просто ходили по місту і дивилися, яким воно тепер є. Дивовижне. Це якщо коротко. Ага, і ще хотів наголосити, бо почувався б засоромленим, якби не згадав, що це все робиться у зв’язку з 15-річчям  МО «Дзиґа», історія якої тісно переплітається з історією «Півнів».

 

– Хто виступає спонсором цього проекту?

– Університет Поплавського. Ну, це я не серйозно. Але якщо говорити про гроші, то такого типу проект у Європі коштував би нам сотні тисяч… Ясна річ, ми це робимо меншим коштом. Завдяки «Дзизі».

 

– На коли плануєте прем’єру?

– Наразі відео їде монтуватися до Варшави. А наприкінці листопада ми збираємося вирушити у тур Україною, який би ми хотіли поєднати з презентацією. Швидше за все, що це буде свого роду анплагд, акустичний спогад про наші початки. Сподіваємося, що у деяких містах до нас долучатиметься Андрухович. Влітку ми мали невеликий тур Східною Україною, у якому презентували Юркові «Кримінальні сонети» (Юрко був безпосереднім учасником перформенсу), і схоже йому сподобалося перебувати на сцені не лише як поету, а як фактично вокалісту…

 

Це перше відео на композицію із альбому «Пісні для «Мертвого півня»?

– Зйомки не перші. В Києві Віктор Придувалов відзняв вже відео на пісню «Without you» або ж «Знову, курва, радіо», але справа затягується з монтажем. А щодо цього проекту, то я б відмовився від слова «кліп», адже після українського музичного телебачення в кліпі ми би мали мати десяток голих тьоток ітд. Їх немає. Тому власне з’явилося формулювання експериментальне відео. Це не кліп, а кіно.

– Як ви потім із цим відео вийдете на ТБ? 

– Мене це не цікавить. Це буде якісне відео. Ми запропонуємо його каналам. А чи воно появиться в телевізорі чи ні то вже така справа. Зрештою є інтернет…