В гостях у Тараса Бульби. Наймокріший фестиваль Україні.
Ось і закінчився ювілейний ІХ Всеукраїнський фестиваль "Тарас Бульба-2006". Цього року фест відсвяткував свою 15-ту річницю. Чому такі розбіжності? А річ у тім, що з 1994 по 2000 рр не було фінансування і це дійство не проводилось. 15 років - це справжній тінейджер. Саме такий божевільний, відданий рок музиці, яких у Дубно 14-16 липня було сотні, а то й тисячі. Підрахувати неможливо. Вони приїжджали і від'їжджали з різних куточків України. Були відчайдухи з Криму і з Закарпаття, з Донбасу і Волині, але беззаперечно найбільше їх приїхало послухати найкращий український рок зі Львова.Географія учасників фестивалю була не менш розмаїтою. За інформацією дирекції участь у першому фестивальному дні взяли гурти з Києва, Полтави, Луцька, Львова, Харкова, Луганська, Донецька, Херсона та Симферополя.
Відбіркові тури, що відбулися у кілька етапів, дали змогу виділити найбільш якісні у професійному плані команди виконавців. Так, із 168 заявок на участь, київська дирекція фестивалю, за демо записами відібрала лише 60 команд. Львівське представництво "Тараса Бульби" послухавши 40 записів, до "живого" прослуховування допустило всього 12 гуртів.
Журі фестивалю представляли: Юрій Шаріфов, голова журі - відомий в Україні та за її межами музикант, музикознавець, Сергій Шишкін - музикант, автор і композитор, художній керни фестивалю "Володимир", Олександр Євтушенко - відомий музичний критик, музикознавець, журналіст, Сергій Чантурія - справжній український Рокер! Максим Подзін - виконавчий директор групи компаній "А&T Trade/Petroshop", Ігор Мельник - директор компаній "УкрМюзік", Миколо Вербицький - директор Культурно-мистецького центру(КМЦ) Києво-Могилянської академії, Ігор Курілович - звукорижесер, Віталій Міщук - художній керівник фестивалю.
За підсумками відбіркових турів та прослуховувань гурті, журі визначилось із остаточним складом конкурсантів. Відповідно рішення, участь у першому фестивальному дні взяли 26 гуртів.
Гурти виконували по три україномовних композиції.
Виступи тривали з 18 до 24 години.
А ось і сам перелік гуртів-конкурсантів, що виступали першого дня:
1. Трансформ ер, Полтава
2. Аут край, Луцьк
3. Царське село, Київ
4. Бастард, Львів
5. Jam Beat, Харків
6. Тенета, Кривий Ріг
7. Тетіс, Львів
8. Луковий Погрібок, Білгород-Дністровський
9. 27 День, Київ
10. Папа Карло, Харків
11. Хвора, Львів
12. Навколо Кола, Київ
13. Їжачки Сміються, Херсон
14. Це Міцне, Харків
15. АйАгАш, Луганськ
16. Безодня, Хмельницький
17. PAN Забіяка, Київ
18. Кожному Своє, Львів
19. Дивні Діти, Білозерськ, Дон. обл.
20. Віртуальний Джем, Симферопіль
21. Якудза, Рівне
22. Анна, Львів
23. Гуаш, Київ
24. Полинове Поле, Львів
25. Etwas Unders, Київ
26. Слід Аланів, Київ
У перший день глядачів та фанатів було багато, але не настільки як у наступні. Очевидно це пов'язано з тим, що у п'ятницю ще тривав фестиваль у Шешорах, а усі бажаючі не встигли дістатися за такий короткий термін. Скажу по-правді, мені на це пішло близько десяти годин і це ще виявився справжнім спринтерським показником. Швидше можливо було доїхати хіба що на авто.
Наше шановне журі до другого етапу відібрало наступних конкурсантів:
1. Луковий Погрібок, Білгород-Дністровський
2. Кожному Своє, Львів
3. АйАгАш, Луганськ
4. Etwas Unders, Київ
5. Віртуальний Джем, Сімферополь
6. Папа Карло, Харків
7. Бастард, Львів
8. PAN Забіяка, Київ
9. Тетіс, Львів
10. Анна, Львів
11. Навколо Кола, Київ
12. Полинове Поле, Львів
Саме ці гурти мали право виборювати гран-прі, першу, другу та трею премії.
Кожен гурт цього разу відіграв по 5 композицій. Падав дощ. Народ вже підтягнувся, стало гарячіше. Десь валяються п'яні гамнопанки, хтось ковбаситься під розривний музон, десь там далеко скіни відвели клієнтів на "виховні процедури". Словом кажучи - класний вдалий концерт.
Третього дня зранку всі учасники та гості були в очікуванні. Хто ж переміг? А розподілено почесні титули було саме так:
1. Анна, Львів - гран-прі
2. Etwas Unders, Київ - 1 премія
3. Кожному Своє, Львів - 2 премія
4. Полинове Поле, Львів - 3премія
5. Навколо Кола, Київ - 3 премія
6. PAN Забіяка, Київ - дипломант
7. Віртуальний Джем, Сімферополь - дипломант "Відкриття фестивалю"
8. Папа Карло, Харків - диплом "Краща пісня"
Призи та відзнаки від найбільшого супермаркету музичних інструментів "Музорг" одержали:
1. Etwas Unders, Київ - кращий барабанщик
2. Кожному Своє, Львів - кращий гітарист
3. Etwas Unders, Київ - кращий воколіст
4. 27 День, Київ - "За волю до перемоги"
До речі, найкращі вокаліст та барабанщик є представниками чарівної частини людства, тому варто би було нагородити гурт "Etwas Unders" ще й премією найкращий найжіночіший гурт.
А от тріумфатор - "Анна" отримали можливість записати власний альбом на студії звукозаписйу "Тарас Бульба". Але це не зрівняється з палким фанатизмом і відданістю шанувальників з усієї України, яку вони вкотре довели.
"Анна" справді заслуговує на звання найкращого гурту. Вони є вже ветеранами цього фестивалю, приїжджали сюди не раз і от вони його підкорили. Це аксіома.
Цілу неділю валив страшенний дощ. Всі вже встигли змокнути до початку виступів, на яких виступали не тільки домінанти, але й такі знані гості, як "От вінта", "Вій", "Вайт", Bremen (Lublin), Сергій Чантурія, "Морс", "Ніагара" тощо.
Під час заключного концерту розгорнулась така злива, якої, мабуть, рок концерти всього світу не знали з часів закінчення третього льодовикового періоду. Це був справжній жах. По дорогах текли величезні ріки. Достатньо було вийти на 10 секунд з-під накриття, як у взутті вже "жаби квакають". Мокрі були всі: від глядачів до організаторів. І цей репортаж, на жаль, позбавлений частини світлин через те, що сучасна техніка не витримує надмірної вологості.
Яким би не був дощ, "Тарасу Бульбі" це не завадило. Народ ковбасився, хтось трусився від холоду і просився під парасольку до інших, хто просто втикав, хто позабігав у найближчі кнайпи і відігрівалися важко артилерійними напоями. Це було щось неймовірне.
Опівночі затихла музика під Дубнівським грозовим небом. Пройшло три дні суцільного драйву. Всі швидко розбіглися хто-куди. На вокзал, в намет чи гуртожиток, а може в клуб-кафе "Альт", де потім виступали інші гурти. Більшість все ж таки поломились на вокзал, що знаходиться у годині ходьби від сцени під проливним дощем.
Цей "Тарас Бульба" беззаперечно ввійде в серця кожного присутнього на ньому, як наймокріший фестиваль. А от сам "Тарас Бульба" вже вкотре підкреслив, що український рок є, він розвивається, постійно прогресує і допомагає молодим перспективним командам зробити перший великий стрибок у досягненні найзаповітніших мрій.
Фото - Сергій Литвинюк