«По Рождеству»: Концерт за участі майстринь пісні, перкусії та співочих ікон
Суботнього вечора зала Львівської Філармонії була переповнена людьми, емоціями, музикою та гармонією.
Різдвяні та новорічні свята вже давно пройшли і люди, заглибившись у буденні клопоти, благополучно про них забули. Але в останній день січня проект «Майстерня пісні» та всесвітньо відомий перкусіоніст Клаус Кугель своїм спільним концертом «По Рождеству» не тільки змусили нас згадати приємні спогади коляди та щедрування, а й допомогли поринути в безмежне море традиційної української пісні.
Хтось прийшов на концерт заради майстерності Кугеля, знаного німецького перкусіоніста та імпровізатора, хтось суто заради потужного вокалу Наталки Половинки, а комусь було просто цікаво побачити «співочі» ікони. Але кожен з присутніх отримав більше ніж очікував, бо ні музика, ні спів, ні образи ікон не залишили байдужим нікого.
Мабуть, неможливо виділити когось окремо, бо концерт був суцільним. Суцільним образом Свята в голосах, звуках та кольорах. Але я спробую.
«Майстерня пісні» в особі Уляни Горбачевської, Олени Костюк та лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Наталки Половинки, змогли показати публіці всю красу різдвяних пісень. Голоси майстринь були чарівні та гармонійні, а інколи складалося враження, що зі сцени співає цілий різдвяний хор, а не три тендітні жінки.
Імпровізаційна гра Кугеля на барабанах створювала ілюзію присутності на містичній коляді. Німець оточив себе величезною кількістю ударних інструментів: барабанами, гонгами, тарілками, дзвониками та ін. Клаус не просто робив абсолютно весь музичний супровід концерту, але й був активним учасником дійства, навіть вставляв деякі репліки німецькою мовою.
Мультимедійний проект «Споглядаючи ікону», автором якого був Остап Лозинський та Олександр Бридніков з музею Шептицького, став досконалим доповненням до музики та співу. Давні ікони XVI століття, які виникали на велетенському екрані, вдало ілюстрували собою тексти колядок та щедрівок, а інколи співали разом з майстринями.
Незвично було слухати таку нестандартну музику та споглядати переповнений зал Львівської Філармонії. Аншлаг свідчив про те, що прихильників імпровізаційної музики та традиційних співів вистачає. Окрім «старої-доброї» львівської інтелігенції на концерті вистачало молоді, а багато батьків привели із собою маленьких дітей. Незважаючи на неоднорідність публіки, концерт завершився зливою оплесків та величезною кількістю квітів від вдячних глядачів, що дає надію на продовження подібних проектів.
Єдиною втіхою для тих, хто не потрапив на концерт, буде те, що в Києві шостого лютого у рамках «Львівської Площі» за сприяння мистецького об'єднання «Дзиґа» Ви зможете відчути всю красу різдвяного співу від проекту «Майстерня пісні» та Клауса Кугеля. Традиційні співи та новітня музика чекатимуть Вас там.
Більше про проект: www.dzyga.com. та www.lvivska-plosha.livejournal.com
Фото Констянтина Смолянінова та
Володимира Розбицького
Дякую, тепер ще більш заінтригована, бо йдемо 6 числа у Києві)