категорії: музика репортаж

На фестивалі «Київ після опівночі» міліція шукала бомбу, а готи раділи життю

теґи: Angel:Cry, Deform, Grimfaith, Kiev After Midnight, Mind::Shredder, Tіll Іt Bleeds, Бінго, Київ, Фестивалі, вечірки, готика, кібер-готика

Bingo_2009-05-02_4022-го травня в київському клубі «Бінго» відбувся фестиваль «Kiev after midnight» - перший масштабний захід спільноти «Uagoth». Захід зібрав багато талановитих українських гуртів, які вже встигли засвітитися в «андерграундних» клубах; хедлайнерами стали росіяни «Deform» із презентацією нового альбому «Діти телевізора».

Захід розпочався більш, ніж на годину пізніше від запланованого часу – після 18:00. Першим виступив дніпропетровський гурт [DOC.TOD] («Destruction Of Created.Transformation Of Destructed»). Грає команда електронну музику у стилі industrial та experimental darkwave, яку доповнюють добре поставлені голоси вокалістки та гітариста. Гурту довелося поєднати саундчек із власне виступом, що аж ніяк не зіпсувало загального, дуже позитивного враження.

Наступними виступили «PRIZON OZ» (Одеса). Вокалістка виступала у колоритному образі з переважанням зеленого (волосся та лінія довкола очей) та сірого (сукня) кольорів, весело спілкувалася з публікою та наспівувала пропущеним через «ділей» голосом. Деякі треки нагадали хеппі-хардкор; під кінець виступу гурт заграв мінорніші мелодії.

Потім сталося непередбачуване. Хтось повідомив міліцію, що в «Бінго» закладено бомбу. Приїхало п’ять машин з охоронцями порядку, присутніх попросили тимчасово вийти з приміщення, і пошуки бомби розтягнулися більш, ніж на годину. Позитив у очікування вніс волинщик гурту «FRAM». Музикант, хоч і не виступав на фестивалі, проте був не без улюбленого інструменту.

Врешті-решт бомбу так і не знайшли, тож оголосили про продовження концерту. Під звуки волинки усі повернулися до зали. Наслідками надзвичайної події стала відміна конкурсів готичного та кібер-готичного костюмів та відчутна стисненість подальших виступів у часі. «Deform», наприклад, замість очікуваних двох годин відіграли близько години, діджеям довелося поступитися «живим» командам.

Bingo_2009-05-02_371Третіми виступили одесити «MIND:|:SHREDDER», які поєднують електронне аранжування та мінорні мелодії, властиві dark electro, із жорсткими металічними рифами. Щоб відчути, що робить із публікою дві гітари з овердрайвом та підривні танцювальні біти, варто почути гурт наживо.

Після вкрадливих слів ведучого «Пізнайте красу та романтику «темної» сторони життя…» виступили кияни «Grimfaith» – gothic-doom metal команда із потужним вокалом та піснями, виконаними в кращих традиціях згаданих жанрів. Після електронного бомбардування з боку «MIND:|:SHREDDER» жива ударка звучала дещо повільніше, але публіка танцювала від того не менше. Окрім того, після випуску двох альбомів та кліпу на пісню «Guttiere (Secrets of the sea)» гурт вже має своїх поціновувачів. Щоправда, з огляду на дефіцит часу, якраз «Guttiere» й не прозвучала. 

Далі відбулося вручення призів трьом глядачам, котрі замовляли квитки через Інтернет. Організатор дійства – Анастасія Angry Spirit – та ведучий вручили двом дівчатам та хлопцю диски «Deform».

Після розігріву, під час якого DJ Ева ставила навіть напівзабутий хіт 90-х «Smack my bitch up» гурту «Prodigy», нарешті настав час виступу хедлайнерів – гурту «Deform». Виступ можна охарактеризувати як типовий зразок жанру «глем-рок»: не суть важливо, метал звучить зі сцени чи легші жанри, головне – антураж. Вокаліст із зловісно підмальованими чорним губами три рази переодягався у різноманітні «шокуючі» костюми: від жіночої сукні до дивної суміші американських символів. Побачивши сукню, хтось крикнув вокалістові: «Вєрка Сердючка!» І справді, гіпертрофовані «форми» вокаліста викликали саме таку асоціацію.

DeformМузику свою російські хедлайнери характеризують як «концептуальний готик-індастріал рок з елементами різноманітних музикальних течій двох останніх десятиліть», стиль визначають як «мертва романтика». «Вживу» ця «романтика» звучала як суцільне гітарне ревіння та чистий, без примочок, вокал. Обіцяного «глибокого філософського сенсу» пісень «Deform» так і не відчулось, однак варто віддати належне - гурт відіграв свій виступ професійно.

Після «Deform» грали гурти «ANGEL:CRY» (Київ), «The Legacy» (Чергнігів), «Till it bleeds» (Мінськ), особливо колоритно виглядав учасник команди з нагрудним еквалайзером, і «Taciturnum» (Київ). З особистих причин вже вдруге не відбувся прощальний виступ gothic-industrial/dark-wave гурту «Audi Sile», який мав востаннє виступити ще на фестивалі «Techno body fest» (тоді, однак, фестивалю не пощастило з огляду на демарш хедлайнерів «Combichrist»).

Загалом фестиваль «Kiev after midnight» видався потужним та цікавим, незважаючи на затримки з часом та анонімних «мінерів»-хуліганів. Варто сказати, що музичні субкультури, об’єднані під загальними назвами «готика» та «індастріал», демонструють здатність організувати видовищний масовий захід на високому рівні.