категорії: репортаж

«Перкалаба» та «Очеретяний кіт» відгуркотіли останню репетицію «Шешор»

Перклаба27 червня в «Бочці», що на вулиці Богдана Хмельницького, відбулася одна з останніх репетицій до цьогорічних «Шешорів» – «Очеретяний кіт» та «Перкалаба» дали спільний концерт, а в останньої до того ж був ще й додатковий привід – івано-франківські хлопці випустили новий альбом.

На короткій прес-конференції перед виступом говорили про фестиваль «Шешори», який відбудеться, як відомо, у Вінницькій області, та про другий альбом «Перкалаби». А невдовзі по восьмій годині, з невеликим запізненням, музичний вечір відкрили вінничани з «Очеретяного кота».Очеретяний кіт

Вже досить відомий гурт грав, за своєю традицією, і чумацькі пісні, і авторські, а тому в одноманітності та нецікавості «котів» важко було звинуватити. Щоправда, були технічні проблеми з налаштуванням звуку, через що голос вокаліста було погано і нечітко чутно. Публіки на цей час зібралося вже досить багато, але вільний простір ще лишався. Дехто з присутніх швидко розігрівся (не виключено, що й за рахунок бару) і почав запальні танці.

Очеретяний кіт«Очеретяний кіт» закінчив виступ (зарано, як мені здалося) і після перерви на сцені з’явився хедлайнер вечора, гурт «Перкалаба» з Івано-Франківська, який довів, що попередня частина – це тільки квіточки!

Емоції, які вирували під час їхнього виступу, дуже тяжко передати словами. Єдине, що можу порадити, це сходити на концерт цього гурту, бо й навіть гучне переслуховування записів їхніх пісень анітрохи не наближається до вражень, отриманих наживо. Уявіть собі гримучий коктейль із божевільної, швидкої, веселої музики, таких самих незакомплексованих музикантів на чолі з двома особливо безбашенними вокалістами, вщерть заповненої зали вже розігрітих глядачів – все це разом і склало ту дивовижну атмосферу, якою був переповнений концерт.

Перкалаба«Перкалаба» зіграла і старі, і нові пісні, щоразу не перестаючи дивувати своїми чудними витівками. Наприклад, співаючи «Горрри!» згадані двоє показували їзду на мопеді – натякаючи на мопед марки «Карпати», одного разу вони пускали в залу бульбашки, і т.д. і т.п.

Музика «Перкалаби» не лишає байдужим нікого – в «Бочці» зібралася найрізноманітніша публіка, від дівчат у етнічних строях до чоловіків з виглядом менеджерів середньої ланки.

Словом, вечір вдався на всі сто відсотків. Навряд чи хтось пожалкував, заплативши тридцять гривень за такий концерт – як спокійний і мелодійний «Очеретяний кіт», так і божевільна й швидка «Перкалаба» того варті, тим більше разом вони утворили неоднорідну і тому дуже привабливу суміш. Після такого – поїздка на цьогорічні «Шешори», щодо якої в багатьох уже з’явилися сумніви, виглядає справді перспективною і виправданою.

Фото: Олександра Калашнікова
Детальний фотозвіт - згодом!