Фантастичне знайомство: Тимур Литовченко

теґи: Тимур Литовченко, Дмитро Папета, запитання, Майстри сучасної класики, «Освіта», "Школа", школярі

 

TumyrФантастичне знайомство одного з майстрів сучасної класики відбулось з учнями ліцею «Наукова зміна». Цього разу учні дізнались від Тимура Литовченко,  чим же насправді є поняття «фантастика».

Сьогодення української фантастичної літератури сприймається читачами дещо банально. Проте фантастика – це не просто машини, інопланетяни та позапланетне життя. Як виявилось, цей жанр передбачає дещо складніший підхід до його розкриття. Фантастика має змусити письменника створити такий світ, який би змусив читача повірити в його існування, а не здаватися фантастичним. В цьому переконав Тимур Литовченко учнів ліцею «Наукова зміна» 15 жовтня у рамках проекту «Майстри сучасної класики»

Orli sun Orluka

Цього разу знайомство учнів з представником класики мало дещо «фантастичне» забарвлення – Тимур Іванович, автор 16 книг та нескінченної кількості оповідань, двічі лауреат конкурсу «Коронація слова», відомий журналіст та засновник єдиного україномовного журналу  фантастики «УФО»,  не тільки перевернув уявлення учнів про жанр фантастики, але й довів, що писати в цьому жанрі може,  як би це дивно не звучало, людина з технічною освітою і точним складом розуму. До того ж,  учні дізнались – написати книгу і показати її світові  – нелегкі завдання, що потребують неабиякого терпіння і наполегливості, а також  можуть зайняти багато років життя.

Протягом зустрічі учні поставили Тимуру Івановичу ряд питань, що стосувались передусім вмінню письменника розвивати сюжетну лінію, а також проблем конфлікту друкованої літератури та інтернет-видань, оскільки всі учні після зустрічі  з письменником цікавились, де можна знайти книжки автора. Отримуючи відповіді, школярі були настільки  зачаровані особистістю Тимура Литовченко, що їм не хотілось його відпускати. Автор найкращого питання до письменника  отримав у подарунок його книжки.

Peremogec konkursu

У кінці зустрічі Литовченко подарував ліцею декілька своїх книг  та провів невеличку автограф-сесію.

– Проект «Майстри сучасної класики» було замислено нами як, в першу чергу, безпосереднє знайомство сучасного читача з сучасним автором. Дуже часто велика кількість ланок в ланцюжку від автора до читача не дає одним отримати бажаний інтелектуальний продукт, а іншим – донести свою думку до читача. До того ж – діти, як виявилось, взагалі не знають сучасних письменників та їх книг.  У цьому випадку, стає цілком неважливе питання – хто в цьому винен. Важливе – що саме робиться для того, щоб читачі були добре знайомі зі своїми авторами, щоб учні були добре знайомі з сучасною літературою, а автори – з реальними потребами своїх читачів, – прокоментував мету зустрічі голова ВГО ЛО «Кобзар» Д.С. Папета.