категорії: музика репортаж

Balkan Brass Battle: Велика Балканська Битва

теґи: Balkanfest, Boban i Marko Markovic Orkestar, Fanfare Ciocarlia, balkan brass battle, Київ, Концерти

І була Зима. І зійшлися два барони, два табори. І була битва. Але не було ні гуркоту зброї, ні канонади, ні військових маневрів. Натомість лилася музика, весела й запальна. Замість зброї «воїни» вправлялися музичними інструментами. Дзвеніли голоси, наповнені зухвальством та мудрістю. Лунали пісні про любов, пригоди, весілля та циганську вдачу. І, звичайно ж, не обійшлося без скажених танців до упаду. Так пройшов в Києві Великий Balkan Brass Battle.

Два табори, про які йдеться – це два гурти: сербський Boban Marković Orchestra та румунський Fanfare Ciocărlia, а два барони – це їх лідери Бобан Маркович, «король труби» та Іоан Іванчеа, якому підвладна магія саксофону. До арсеналу їхніх «воїнів» входять барабани, горни, флейти, кларнети, тромбони, флюгельгорни, валторни та ще всяка цигано-балканська всячина.  

Слава двох баронів – відома в усьому світі. Їх нагороди і статуси – незаперечні. До трофеїв «табору» Бобана  належать: «Перша Труба», «Золота Труба», «Кращий гурт», «Кращий концерт» за версією міжнародного фестивалю Гуча та саундтрек до фільму Кустуриці. Тоді, як за плечима «табору» Іоана –  мега-хіт «Асфальтове танго», премія BBC Radio 3 World Music Award та саундтрек до «Бората». Обидва гурти вже підкорили світ від Мельбурна до Мемфіса, від Токіо до Тулузи. І тепер вирішили остаточно «розібратися» на київських пагорбах.

Розпочалось все, як і повинно було розпочатися в таких випадках – грандіозно. Обидва табори стояли один проти одного на сцені, показуючи себе у всій красі. З перших нот слухачам стало зрозуміло, що «розбірка» буде ще та. Потужний звук зі сцени буквально зносив з ніг – змагання розпочалося. Перша композиція була зіграна двома гуртами одночасно.  Наступні композиції виконувались по черзі, але часто на сцені були присутні люди з обох колективів. Звучали відомі цигано-сербські та цигано-румунські пісні, джазові стандарти, мелодії «від Голівуду до Боллівуду», відомі кавери і світовий фольклор. Бобан Маркович зі своїм оркестом виконали своє аранжування легендарного «Каравану», тоді як Fanfare Ciocărlia відповіли своєю версією «Хави Нагіли». Звучали відомі хіти обох гуртів, в тому числі – і всім відоме «Асфальтове Танго».

Деякі композиції тривали до 10 хвилин, а запалу в них було, як в добрій пачці тротилу. Звичайно ж, що публіка не могла стояти на місці. Шалений драйв музикантів завів буквально всіх. Після такого виступу публіка просто не могла відпустити братів-циганів зі сцени. На біс виконали відому мелодію з «Джеймса Бонда». Просто мурахи по тілі бігали від того звучного аранжування головної теми фільму про секретного агента 007: тільки уявити – більше 20 майстрів духових інструментів одночасно виконували цей хіт у своїй неперевершеній і неповторюваній манері.

«А хто ж переміг?» – можливо виникне запитання. А, звісно ж, всі. Всі, хто прийшов подивитись на те незабутнє дійство під назвою Balkan Brass Battle. А барони? Що їм ділити, коли весь світ і так біля їх ніг.

Вже по закінченні концерту справжніх фанів чекав неймовірний сюрприз – традиційно для себе і несподівано для київської публіки Fanfare Ciocărlia дали міні-концерт прямо в залі. Гурт, який об’їздив весь світ, не забув про своє коріння й гру посеред публіки, однаково, як на маленькому сільському весіллі, так і на великому київському концерті.