категорії: музика репортаж

«Сподіваюся, що колись вулицями нашого міста ходитимуть коні» або Благодійність заради тварин по-тернопільськи

теґи: "Ноїв Ковчег", гурт "Nameless", гурт "Шафа Шамана", гурт Орандж, паб "Хмільне щастя"

Хвилиною пам’яті за загиблими тваринами, концертом та благодійним аукціоном відзначили у Тернополі  День захисту тварин.Дійство було організоване місцевою громадською організацією захисту безпритульних тварин «Ноїв Ковчег» та відбувалося в пабі «Хмільне Щастя».День захисту тварин

Розпочався захід із запалювання на кожному столику маленьких свічечок в пам'ять про тварин, які загинули від людської жорстокості та байдужості. Присутніх закликали зробити символічну хвилину мовчання, адже тварини мало чим відрізняються від людей, пам'ять яких вшановують таким же чином. Також пригадали і про безпрецедентний випадок у Луганській області, де до «Євро-2012» місцева влада вирішила звільнити територію від безпритульних тварин, і, за свідченнями очевидців, собак та котів там спалюють живцем. Тернополян закликали не бути байдужими до такого звірства і підписати петицію на захист живих створінь.

Концертну частину вечора розпочав гурт «Call you». Переможці конкурсу «Школа має талант» виконували не лише свої пісні, а й композиції харківського гурту «5nizza». Ще раз зауважимо, що ці троє школярів виступали першими, тож побажаємо їм і надалі розвиватися та вдосконалювати свою майстерність. Але виступ як на початківців був достойним, ще  й на благодійному концерті. Що безумовно заслуговує поваги.

Після виступу «Call you» відбувся перший аукціон. Однак картину із претензійністю на політику  (пшеничне поле, млин і на цьому фоні – обличчя Юлії Тимошенко) чомусь ніхто із присутніх купувати не спішив. Навіть після жартівливого коментаря, що в селах такі картини вже починають вішати біля образів. Тому, напевне, вона таки дісталася тим, хто давав за неї в мережі 130 грн.

Наступними на сцену вийшли учасники гурту «Шафа Шамана» та наш рідний «Лос-колорадівський» Ростик Фук.  Як розповіла ведуча вечора Руслана, цей гурт зі Львова пише саундреки до європейських фільмів для вузького кола глядачів. Не знаю, як там фільми, але музика колективу явно широкоформатна – принаймні тернополянам вона явно припала до душі. Ніжні, мелодійні композиції, вдумливі тексти та душевне виконання дуже влучно підійшли і до благодійного концерту, і до смаку гостей вечора. Закінчували «Шафа Шамана» свій виступ піснею зі словами «…як добре, що ти є…», але на біс все ж не вийшли, хоча нечисленна публіка кілька разів гукала.

Продовжили вечір тернопільські КВН-щики – команда «Оптом Дешевше».  Вони не просто веселили публіку розповідями, на кшталт «на весіллі горілка вкрала наречену швидше, ніж гості» та про вручення «Оскара» за кращу акторську гру зятеві, який плакав на похороні власної тещі, а й провели доволі своєрідний аукціон – піднімали ціну на фото однієї із мешканців притулку для бездомних тварин у с. Дичків собачки Джесі. Розпочали з 30 грн, але спільними зусиллями всієї команди та напівголими танцями одного із її учасників – Тараса, підвищили ціну до 90. В результаті лот виграла ведуча вечора, яка придбала фото спільно з товаришами. Як прокоментували «Оптом Дешевше»: «розвела пацанів на гроші». Хоча самі КВН-щики теж добре «розвели» покупців. Продали лот за 90 грн, а взяли всі 100, бо не мали здачі.

Наступними взяли слово учасники одного із найстаріших тернопільських колективів – «Nameless». Фронт-мен гурту Зорян Безкоровайний закликав присутніх допомагати безпритульним тваринам, бо вони також хочуть і  їсти, і пити, і звичайного людського тепла. Незважаючи на те, чи це буде кіт, чи пес, чи… кінь. «Так, я маю надію, що колись вулицями Тернополя вільно ходитимуть коні,» – пожартував наприкінці Зорян. Музиканти зіграла декілька своїх композицій, зокрема, жартівливу та милу «Космонавт», яку  їм навіть почали потрохи підспівувати присутні.

Завершував концерт ще один тернопільський  гурт «ОрАндж». Між піснями музиканти також закликали гостей вечора допомагати бездомним тваринкам та бути відповідальними за тих братів наших менших, якіо мешкають в наших домівках. Як розповів гітарист та вокаліст гурту Андж, у нього вдома живе аж троє котів. «Сам я такого не хотів. Але так сталося.  І що вже було робити?» – прокоментував музикант.

Відвідувачі також мали можливість не лише допомогти притулку для тварин доброчинними внесками за вхід на концерт, а  й додатково – придбавши авторські фото тварин та продукцію організацій, які теж взялися допомогти добрій справі.

На жаль, дійство відвідало не так вже  й багато людей, але й при цьому було зібрано більше трьох тисяч гривень. Тому велика подяка усім тим, хто долучився до цього дійства, і тим, хто його організував. Сподіваємося, що такі заходи будуть мати продовження, й відбуватимуться не лише раз на рік. Адже допомагати слабшим – це процес безперервний, а не лише від випадку до випадку.