П'ятий День народження Sumno.сom
Так, це сталося! Я побувала на п`ятому Дні народження свого віднедавна найулюбленішого сайту-спільноти блогів про культуру «Sumno.com».
З «П`ятиденчиком», милі мої, – хотілося кричати разом з виступаючими в той 23-ій день жовтня 2010 року – хай він застрягне в горлі нинішнім паскудним упорядникам підручників з історії, хай згинуть ті, хто стверджує, що української культури й української блогосфери не існує.
Люди, ми є! Ми всі явилися близ 16-ї години 00 хвилин у приміщення Київської малої опери. І малооперське нереставроване приміщення організатори славно, кічово, а головне – правдиво, оформили плакатами та бутафорією «за комуністичними мотивами» – бо так зараз є. Живемо за комуністичними мотивами, відлюдно, ентузіастично, не підтримувано владою, замовчувано ЗМІ, без фінансів і реальних можливостей розвиватися – добре, що не арештують (поки що). Українська культурницька спільнота никається в обідраному бункері, слухає свою українську музику, дивиться свої українські мультики, розглядає картини своїх молодих українських художників, приміряє одяг українських дизайнерів із натуральних тканин. Просто-таки підпільна українська діаспора… в окупованій Україні. А що, хіба нє?
На святкування «П’ятиденчика Сумно?Ком-у» були запрошені підпільні, невідомі Спілці художників України і Міністерству культури і туризму України – а таки талановиті –художники, культурники, учасники молодіжних гуртів, серед котрих неформально титуловані особи: кращий казкар і аніма-ідейник України Сашко Лірник, найприродніший модельєр України і одягальник в одяг «Мокша» Сашко Бо-Гі, український лайфджорналовський топ-блогер і батько Сумно?Ком-у Богдан Логвиненко (чи просто – Блогвиненко).
Перфоманс передбачав виставку художніх робіт і аніма-залю на першому поверсі, а також виставку-продаж майстрів і майстринь хендмейду, гербатову чайну, і концертну програму – на другому. Отже, таємні талановиті молоді українські художники: Марися Рудська і її статичні тонкості, Дмитро Буланов і його геометричні стрункості, Саша Пучкова та її відбиткові мультяшності, Катрін Вощинська і її олійні жуковості, Наталія Приймачук і її графічні психохарактерності, Олена Некора та її сферичні фантапортретності, Агіца Бо-Гі та її анатомічні нутрісності.
Творчий показ одягу «Мокша» від майстра крою та шиття Сашка Бо-Гі, моделі готували довго, щоб показати його весело й неординарно. Отже, хто пропустив шоу «Мокша. Людяний одяг» & «Мокша. Сумно одяг», той сам собі винен.
А мультики… З мультиків усе почалось, і вони весь час супроводжували свято. Ірина Джола, відповідальний «сумнокомівський» модератор, що була ведучою «П’ятиденчика» на першому поверсі, підготувала глядачів до відеопоказів: …від Сашка Лірника (він же – Олександр Власюк) анімаційний серіал «Моя країна – Україна» – пластиліновий, крутий мульт, де головні герої – котик і казкар подорожують Україною і мають найрізноманітніші пригоди, пов’язані з історією, легендою чи сучасністю різних місцин України; …від Наомі Умань (вона ж американка, що тепер легедзинська українка) з її експериментальним документальним кіно про таких як сама, емігрантів, котрі Наомі знімає на кінокамеру 60-х років… Що там ще? Словом, люди, хто має до того хоч трошечки хисту, знімайте… Бо пів дня, до і після показу українського кіномистецтва, як родзинки свята, мусили дивитися мульти-короткометражки заморські.
Двоповерхова Київська опера того вечора стала українським культурницьким осередком. З «П`ятиденчиком» мережу «Сумно?Ком» вітали чудові молоді українські фолк-рокові гурти: «Zapaska», «ДомРа», «Пропала Грамота». Шкода, що я з усіма учасниками гуртів не перезнайомилася, тому буду пояснювати «на мігах».
Одразу на початку концерту, гурт «Zapaska» порадував неповсякденними, лірично-хуліганисто-філософськими текстами, солістка – ніжністю, соліст – грою на кількох дивних народних інструментах і невтомною стрибучістю. До речі, солістка гурту «Zapaska» також святкувала свій День народження, в честь котрого вокалістка гурту «ДомРа» співала у коридорі гучне «Многая літа».
Сильний голос солістки гурту «ДомРа», вже не вперше мене радує. Блюз-рокові мотиви клавішника і домриста, у поєднанні з народно-веснянковим вокалом їхньої дівчини, викликають безперервний рух мурашок по спині. Боялася, що такий сильний голос загубиться, приглушиться у стінах не надто великого залу, але помилилася і дуже рада цьому. Вокал гурту «ДомРа» звучав перфектно.
Гурт «Пропала грамота» спочатку зіграв пісень «зі старого», а потім запрезентував композиції з нового альбому «Чудернацька сила». Хлопці співали, кричали, віншували-вітали, вигравали на неординарних бубнах та різних музичних інструментах «із народного». А ще – переодягалися і дуркували. А під кінець навіть заспівали разом з іменинницею, солісткою гурту «Zapaska», величаючи її «солісткою двох гуртів». Словом, підривали «сумнопубліку» як могли і вміли. Дай вам Бог здоров`я, хлопці.
Бо головне в цьому житті, то здоров`я – переконані організатори свята, завернувши усе дійство «П`ятирічки Сумно?Ком-у» на здоровий спосіб життя. Пахуча гербата і пляцок домашньої випічки (за ціною добровільного внеску) – це найсмачніші, найздоровіші частування, що їх подавала гостям Олена Шарговська у мистецькій чайній.
Загалом вечір проходив у спокійній, кочівній атмосфері: публіка розслаблено, ведучи інтелектуально-мистецькі розмови, розгулювала з поверху на поверх, обмінюючись вітальними кивками і попиваючи гербату, розминалася сходами й коридорами, то розглядаючи картини на стінах, то насолоджуючись темрявою й мультиками, то пританцьовуючи в такт підривним ритмам музичних гуртів.
Тож я вже з нетерпінням чекаю наступної осені. Сподіваюся, наступного разу потрібно буде орендувати як мінімум 4-поверхову будівлю.
приємно було читати )))
усміхає )
дякую. ой, а мені ж як смішно.. аж, не те що плакати – ридати хочеться..
Всі – молодці! Гарно, що всі є.
треба, щоб кожний активним був і щось своє ще вніс. придумав щось, притягнув... а не приходити і чекати, що Тобі покажуть... і жцрналісти.. шановні акредитовані, де ваші матеріали?
Надіюсь, що наступного року відвідувачів буде більше :)
надіюсь, що відвідувачі будуть веселішими і просто стрибатимуть, а не сумуватимуь.
все може бути ;)
а Ви стрибали? ))
Це мені не притаманне. Принаймні зараз :)
що, діду, вже кості сипляться?
та так, онучко, старість – не радість :)
йой, дідусю, Ви ж молодші за мене. що це Вас так зарано старість приручила?
То вказано у профілі вік душі. Хоча я все ж певно молодший за 1919 рік. :)
жахливі фотографії, напівпорожня зала, пластикові стаканчики... одразу видно: еліта нації!
то, може, Ви еліта? приєднуйтеся. підказуйте. організовуйте. знайдіть гроші на оренду крутої залі. зробіть все ідеально! ласкаво просимо!
де я написав що зала погана? прошу відповідати по суті.
...про залу, – просто хотіла нагадати, що за зал платити треба.
"...напівпорожня зала, пластикові стаканчики..." – а еліти у державі завжди небагато – совісних, непитущих людей, охочих підтримати п`ятий День народження культурницького сайту, прийти на концерт маловідомих українських гуртів, заплативши за вхід 50-70 грн., просто так, щоб підтримати організаторів, бо вони є, бо вони пропагують українську культуру, котрої Ви не знаєте, і з котрої, не знаючи, хочете насміхатися.
Так, еліта, бо немає іншої еліти.
Чи, може, Ви елітою називаєте повну залу прилизаних екзальтованих дурнів у смокінгах і з кришталем в руках. То, вибачте, Ви не на тому сайті.
ви постійно вкладаєте в мої вуста слова яких я не говорив (і ніколи не сказав би). відповідей по суті я так і не дочекався. перепрошую, якщо образив. кінець дискусії
а дискусію я таки дозволю собі продовжити. не в кладаю я Вам у вуста жодних слів, крім цитованих "...напівпорожня зала, пластикові стаканчики...". все решту – з вуст моїх, перепрошую.
Не плутайте, будь-ласка, псевдо-"еліту" з конча-засп і межигірь і інтелігенцію. Остання у нашій країні вже давно на самофінансуванні і самовиживанні. Захід мав культурне спрямування,а не розраховувався на масовість. Прийшли ті, кому було дійсно цікаво щось більше ніж "співаючі труси" і мило по ТВ.
я нічого не плутаю. я поважаю чуваків з сумно? і те що вони роблять. але дана вечірка виглядає як сходка друзяк що зібрались попити пивка (перепрошую, чаю) – не як фестиваль. тому й написав: "жахливі фотографії, пластикові стаканчики". а те, що все це дійство приправлене епітетами "інтелігенція", "мистецький", "культурницька спільнота", "підпільна діаспора" тощо додає ситуації ще більшої кумедності
Дозвольте поцікавитись, а Ви особисто були на дійстві, що можете оцінити рівень його (чи ситуації) кумедності? Чи такий "глибинний" аналіз робиться з побачених, далеко не всіх, фотографій?
І ще, спеціально перечитав анонс, про святкування 5-ї річниці Сумно. Ніде не зустрів слово "фестиваль". Ми з Вами про один і той самий захід говоримо? Бо в даному репортажі йдеться про святкування Дня народження порталу, на який прийшли його друзі і читачі, щоб "...попити пивка (перепрошую, чаю)...", а заодно почути і побачити ще багато чого цікавого.
Та, не був він на дійстві – анонімна еліта, куррдебеля – доморощена, недорісша... Дякую, за правильні й теплі слова.
ображаючи в інтернеті незнайомців не забувайте, що вони можуть виявитись не такими вже й незнайомцями :)
зачекайте, а як ще можна говорити з людиною – знайомою чи незнайомою, – котру не зацікавило у вечірці нічого, крім: "...напівпорожня зала, пластикові стаканчики..."
стосовно обмовки. всі наші заходи принципово і підкреслено БЕЗАЛКОГОЛЬНІ та безтютюнові, не залежно від масовості та місця проведення. в ПЛАСТИКОВИХ СТАКАНЧИКАХ був виключно ЧАЙ або КАВА.
якщо ж пластиковість посуду викликає у вас сумніви стосовно інтелігентності відвідувачів, ласкаво прошу позичити нам наступного разу свою домашню порцеляну. особисто я буду вам за це безмежно вдячний)
О, правильно, про горнятка і я його хотіла попросити. )))
Це пан Гена, мабуть, із Антонич-фестом плутають. Є такий. Чуваками з Сумно? організовуваний. Але це, сорі, не він.
справді, я був на Антонич-фесті. на жаль, відтоді нічого не змінилося. напівпорожня зала, пластикові стаканчики.
п.с. я не троль якшошо
гена ти пидарас.
розумієте, "чуваки з сумнокому" із шкури вилазять, щоб в нашій країні робилися хороші українські і здорові речі. а ваш наїзд: "...напівпорожня зала, пластикові стаканчики...", "..нічого не змінилося.." звучить як ніби Ви до цієї справи докладалися-докладалися, мучилися-мучилися – пропонували зміни, вносили пропозиції, як збільшити кількість відвідувачів, підказували їм новітню систему якісного масового піару, допомагали організовувати розсилку, носили за ними свої порцелянові горнятка, пропонуючи замінити пластикові стаканчики,- а вони, свині, так нічого й не зробили...
просто, не треба так, от, щоб Вас ніхто не ображав... долучайтеся... і успіху.
тути ще є більш фото: http://sumno.com/gallery/pyatydenchyk-sumnokom-u/
гена ты пидарас.
ну-ну, як каже пан гена:"ображаючи в інтернеті незнайомців не забувайте, що вони можуть виявитись не такими вже й незнайомцями"