Святослав Вакарчук гуртує студентство.
21 квітня відбулась зустріч лідера гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука як Посла доброї волі ООН з харківським студентством у рамках всеукраїнського туру вісьмома містами. Окрім Харкова співак також зустрівся зі студентством Львова, Києва, Сімферополя, Севастополя, Дніпропетровська, Донецька, Одеси. За день Вакарчук з властивою йому невтомністю та енергійністю встиг відвідати два вищі навчальні заклади: Національний університет ім. Каразіна та Національний політехнічний. Таким чином, співак розпочав інформаційну кампанію, основна мета якої – сприяння підвищенню рівня культури й активності серед молоді.
Можна було відчути ледь помітне здивування студентів зміною амплуа кумира: замість імпульсивно-екзальтованого рок-музиканта, яким прихильники звикли спостерігати Славка на концерті, вони побачили серйозну та виважену людину, що розмірковує зі сцени про евроінтеграцію, патріотизм та майбутнє нашої держави. Від колишньої "зірковості" не залишилося й сліду – Славко не ставить бар'єрів чи штучних перепон на шляху до спілкування. І це не може не викликати щирої симпатії та поваги. Посол доброї волі акцентує увагу на тому, що саме ті люди, які наразі навчаються в університетах, становитимуть майбутню еліту нашого суспільства, прийматимуть рішення та керуватимуть країною – отже, від їх світогляду залежить майбутнє. Особливу увагу Вакарчук приділяє необхідності волонтерства для молоді, в основі якого – толерантність, високі внутрішні цінності, здатність розуміти та співчувати оточуючим. Для прикладу Славко наводить західні держави, де з першого року навчання студенти обов'язково займаються волонтерською діяльністю. У зв'язку з цим Святослав не міг не торкнутися вельми актуальної теми Болонського процесу, що викликає чимало суперечок. На його думку, систему європейської освіти слід адаптувати до національних умов та особливостей – і таким чином буде досягнута її максимальна ефективність.
Згадує Славко й свої студентські роки. Серед найголовніших проблем він назвав "неспівпадіння бажань з можливостями", коли хотілося осягнути весь світ, але не вистачало ні сил, ні часу… Святослав звертає увагу студентів на те, що майбутнє, зокрема успішність чи благополуччя, в наших руках, адже саме від нас, молоді, залежить те, яким воно буде. Співак закликає нас діяти й бути активними, не боятися змін, але в той же час не забувати про відповідальність за свої вчинки. Безсумнівно, на лекції мова йшла і про євроатлантичну інтеграцію. Вакарчук зазначив, що головною проблемою є недостатність поінформованості більшості українського суспільства стосовно структур НАТО. Отже, у цьому контексті волонтерство, просвітницька робота є важливою складовою для формування об'єктивної та незаангажованої думки щодо діяльності Північноатлантичного альянсу. Святослав також зізнається, що різниці між ментальностями східного й західного студентства не помітив, і при цьому закликає не вигадувати неіснуючих бар'єрів, оскільки ми – одна цілісна нація.
Півторагодинною лекцією, на превелику радість студентства, зустріч не завершилася. До мікрофона стала поступово збиратися черга прихильників з бажанням поставити питання або просто висловити захоплення. Щоправда, шанувальники не в силах були абстрагуватися від звичного образу Вакарчука як популярного виконавця, тому більшість питань стосувалися творчості. Наостанок фронтмен "Океану Ельзи" порадував харків'ян чвертю куплету з пісні "Дякую"... А насправді подякувати слід самому Славку – у першу чергу, за його небайдуже ставлення до молодіжних проблем, за моральну підтримку, за ініціативу, розуміння та спробу навести студентство на вірний шлях.