«Сумно?» святкує 5-ий День народження!

теґи: zapaska, Агіца Бо-Гі, домра, Марися Рудська, Мокша, Наомі Умань, Пропала Грамота, Сашко Лірник, сумно, Чудернацька Сила, день народження Сумно?

5-600

Цієї осені портал «Сумно?» святкує своє п’ятиріччя. За 5 років зі звичайного онлайн-видання він перетворився на потужну соціальну мережу, яка на сьогодні є однією з найпопулярніших українських мистецьких інтернет-спільнот. 

Відсвяткувати День народження видання запрошує 23 жовтня до Київської малої опери, в приміщенні якої 1910-го року було влаштовано перший у місті кінематограф. Сто років потому в одному з залів будівлі знову відбуватимуться кінопокази: свої роботи на розсуд гостей представлять молоді київські аніматори; Олександр Власюк (він же – Сашко Лірник) презентує анімаційний проект «Моя країна – Україна» – серіал, кожна трихвилинна серія якого розповідає відому або забуту казку, історію, легенду з якогось місця України; своє експериментальне кіно покаже відома режисерка-документаліст Наомі Умань. Американка з українськими коренями Наомі нині живе й працює в селі Легедзине, що на Черкащині, куди переїхала кілька років тому з Лос-Анджелеса. Також в рамках візуальної частини святкування пройде виставка картин молодих та досвідчених художників, зокрема – Агіци Бо-Гі, Наомі Умань та Марисі Рудської.

Пропала ГрамотаНе менш насиченою буде і музична частина дійства. Із п’ятиріччям мережу «Сумно?» вітатимуть гурти «ДомРа», «Zapaska» та «Пропала грамота». Останні презентуватимуть свій третій студійний альбом «Чудернацька сила».

В ході святкування відбудеться показ мод від друзів порталу – «Мокша. Людяний одяг», які минулого року втілили проект «Сумно?Одяг».

Отже, запрошуємо на свято до Київської малої опери (унікальної споруди), яка знаходиться за адресою вул. Дегтярівська, 5, що в хвилині ходьби від метро Лук’янівська. Початок заходів – о 16:00. Вартість входу при попередньому замовленні квитка50 грн, на місці – 70 грн (квиток – це мінімальний благодійний внесок у розвиток некомерційного проекту). Квитки можна замовляти вже зараз!  

Довідка:
«Сумно?» – найпотужніша і найбільш відвідувана українська мережа блоґів про культуру. Сьогодні її утворюють тисячі користувачів, серед яких – активні дописувачі та фотографи, не менш активні коментатори, а також команда веб-розробників та редакторів. Щодня портал «Сумно?» відвідує більше 6 тисяч унікальних користувачів, що втричі перевищує минулорічні показники. За останній рік на Сумно? з’явились спільноти, до числа яких увійшли такі проекти, як ФаДієз, Рагу.Лі, які стали невід’ємною частиною проекту.