«Флюгери Львова з Бучач»

теґи: DagaDana, Dzyga Jazz Quartet, Shockolad, Tsigunz Fanfara Avantura, jazz, АтмАсфера, Гич Оркестр, ДахаБраха, Пушкин клезмер бэнд, Флюгери Львова, джаз, Етно, фестиваль
Початок: 29.04.2012 17:00
Закінчення: 1.05.2012
Місце: дворик ратуші
Адреса: Львів, пл. Ринок,1
Предмет події: фестиваль Кількість відвідувачів: 1

Флюгери ЛьвоваЗ 29 квітня по 1 травня у дворику Львівської Ратуші відбудеться  Х Міжнародний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова з Бучач».

За десять років існування фестивалю,  «Флюгери» стали музичною візитівкою Львова та подією, яка розпочинає фестивальний сезон в Україні. Принаймні, це єдиний фестиваль, на якому люди танцюють під джаз, який може з самого ранку зібрати переповнений дворик фанатів. Це  фестиваль, який дарує радість і затишок настільки різним особистостям.

Упродовж десяти років на «Флюгерах» виступило понад 150 колективів, тобто близько пів тисячі митців. Окрім якнайрізноманітніших відтінків етно та джазу на «Флюгерах» відбувалися і театральні акції, і мультимедійні презентації,  гепенінги з перфомансами, літературні читання та різноманітні естетичні провокації.  За межами дворика ратуші фестиваль відбувався у «Синій Фляшці», «Ляльці», Філармонії, театрі  ім. Заньковецької, «Дзизі» та інших культових місцях, якщо вже не брати до уваги вулиці нічного Львова.

За цей час дерева у дворику виросли на 20 см, а гурти, які починали тут свою кар'єру, стали зірками. Випитої на «Флюгерах» кави, коньяку та викурених сигар не злічити, як і несподіваних знайомств, знятих з неба зірок, захоплених вигуків та щасливих очей.

Якими будуть десяті «Флюгери»? Такими ж непередбачуваними, як і завжди. Тільки трохи урочистішими і старшими на рік.

Першого дня, у неділю 29 квітня, фестиваль розпочне фанк-джазовий гурт «Free Breath», який буквально виріс на «Флюгерах». Добро і любов із нового альбому «Internal» запрезентує київська «AtmAsfera». Настрій циганського балканського весільного божевілля створить польсько-сербський гурт  «Tsigunz Fanfara Avantura». Завершить вечір глибока автентична українська містика проекту «ДахаБраха».

День другий, 30 квітня, почнеться із етно-джазових обробок народних мелодій Бойківщини, Лемківщини та Любельщини полько-казахстанським проектом «Angela Gaber Trio».   Знаний у Львові польсько-український проект «DagaDana» обіцяє потішити своїх шанувальників ще більш несподіваним мікшуванням стилів, інструментів та інтерактивів. Бадьорою сумішшю одеського фольклору, балканської і клезмерської музики запросять до  масових танців молдавські, російські та українські музики із  «Пушкин Клезмер Бэнд». Ніч надійде під вишукані інтерпретації бойківських, лемківських та гуцульських пісень одного з найкращих слов'янських етно-джазових гуртів –  «Tolhaje», етнічних українців із Польщі. На початках фестивалю «Флюгери Львова» «Tolhaje»презентували свій перший альбом і відразу завоювали серця тисяч прихильників в Україні. Тепер вони приїдуть на «Флюгери» з новим альбомом «Stereokarpaty».

Флюгери ЛьвоваЦього року 1 травня «Флюгери Львова з Бучач» прокидатимуться із новою надією Львова та новим викликом йому же ж – молодим, зухвалим, іронічним та водночас ліричним «ГИЧ Оркестром». День трударя «ГИЧ Оркестр» розпочне своєю працею, а про неї хлопці кажуть таке: «ГИЧ делікатно грає екстравагантну музику».

А вже увечері у вівторок виступатимуть першопрохідці українського джазу, люди які із 60-их років у Львові грають джаз і не втомлюються досі – «Dzyga Jazz Quаrtet». Потужний урбаністичний фанк заграє не надто розпіарений, проте дуже професійний київський проект «Vinipuz Mob».  Майстерне поєднання джазу, фолку і клезмерської музики запропонує нова зірка польської сцени «Project Grzegorza Rogali», який виник завдяки знайомству у «Берклі-Коледжі» польського тромбоніста Ґжеґожа Роґалі з ізраїльською саксофоністкою Саґіт Зільберман. На «Флюгерах» до «P.G. R.» приєднається відомий львівський барабанщик Ігор Гнидин і не покидатиме сцену до завершення. А залишиться Ігор тому, що завершуватиме «Флюгери» гурт,  без якого вже не можливо уявити цей фестиваль – «ShockolaD». На «Флюгерах» «ShockolaD» вперше представить пісні зі свого нового альбому «World».

Такими обіцяють бути «Флюгери» на своє десятиліття. І, як завжди, окрім обіцяного, на «Флюгерах Львова з Бучач» нас чекають експромти, нічні сейшени  або що вже підкине життя. Фестиваль це може собі дозволити – за його плечима вже десять років досвіду.

Так було досі. Цього року буде ще краще.

Генеральний спонсор Фестивалю – ТМ «Бучач» «Бучач» – славімо Галіцію!

Організатори: мистецьке об'єднання «Дзиґа», ГО «Вірменська 35», Польський Інститут в Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, ГО «Інститут Актуального Мистецтва», Львівська міська рада

Гостинно приймає Національна мережа готелів «Reikartz»
Пиво Фестивалю – «Львівське»
Генеральний медіа-партнер – ТРК «Люкс»

Сторінка «Флюгерів Львова з Бучач»: www.dzyga.com/flugery
Контакт: dzygainfo@gmail.com

 

На події були

Всі
Я був там