«Бандерштат» об’єднав патріотично налаштовану молодь
Протягом двох вихідних днів минулого тижня у с. Гаразджа, а саме у таборі «Сонячний» (це приблизно за 5 км від Луцька) проходив правий фестиваль української музики та мистецтва «Бандерштат». Цьогорічний фестиваль був присвячений 100-й річниці із дня народження Степана Бандери. Учасників на фестивалі було, як мінімум, удвічі більше, ніж минулого року. А це приблизно 6 тис. осіб.
Дістатися на фестиваль було не складно. Курсували протягом усього часу проведення фестивалю спецрейси маршрутівок, які їздили із Київського майдану до самого фестивалю. Що було дуже зручно як для учасників фестивалю, так і для мешканців с. Гаразджа.
Учасниками фестивалю були переважно молоді люди, але були люди і старшого та молодшого віку. Навіть було помічено кілька осіб поважного та дошкільного віку, а деякі молоді мами прийшли на фестиваль із дітьми у візочках, щоб змалку привчати їх до якісної музики та прищепити їм патріотизм, якого іноді бракує певній категорії молоді.
Загальна інформація
За вхід на фестиваль грошей не брали, усе було безкоштовним, безкоштовним було і харчування з польової кухні, кожен охочий міг підійти і взяти порцію смачної гречки, приготованої у справжніх польових умовах. Єдиною платою можна вважати реєстрацію в головному наметовому містечку, яке було забезпечене охороною, водою та дровами. Я помітив 3 наметових містечка, можна припустити, одне із них було «самоселом», тобто без охорони, води та інших благ цивілізації. Містечка були біля головної сцени, біля літературної сцени, майже у лісі та на іншому боці озера, там було найменше наметів, але там найкраще місце, як на мене. Добратися із протилежного боку озера можна було за 5 хв.
Паралельно із польовою кухнею діяла і стаціонарна їдальня, де за помірну плату можна було смачно поїсти. Також були місця, де можна було придбати їжу.
Програма
Програма фестивалю була традиційною, як і минулорічна: концерти на великій сцені, літературні читання на малій сцені (читали патріотичну поезію луцьке літоб’єднанння «Лесин Кадуб» та гутірка українських поетів «Севама» з Києва, а також поети-«самітники»), патріотичний боді-арт, татуювання, ярмарок українських сувенірів, одягу, прикрас, виставка УПА, спілкування із ветеранами УПА, стрільба із пневматичної зброї, страйкбол, фрізбі, тріал (першого дня свою майстерність показували рівненські тріалісти, а наступного – гості із м. Ківерці), польоти на параплані, нічна ватра па піснеспіви.
Також були проведені змагання із баскетболу, футболу та стрільби. Вночі під відкритим небом діяв імпровізований кінотеатр, в якому можна було переглянути патріотичні кінострічки.
Ідея фестивалю
Фестиваль «Бандерштат», ймовірно, єдиний в Україні фестиваль такого спрямування, він ставить на меті поширення української національної ідеї, виховання молоді у дусі патріотизму, розвиток та популяризацію української музики та інформування про діяльність наших славних героїв ОУН-УПА, які героїчно боролися за незалежність нашої держави у 20 ст.
День перший
Цьогорічна погода на фестивалі сприяла вдалому проведення фестивалю. Було сухо та сонячно (нагадаю, що минулого року йшов дощ). Першого дня зранку (саме тоді я приїхав на фестиваль) було не надто багато людей. Але поступово вони прибували і прибували, дехто тут вже був із ночі (наприклад, львів’яни). До вечора значно побільшало людей. футбольне поле, на якому стояла велика сцена, було майже заповнене. Першого дня проводився безкоштовний патріотичний бодіарт та патріотичне татуювання. Більшість учасників фестивалю були розмальовані червоно-чорними та блакитно-жовтими фарбами. Біля сцени, коли відбувалися саунд-чеки гуртів, було проведено показовий виступ майстрів бойового гопака, а також стріляли з козацької гармати. Удень проводилися виставки, читання поезії на малій сцені, змагання. Ближче до вечора, коли мав розпочатися концерт, люди почали підтягуватися до сцени. Хедлайнерами першого дня стали білоруський гурт «Маузер» та херсонсьий гурт «Роллікс». Першого дня зустрівся із Володимиром Домбровським, який проводив фотозйомку подій фестивалю. На фестивалі вільно ходив Сашко Положинський, з яким дівчата та хлопці фотографувалися.
День другий
Другий день був різноманітнішим, ніж перший, було більше цікавого, було також і більше людей, зустрів багато знайомих. Усі чекали другого дня фестивалю, адже саме тоді мала виступати екс-луцька група «Тартак», у якої є багато патріотичних пісень, другого дня фестивалю було проведено реконструкцію бою УПА із військами НКВС. Це було круто! Відбулися змагання зі страйкболу, за певну суму грошей (якщо не помиляюся, 150 грн) можна було політати на параплані над фестивалем та помахати рукою із неба учасникам «Бандерштату». Другого фестивального дня не обійшлося без неприємних інцидентів, а саме кількох бійок п’яних бидлоабриганів, як назвав їх ведучий. Бійки швидко усувалися охороною і можна було продовжувати концерт. Відбувся показовий виступ ківерцівських тріалістів, які стрибали на піддонах та намагалися не наїхати на людей, які чомусь так і лізли під колеса. Ймовірно, вони не знали того, що тріалісти – це небезпечні люди ;). Як на мене, то недільні гурти були цікавішими. Останнім виступав «Тартак», який презентував новий, ще не виданий альбом «Опір матеріалів». Під час виступу цього гурту на майданчику перед сценою не було і москалеві де впасти, це можна пояснити тим, що «Тартак» на Волині дуже люблять і тим, що закінчилися змагання, літчитання і виставки і всі прийшли до сцени слухати виступ «Тартака».
Післямова
Фестиваль вдався, і щоб там не говорили противники фестивалю, він із кожним роком набирає обертів і стає потужнішим. Фестиваль об’єднав навколо себе патріотично налаштовану молодь України, та показав, що націонал-патріотизм є потужною та дієвою силою в Україні. Окрім приємних моментів були і неприємні, а саме: розпивання пива деякими особами(бидлоабриганами © ведучий), дівчата у міні-спідниця, дівчата які курили. Через тиждень на тому ж місці відбудеться фестиваль «Upfest», але вхід на нього буде платним. 100 грн з три дні, або ж 35 за 1 день.
З нетерпінням чекаю наступного фестивалю «Бандерштат»!
На жаль,відвідала лише другий день фесту,але рада ,що побувала:)Було кльово
Тож хотіла кинуть 5 копійок стосовно п"яних та обриганих молодих людей, які невідомо взагалі з якої причини приїхали на фест((( Сумно було спостерігати за таким от "Цвітом нації"
фото тут — http://noven.sumno.com/gallery/fotoreportazh-bandershtat-2009-1/
Бита сцилка, оця робоча — http://sumno.com/gallery/fotoreportazh-bandershtat-2009/
невелика поправочка... Після Тартаку, наскільки я знаю, був іще Серцевий Напад, хіба ні?
він же мав закривати фест.