категорії: музика репортаж

The Global Battle of the Bands: деталі українських відбіркових турів

23 вересня в Україні стартував Global Battle of the Bands, перша битва пройшла в Київсьому клубі Бінго. Розтягнулася вона на 4 дні, з кожного відбирали по два гурти, які виступлять в національному фіналі. Він проходиме так само в Бінго. Отож розочнемо з 23-го, за право потрапити до Лондона та отримати 100 тисяч доларів змагалося 15 гуртів, з них далеко не всі були варті перемоги, деякі навіть набрали більше голосів за рахунок того, що привели з собою багато людей, але про це трохи далі.

Пешими 23-го вийшли на сцену Flaer, свою назву хлопці пояснюють просто «Флаєр це перепустка усюди», втім використати вони її не змогли цього разу, не враизили цікавим матеріалом, а лише банальним nu-metal’ом. Також їм не дуже пощастило виступати першими, але так вже вирішила доля, адже порядок гуртів визначався жеребкуванням.

Наступними була Директорія, гурт з жіночим вокалом, який теж не представив нічого нового та не виділився з поміж інших.

Третіми грали Последний Сеанс, які поводили себе дуже дивкакувато, це підкрюплювалося їхнімі піснями. Спочатку перші акорди нагадали Coldplay, надалі настало тотальне розчарування, все стало більше схожим на творчість Жорика Делієва.

Четвертий гурт, ведучий і одночасно організатор – Влад Ляшенко, представив як студійний проект, який дуже рідко вилазить на сцену, це був гурт Gravlyky Supersonics. Він додав що музиканти написали цілу-рок оперу, хлопці таки підтвердили це і виконали пісню на мотив «Слова о полку Ігоревім», втім це не фолк гурт, як можна було подумати, музика у них виявилась дуже цікавою, інша пісня була англомовною. Після них виступали Smooga, вже було сказано, що порядок виступів гуртів випадковий, визначався жеребкуванням, проте вокаліст попереднього гурту лишився на сцені, за дивним співпадінням, обидва проекти в яких він співає виступали один після іншого. Хлопці вразили чудовими хард-роковими мотивами.

Шостими виявились Torkvemada, які нажаль розчарували своїм заїждженим звучанням.

Знайомі за виступами у Філіні Цензор на цей раз одягнулись не лише в шкіряні штани, а й у фраки, були такими-собі аристократами з 19 століття, які грають метал не першої свіжості, хлопці влаштували ціле театральне шоу.

Наступні конкурсанти, команда Арагон виявилась дуже подібною до попередніх, продовжилась все та ж «совкова» хвиля цієї музики.

FreddyMarx безумовно вразив своїм психоделічним звучанням, яке на сцені створювалось вокалістом, що грав на акустичній гітарі, тендітною басисткою, віолончелісткою, клавішником та ударником.

Наступними були відомі в певних колах Odri, вони з самого початку вдарили по вухах потужними пост-роковими мотивами, в першій пісні хлопців взагалі не було вокалу, проте вона не здалася якоюсь неповною, все було сказано лише трьома інструментами: гітарою, басом та ударними.

Далі продовжилась лінія старого металу, Y-axis грали свої мелодії. Та й їхні настпуники End of Limits не показали абсолютно нічого нового, зігравши матеріал який вже давноне є актуальним.

13-ми пощастило виступати гурту Пара Нормальних, більш відомому як поп-проект, проти вони показали, що є справжніми професіоналами та чудово виступили.

Далі були трипільці, принаймні вони самі так заявили, чесно-кажучи виглядали вони смішно, начепивши на себе та на інструменти хутро, в 21 ст. живемо все ж таки. Вони називались Аида, виконували метал з текстами в яких намагались донести якісь схожі на соціальні речі, повторюсь, що це було смішно.

Закривали перший вечір Стоянкові Гальма, хлопці охарактеризували себе як щирий український панк, може він і справді щирий, а от наскільки якісний справа інша, виділилися своїми величезними ірокезами. Хочеться побажати їм побільше вчитися грати, а не думати що панк-рок це пофігізм у всьому.

Журі забрало ящик в який усі присутні могли кидати свої квитки, написавши на них назву гурту, що найбільше сподобався, і пішли обмірковувати над тим, хто ж був кращим. В цей час на сцені грали гості –Андерсон, вони колись, а саме 5 років тому, ставали другими в національному фіналі.

Результати дещо здивували, тут і вилізла думка, що деякі гурти привели таку кількість своїх друзів лише заради того аби голосували за них, об’єктивно оцінити конкурс не було можливим. Odri, яким того вечора не було рівних посіли лише шосту сходинку, на п’ятому місці опинився гурт Smooga, трохи випередили їх Цензор, на третьому місці Gravlyky Supersonics, а до національного фіналу потрапили Последний Сеанс та FreddyMarx. Перші пройшли за рахунок голосів присутніх, других вибрало журі.

 

Наступного дня, 24 вересня, відбувся другий відбірковий день, який порадував цікавими відкриттями і засмутив деякими тенденціями в українській музиці. Першими в той день піднялися на Сцену Рольова Модель, зала була майже порожня, люди саме заходили до клубу, зразу за ними були Arhey, гурт з жіночим вокалом, який нічим особливим не вирізнився, та не грав актуальної музики. Третіми були вже майже ветерани Берег Бонанзи, які грають багато років, так колись були відомі піснею «Пападос», хлопці застряги на місці та нічого так і не досягли, а досі вештаються по конкурсам. Слідом за Берегом був gothic, чи то пак doom гурт Delia, вокаліста й клавіш ниця якого мали доволі своєрідний вигляд, їхній одяг нагадував костюми х секс-шопу.

П’ятими були NeverMind, яки намагались показати свою назву як оригінальну, втім нажаль, чи нащастя вона в них не така. Наступними були вже доволі відомі в певних колах Етно-рокери ДримбаДаДзига. Музикантам ще варто попрацювати над своїм виглядом. З якісю подачі у них все добре, але вони б краще виглядали на якомусь Етно-фесті.

Слідом гравгурт 22-ий день, назву музиканти пояснли так: на 22-ий день в утробі матері зявляється малюк, втім назва не дуже оригінальна, згадати хоча б про Останній День і тим паче 27-ий день.

Далі була трійка OtherSide,грали вони, щось схоже на nu-metal, який вже дуже давно всім приївся.

9-ми грали Chaos Limit, які вже встигли зарекомендувати себе на київській альтернативній сцені попри свійдоволі юний вік, співаєв гурті дівчина, вона ж грає й на гітарі, як бло видно, поки, що виходить, команда розвивається.

Слідом вийшли вже зірки альтернативи, кияни Marakesh, які об'їздили з турами ледь не всю Росію,незщодавно від них пішов гітарист, але хлопці швидко знайшли заміну, грають вони дуже професійно, на їхньому фоні всі, що виступали раніше виглядали жахливо, вони змогли неабияк розігріти зал та зібрати біля сцени публіку, якадо цього або сиділа на стільцях або вешталась клубом. І відразу ж за ним був гурт The Homebodies, грали вони доволі якісне емо, мали гарний вигляд, адже всі були в одному стилі. Можливо це гарно, але можливо й не дуже, коли молоді (віком) музиканти розривають публіку набагато краще ніж дядьки які грають років 10.

Після них був гурт F'Lovers, який також порадував якісним саундом та гарним стилем. Нажаль наступні виконавці такими не були, гурт Extra!Extra! не вирізнився оригінальністю,хоча й виглядав набагато краще за команди які розпочинали вечір.

14-ми були СкруDJ, гурт з Чернігова, який справив набагато краще враження, виділись виконавши три пісні, адже всі інші виконували лише дві.

Завершували вечір MainStream на чолі з тендітною вокалісткою, під час виконання другої пісні, ударник встав з-за своєї установки та приєднався до неї, проспівавши куплет, він продовжив гру.

Запрошеними гостями був гурт O.Torvald, музиканти постійно та видають напрочуд якісний продукт, під час їхнього виступу ніби в залі з'явилась величезна кількість людей знікуди, які відривался та влаштовували слем. Поки Оторвальди будли на сцені журі підрахувало результати. Шостими стали Рольова Модель, п'ятими F'Lovers,4-ту сходинку поділили між собою СкруDJ та Delia, на третьому пісні 22-и1 день, який пройшов за рахунок голосів залу, адже вони привели надзвичайну кількість своїх друзів. А у фінал пройшли The Homebodies та Marakesh.

 

Національний відбірковий тур Всесвітньої Битви Гуртів, або англійською The Global Battle of the Bands переваливзасвоюполовину. Від 23 до 26 вересня у столичному клубі Бінґо тривали змагання поміж молодими гуртами за право вийти у фінал Національного туру.

25 жовтня, в третій київький день на сцену виходили: ЮRAN, Ренесанс, Грета Грейс, Grim Fandango, Проти Ночі, Awake, Warp, Prime Jive, MARVEL, Злам, M.Jewels, Prospaw, Dalai, Never Seen та ГАПОЧКА, останні 3 гурти і пройшли у фінал, про те, чому ж не два паізніше.

В останній день київських відборів виступали: ВУРДАЛАКИ, Черное Танго, Atrium, Кальдера, ДжаіРа, Соніз, Сталкер, Pipl Plant, Artania, Sectorial,Godzilla, 21 Грамм, PANDAH, НЕБО для СЕБЕ та PINS, останніх, як і Marakesh зачисляють до фаворитів конкурсу.

Щодня суддівська рада разом із глядачами обирала перші два гурти, котрі продовжать свій змаг за право поїхати на Всесвітній фінал у Лондоні. Загалом за ці дні через підмостки перейшов 61 гурт, з яких за рішенням журі і вибором присутніх глядачів у Національний підсумковий фінал вийшли:


4 жовтня у Львівсьому клубі «Старушка» продовжився черговий відбір, його не помістили в один день, тому проходив два. 4-го обрали гурт КОРАЛЛІ, а 5-го НіагАра та Dalai Lama.

В ті ж самі дні й в одеському клубі «ХХІ век» пройшли відбори, перемогли гурти Elevate To Heaven та SPIRITS.

І нарешті 19-го жовтня відбувся останній регіональний відбір, пройшов він у місті Дніпропетровську, з поміж висттупаючих обрали гурти Стерх, Fakultet та Ет сетера.


Окрім того у фіналі заствітяться й учасники минулорчіного конкурсу, які зайняли тоді місця з 2-го по 6-те.

Органзатори Національної Битви Гуртів вперше зіткнулися з випадком, коли один з гуртів посів у свій день другу сходинку тільки завдяки голосам публіки, хоча отримав при цьому повний нуль від суддів. Тож після наради з лондонськими кервниками GBOB було вирішено, що до всеукраїнського фіналу того дня потрапило відразу три групи, тому у підсумку за чотири дні маємо дев’ять фіналістів, а не вісім як мало би бути за правилами конкурсу.

Втім, таке трапилося вперше і востаннє, позаяк у майбутньому гурт, який не здобув бодай два бали від суддів, а вистрибнув лише за рахунок глядацьких голосів, далі продовжувати боротьбу не зможе.

26 жовтня в київському клубі «Бінго» відбудеться Національний фінал, де і визначиться єдиний переможець, який виборе право взяти участь у Світовому фіналі GBOB і позмагатися там за винагороду у 100 тис.доларів.

Перелік учасників фіналу:



FREDDY MARX (Київ)
Последний сеанс (Київ)
Marakesh (Київ)
The Homebodies (Київ)
ГАПОЧКА (Київ)
Dalai (Київ)
Never-Seen (Київ)
PINS (Кременчук)
НЕБО для СЕБЕ (Чернігів)
КОРАЛЛІ (Івано-Франківськ)
Elevate To Heaven (Сімферополь)
SPIRITS (Одеса)
dalai lama (Львів)
НіагАра (Львів)
MERVA (Рівне-Київ)
АННА (Львів)
Tango Tempo (Ужгород)
Контрабанда.com.ua (Київ)
Buzzmonster (Київ)
Стерх (Дніпропетровськ)

Fakulte (Дніпродзержинськ)

Ет сетера (Дніпропетровськ)