категорії: музика репортаж

«FаnARTia»: Electronic Days

теґи: ATOMIC HOOLIGAN, GOLDIE, dBridge, FаnARTia, Дзиґа

Такого в Україні ще не було – легенди електронної музики Goldie, Atomic Hooligan та dBridge вперше виступали на одній сцені. Такої віддачі, енергетики і емоцій очевидці не одного рейву згадати не можуть.


Кажуть, що в Америці драм-н-бас уже зайняв місце найпопулярнішої альтернативної музики, витіснивши звідти nu-metal. Львів пішов навіть далі – тут цей донедавна підпільно-клубний жанр завдяки «Дзизі» і формації «FunkMasters» окупував офіційну сцену перед Оперним театром. Ця авантюра називалася «FаnARTia: Electronic Days» і проходила 29-30 червня у офіційній фан-зоні Львова до УЕФА ЄВРО 2012.

dj Derrik, djTonikaВідкривали Electronic days Derrik і Tonika – подружжя львівських ді-джеїв, першопрохідців і популяризаторів українського драм-н-басу. Вони представили оригінальний сет, спеціально написаний для цього фестивалю. Навіть на одній сцені вони часто виступають з окремими сетами, але цей, за твердженням Derrik'а, був продуктом спільної творчості. Відкривати фестиваль справа, звісно, невдячна: на початку слухачів у фан-зоні було не більше сотні, та й то вони більше ховалися від теплого надвечірнього сонця побіля наметів з пивом. Зате за огорожею ощадлива львівська публіка утворила кілька дуже енергійних тусовок, які танцями заважали перехожим і раз-по-раз заглядали поверх паркану.

Продовжив вечір DJ MaxNRG, на чиї ритми публіка одразу почала масово сходитися. Він далі накручував драм-н-басовий драйв і атмосферу, потихеньку розігіваючи людей (на його сеті почали танцювати навіть діти), а на останок реміксував евергрін "Наркомани на городі".

Goldie, метр битанської електронної сцени і батько драм-н-басу, виступив так, що уже й не було зрозуміло, чи то він грає для публіки, чи на ній. Танцювали не тільки клабери, танцювали всі. Продовживши тему евергрінів, Goldie зробив ремікс на "Smells like teen spirit". А коли закінчився дозволений законом час шуміти на площі, Goldie заявив що «хоче порвати львівський клуб» і весь нарід перебрався до Picasso, де продовжив шаленіти аж до ранку (квитки на Electronic days давали право слухати його і там).

Atomic HooliganПочаток другого вечора розігрівали DJ Garry Shumoff, Bob Rovski і знову Tonika. На відміну від попереднього днам-н-басового дня, цей був відведений на брейкс.  Bob Rovski, колишній арт-директор "Ляльки" і один з перших популяризаторів нових клубних тенденцій у Львові, щедро присмачив свій сет jungle-елементами та реміксами на олдскульні теми: "Smack my bitch up", "Harder Better Faster Stronger" і навіть якогось народного багатоголосся.

Перший цьогоденний хедлайнер. Теrry з групи Atomic Hooligan на сцені цивілізовано хуліганив: потрясав вертушками у повітрі (що якимось чудом їм не заважало), пив з горла як між треками, так і під час них, а разом з тим просто бомбардував публіку саундом, доводячи її до танцювального екстазу й викручуючи до нитки. Зрештою, не мусив її берегти, бо знав, що буде після нього.

dbridgeА останнім був dBridge – несподіваний сюрприз-заміна у програмі. Обіцяні Kryptic Minds приїхати не змогли, але британська агенція  ESP Agency, вирішила піти на фінансові витрати і зробити гідну заміну – замість них виступив dBridge, колишній учасник супергрупи Bad Company. Останнім часом він спеціалізується на т.зв. half-step drum-n-bass, але до Львова привіз виключно дабстеповий сет. Публіка була цим трохи заскочена, бо якщо d'n'b серед народу вже більш-менш популярний, то дабстеп алишається музикою "для своїх". Якщо ритми попередній учасників стимулювали до руху, то dBridge розміреним темпом і басами підвищеної жирності
увігнав слухачів у транс, з якого принципово не хотів відпускати. "dBridge у свому сеті поборов сили темряви та зміцнив тендітне суперего слухача" – відгукнувся про цей виступ DJ LAWrin, як очевидці, повністю підтверджуємо його слова.

Організатор та виконавець електронних днів Derrik підсумував: "до сих пір не віриться, що такі світила, як Goldie, dBridge, Atomic Hooligan так запросто відбомбили свій саунд прямо перед Оперним, багато хто підходив і говорив те саме: "це можливо тільки у Львові"...."

FаnARTia: Electronic Daysdbridge«FаnARTia: Electronic Days» з одного боку засвідчили, що клубна культура в Україні досі залишається в андеграунді, але також і дали надію: у нас є організатори, на чию репутацію можуть прихати зірки світового рівня, у нас публіка хоч і не масова, але одверто шалена (і Goldie і Теrry і dBridge казала що для таких фанатів готові заграти ще раз), а найголовніше – шлях прокладено!

«Дзиґа» і формація «FunkMasters» зробили майже неймовірне – «FаnARTia: Electronic Days» стала подією, які пам'ятаються на все життя, і, сподіваємося, колись будуть згадувати що масштабні рейви в Україні почалися саме з неї.

Текст: efandy
Світлини:Андрій Артим, Андрій Поліковський, Мар'ян Боровець, Garry Shumoff


Більше фото та відео у групі на Facebook

Деталі на сайті: www.dzyga.com