У Львові відгримів Перший Рейв

Перший Львівський Рейв недаремно так називається. До цього у Львові настільки масштабного заходу, щоб сміливо титулуватися Рейвом , ще не було. Як наслідок, тільки на околиці міста впали сутінки, експоцентр «Лемберг» перетворився на місце паломництва адептів drum’n’bass. Масовість Рейву була передбачуваною: по-перше послухати наживо легендарного LTJ Bukem’а на пострадянських теренах досі не вдавалось, а по-друге захід був ініційований розкрученою львівською командою Funk Masters, зокрема вчителями школи діджеювання DJ Tonika і DJ Derrick.
![]() |
Десь годині так о дев’ятій, коли кілька сотень гурманів клубної музики зібралися в залі, розпочалися електронні експерименти у стилі experimental ambient польських гастролерів Zenial і Jacaszek. Хлопці були заангажовані до дійства, яко представники «МедіаДепо» у рамках Тижня актуального мистецтва «7». Zenial являє собою саунд-дизайнера, композитора електронної музики та виконавця в одній особі, а Jacaszek є ще й продюсером електроакустичної музики. Одним словом, компанія підібралась на славу. Сети митців-провокаторів були доволі завернуті, а віолончель у поєднанні з хитромудрими ефектами добряче роз’їдала мізки. Час від часу покурити та віддихатись вибігали налякані клабери, залишаючи за собою коментарі штибу «жесть», «тотальне зло», або «яд».
Далі днб-спільнота розділилась на фан-клуби улюблених діджеїв. Проте, нетрадиційно для фанатів, дискусії закінчувались не бійками, а спільним відривом під музику. Хтозна, можливо в цьому справді більше адреналіну.

І нарешті о першій ночі до пульту став гедлайнер вечора, LTJ Bukem у супроводі MC Conrad’а. Із перших ритмів платівок, розкручених Букемом, та перших вигуків Конрада всі запчастини всіх тіл затрусило під струмом трансу і не попускало до кінця. Виконувались і старі шлягери Good Looking Records, були й extra fresh tunes, але найважливіше – це атмосфера. Британські хлопці викладались на повну, а українській публіці не випадало «морозитись». Може подіяв міф Букема як однієї з найвпливовіших фігур у світі drum-n-bass музики. Можливо, дядько LTJ Bukem перед виступом гарно відсвяткував свій день народження, або просто вирішив зробити подарунок собі й людям. Але склалось те, що зветься «позитивом». І, схоже, він розвіється ще не скоро.
![]() |
Цікавим було й те, що крім традиційної для клубів «золотої» молоді та інших затятих тусівщиків на вечорі можна було побачити представників чи не всіх субкультур, які тільки існують у Львові, вони мирно уживалися під одним дахом і з однією музикою. Що ж, це був новий досвід для міста. Можливо, одного дня подібні виступи стануть тут такими ж звичними, як і концерти у філармонії.
Фото: dnb.in.ua