Творча вечірка в клубі Хлам

теґи: Хлам, арт-вечірка, Київ, мистецтво

 

В ніч з 7 на 8 березня в клубі Хлам, що знаходиться в кінотеатрі Кінопанорама, пройшла незвичайна арт-вечірка, гостям якої було запропоновано відчути себе митцями в тій чи іншій сфері. Те, що в кожній людині закладена хоча б дещиця таланту є, напевно, всім відомим фактом. Ще раз довести це твердження – і було головним завданням заходу. Ну окрім цього, звичайно, приводом для вечірки послугувало свято Весни і Жінок, головних муз для митців всіх часів і народів.

Першим кроком назустріч мистецтву для відвідувачів закладу стало знайомство з глиною. Відомий київський гончар Мітяй роздавав м’який матеріал всім охочим, а також, на прикладі своїх виробів, демонстрував, що з неї можна зробити. Рамок для творчості бути не могло, тому кожен ліпив те, що йому було більше до душі – звіряток, чоловічків, машинки, тобто все, на що вистачало фантазії. В кінці заходу був влаштована міні-експозиція глиняних фігур, зроблених відвідувачами.

Наступною частиною програми було малювання. На підлозі було розстелено два рулони шпалер і роздано два десятки пензлів і фарби. Кожен у дитинстві був митцем. Малювання на шпалерах або крейдою на асфальті – все це прояви дитячої творчості, яку і було запропоновано згадати відвідувачам. Малювали пензлями, малювали руками, малювали картини, літери, просто цікаві кольорові карлючки – знову, як і у випадку з глиною, обмеженням була лише фантазія авторів.

Третьою складовою вечора стала поезія. На спеціальних «театральних сходах» кожен міг прочитати поетичний твір, як свій власний, так і улюбленого поета.  Окремим «творчим додатком» до поетичного  дійства стало літературне читання віршів Марини Цвєтаєвої.

Останньою за рахунком, але, напевно, найважливішою за значенням компонентою вечора стала музика. Для загального користування було доступне піаніно. Хоча, як такого «керівника з фортепіано» не було, та серед відвідувачів знайшлися ті, хто володів навичками гри на цьому інструменті і які охоче погоджувались ділитись ними з усіма, хто хотів спробувати себе в цьому мистецтві. Також на заході була присутня скрипалька, яка акапмпонувала діджеям, а також вчила основам гри на цьому інструменті.  Якщо говорити про головний музичний супровід заходу від діджеїв – то він був абсолютно різним за музичним спрямуванням. Але особливістю його було «жива» складова, будь то скретчінг (гра на пластинках), ріддім (наговорювання текстів) чи живий музичний супровід.

Вечірка закінчилась показом короткого метру, як від вітчизняних, так і від зарубіжних режисерів.