категорії: музика репортаж

«Deep Purple» в Україні: Легенди не старіють

теґи: Deep Purple, Київ, МВЦ, Роджер Гловер, Ян Гіллан, рок-легенда, рок-музика, хард-рок, хеві-метал

Ці британські рDeep Purple в Україніок-дідугани творять свою музику вже понад 40 років, однак йти зі сцени поки що не збираються. Їм ще вдосталь сили, аби «розрbвати» своєю енергетикою повні зали шанувальників у всьому світі. Кожен їхній виступ доводить: рокери досі «на коні» й готові заткнути за пояс не один молодий гурт. Те саме підтвердив концерт «Deep Purple» в київському МВЦ, що пройшов 25 березня в рамках європейського туру гурту.

Ще задовго до 19-ї, на яку був призначений початок концерту, до МВЦ тягнулися українські шанувальники «Deep Purple». То були люди з різних куточків країни й різних поколінь, товсті й сиві дядьки і тітки, що вже комусь й дідусі з бабусDeep Purple в Україніями, солідні чоловіки «за 30» й «за 40», 25-річні дівчата в вузеньких джинсах і коротких спідницях, хлопчаки, яким ще й вус не посіявся. Всі крокували, як один, наспівуючи мотив «Smoke on the water» й вистукуючи його підборами. В зал потрапили мирно й спокійно, без довгих черг чи будь-яких сутичок. Кожен ішов на концерт тільки для того, щоб почути-побачити своїх кумирів й терпляче чекав їхньої появи на сцені.

З першої ж миті зал «наїжачився» в очікуванні драйвової музичної насолоди. Півторагодинний концерт став справжньою музичною подією Deep Purple в Українізі смаком легенди. Грали чудово, тішачи якісними гітарними, клавішними, ударними партіями. Співали теж – вокаліст й фронтмен гурту Ян Гіллан дивував голосом, що майже не змінився за 40 «з гаком» років його музичної кар'єри. Сиві рокери стрибали по сцені, вимахували гітарами й демонстрували свою прекрасну фізичну форму – такі м'язисті дідугани легко дадуть фору молодикам.

Рок-хіти лунали один за одним. Зала підспівувала «Strange Kind of Woman», «Lay Down, Stay Down», «Black Night». «If you're leaving close the door. I'm not exDeep Purple в Україніpecting people anymore» – на одному подиху шанувальники почали ліричну «When A Blind Man Cries» разом з музикантами. Під кінець МВЦ вибухнув звуками «Smoke on the water», на які так чекала публіка. Натовп аж іскрився улюбленими ритмами, співаючи спершу разом із Гілланом, а потім – замість нього. Пісня стала найсильнішим шоу цього концерту «Deep Purple», а сам Гіллан в паузах між піснями не втомлювався красно дякувати й повторювати, яка ж фантастична тут публіка.

Натовп виходив задоволений, щасливо й голосно наспівуючи тих самих хітів, що мугикав ще перед початком концерту. Виходили компаніями й родинами, подекуди аж у трьох поколіннях дідів-батьків-синів, об'єднаних посмішками й відчуттями кльово проведеного вечора разом з легендою рок-музики. Легендою, що не старіє. Музикою, що існує поза часом і простором.

 

Дивіться фоторепортаж з концерту ТУТ