категорії: музика репортаж

У Києві засновник «Deep Purple» зіграв із симфонічним оркестром

теґи: Concerto for Group and Orchestra, Deep Purple, Jon Lord, концерт, оркестр, палац "Україна"

DSC_314131 травня засновник гурту «Deep Purple », відомий клавішник, піаніст і композитор Jon Lord зіграв із заслуженим академічним симфонічним оркестром національної радіокомпанії України (диригент – Дмитро Логвін). Легендарний музикант представив програму «Concerto for Group and Orchestra », написану у 1969 році для «Deep Purple» та Лондонського симфонічного оркестру. Партитура «Concerto for Group and Orchestra» була загублена, і тільки десять років тому прихильник «Deep Purple» відтворив її завдяки відеоматеріалам і студійним записам.

Концерт розпочався із 10-хвилинною затримкою. Послухати знаменитий орган Hammond, хіти «Deep Purple » та сольну музику Лорда з альбомів «Sarabande » (1975), «Before I Forget » (1982), «Pictured Within » (1998), прийшли як молоді українці, так і старші.

У Києві Джон Лорд представив програму із болгарським гуртом TE Band.
– Цих музикантів я зустрів у Румунії, – розповів Jon Lord. – Ми тоді грали в амфітеатрі, хлопці мені дуже сподобались, і вони були не проти поїхати зі мною на гастролі до Києва.

Чи одразу ви відчули гармонію з українським оркестром?
– Я отримав велике задоволення, працюючи з легендою рок-музики та класики, – сказав диригент Дмитро Логвін. – У нас було взаєморозуміння з автором. Ми працюємо з оркестром по максимуму. Радий, що вдалось з'єднати два колективи в один: київських камерних солістів та симфонічний оркестр національної радіокомпанії.

DSC_3129– Я згоден із Дмитром. У нас справді повне взаєморозуміння із музикантами, – додав Лорд. – Щодо співпраці з симфонічними оркестрами, то їх є два види: перший – коли оркестр використовується як синтезатор, тобто музиканти з оркестру підтримують співаків, а другий – коли музика пишеться спеціально для симфонічних оркестрів. Другий вид співпраці мені більше подобається, і я в переважній більшості пишу оригінальну музику для симфонічного оркестру. 

-    У вашій музиці відчувається вплив класичної англійської музики.
-    Будь-який композитор, який пише музику, починає з витоків. Є навіть такий вираз «молоді починають з плечей відомих гігантів ». Я думаю, що це позитивний момент.

Ви написали пісню «The sun will shine again » для Anni-Frid Reuss з «ABBA ». Чи не було ідеї продовжити співпрацю?
– Це була не робота, лише дружба. Ця пісня для неї значила дуже багато і я радий, що вона її заспівала.

– На YouTube є цікавий проект «Mozart «Kronungsmesse » вашого авторства. Як виникла ідея поєднати рок із композиціями Моцарта?
-  Це дуже старий проект, йому 20-25 років. Тоді я працював із Eberhard Schoener. Він дуже оригінальна людина, запропонував цю ідею. Кажуть, у Моцарта було гарне почуття гумору, думаю, він би оцінив наш проект.

– Як ви оцінюєте гру Дона Ейрі, який зараз на вашому місці у «Deep Purple »?
– Він дуже талановитий музикант. Я не знаю, хто б грав краще, ніж він, але все-таки він грає гірше, ніж я.

Фото Ярослава Мінтуса