Книгарня «Є» витіснила зал ігрових автоматів
Книгарня, яку торік на 15-му Форумі видавців визнали найкращою в Україні, тепер «Є» й Львові. П’яту за ліком у мережі книжкових магазинів «Є» відкрили у Львові у приміщенні, де ще донедавна був ігровий клуб (пр. Свободи, 7). Львівська «Є» обіцяє побороти стереотипи, що існують навколо інших книгарень міста, і стане ще одним культурним центром, які існують вже у Києві, Володимир-Волинському, Івано-Франківську та Харкові. Щотижня у стінах новоспеченої книгарні відбуватимуться різноформатні заходи: починаючи від презентацій літературних новинок і зустрічей з авторами до дитячих читань та круглих столів.
Відкриття незвичайного книжкового магазину святкували у кращих традиціях – дводенною програмою, із шановними гостями-літераторами, які окрім того, що купували книжки, смакували величезним святковим тортом і танцювали під мелодії джаз-бенду «Оркестра Vito»… Місія проводити міні-екскурсію книгарнею, знайомити гостей та керувати перебігом подій відкриття дісталася ведучому дійства, яким став письменник Анатолій Дністровий. «У першій залі, – розповідав він, – розташовані столики для читання. Тут також діє безкоштовний wi-fi. Далі є кілька залів із літературою на будь-який смак, а також із відео та аудіо дисками. Остання зала – це дитяча література». Саме у цій залі, доки гості роздивлялися книжкові полиці, їх чада бавилися на килимку посеред книжок із їх улюбленими героями і не тільки…
А у другий день святкувань відкриття тут проводила майстер-клас для діток із «Казкових перетворень» поетеса Мар’яна Савка. Разом із нею «перетворюватися» навчалися, зокрема, діти поета Віктора Неборака, письменниці Наталки Сняданко, перекладачки Божени Антоняк… Відтак «суботні дитячі читання»відбуватимуться регулярно щотижня. А по четвергах книгарня запрошуватиме дорослих читачів та прихильників літ процесу на зустрічі із авторами…
Ще однією корпоративною родзинкою мережі книгарень «Є» – полиця буккросингу. Як вона діятиме пояснював Анатолій Дністровий, який і поставив туди першу книжку. «Кожен охочий може принести книжку, якою би він хотів поділитися-обмінятися з іншими, – пояснював Дністровий. – Дирекція книгарні закликає приносити не «хлам» і «макулатуру», а справді цікаву літературу. На спеціально позначеній полиці є наліпки, одна для позначення, що книга приймає участь у буккросингу, інша – для того аби вказати свої контакти. Щоб людина, яка візьме цю книгу могла вам подякувати, або поділитися думками щодо її змісту. Свою позначену книгу ви ставите на полицю, а взамін берете собі іншу із такою ж позначкою…». Першими «буккросерами» стали запрошені vip-письменники, які ставили на полицю книги найрізноманітнішої тематики – від політичної аналітики до романів Марії Матіос та Людмили Таран…
Чудова новина! Давно чекав Книгарню "Є" у Львові!
були в суботу, на дитячочитаннях) хочемо ще ;)
Ура-а-а!!! Дуже рада, що книгарня "Є" з'явилася і у нас! Багацько читала про різноманітні цікаві заходи і зустрічі, що у ній відбувалися в інших містах.