категорії: репортаж

Як ми медіа-модернізувалися та їздили на ICTV

теґи: Богдан Логвиненко, Прилуки, авторська журналістика, екскурсія, тренинг, інтернет

Завдання на порозумінняПрилуцьким міським осередком «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» був проведений тренінг для локальних ЗМІ. Як проект, він мав назву «Медіа-модернізація на Прилуччині», як захід проводився у вигляді «Школи модернового медійника». Основні ідейники всього – Оринка Григоренко і Лариса Лавренчук – активісти прилуцької «Просвіти».

Медіа-тренерами першого етапу для представників прилуцьких ЗМІ стали: шанований редактор Олексій Погорєлов і прогресивний журналіст Богдан Логвиненко. Вони розповіли про соціальні мережі, про розповсюдження інформації в інтернеті, про якісну локалізацію і необхідність широкої реклами в інтернеті спеціалізованих (читати «локальних», в тому числі й прилуцьких) ЗМІ. Тренінг відбувався в Прилуках, у приміщенні арт-кафе «За двома зайцями».

ICTV. Конференц-зал. Юлічка Бондаренко і Оленка Фроляк – глаголютьПерший день другого етапу проходив теж у Прилуках (у тому ж приміщенні), а другий – у селі Валки, поряд із Прилуками, у Валківській школі. Вишкіл другого етапу проводили телевізійники: серйозний редактор розважальних програм каналу ICTV Сергій Харинович і переконано проукраїнський музичний редактор Юрко Зелений. Ці дотепні учителі розповіли про внутрішнє життя ЗМІ, в котрих вони працюють і поділилися хитрощами наробку матеріалів, котрі роблять ЗМІ популярнішими.
Глаголить Юрко Зелений
А от третій етап – це була екскурсійно-навчальна поїздка в Київ, на канал ICTV. І ось про неї більше... Нас допустили на засекречену територію, яка охоронялася неначе військова база, тільки у охоронців пістолетів не видно було. Групу представників прилуцьких ЗМІ зустріла дуже приємна дівчина Юлія Бондаренко – керівник прес-центу на ICTV. На час екскурсії вона була нашим провідником. Розмістивши нас у конференц-залі, Юлія розповіла про створення каналу, самий початок його історії: що перший ефір відбувся у 1992 році й від самого початку ICTV постав як розважальний телеканал. Саме на  ICTV стартували перші іноземні фільми та серіали з дубляжем українською мовою. Далі, у 2000 році, зі зміною директора каналу, почався новий етапу його розвитку: ICTV  перетворюється у цілеспрямовано інформаційний з вкрапленням серіалів про «ментів», військових і т.д. через що отримує репутацію «чоловічого» каналу. Аудиторія збільшилася у три рази, тож так і продовжують розвиватися.

Згодом підійшла Олена Фроляк, головний редактор інформаційного відділу каналу ICTV та ведуча програми «Факти». Надзвичайно розумна і вродлива жінка, як на екрані, так і в житті. Олена розповіла нам основні правила відбору інформації. По-перше: потрібно брати ту інформацію, що буде цікава телеглядачам, а не якомусь окремому журналістові. По-друге: не повинна допускатися у загальних інформаційних блоках так звана «чорнуха» – це все окремою передачею пізно увечері, чи окремою сторінкою в друку. З кримінальних новин повинні бути лише ті, що зачіпають цінності високоморальної людини, а не ті, де наприклад, кривава міжусобиця в сім`ї алкоголіків. Також Олена поділилася з нами досвідом переходу із локальних Івано-Франківських ЗМІ на столичний телеканал ICTV.Богдан Логвиненко розглядає знайдені біля Прилук бронзові артефакти

навчитель Богдан Логвиненко – глаголитьВиявляється, це було справою випадку: коли Олена проходила стажування у Великій Британії (до речі, з Івано-Франківська туди потрапила, а не зі столиці), до неї зателефонував її колишній однокурсник і запропонував взяти участь у новому проекті «Вікна». «Ось, саме так усе й було. І бачите, вже 10 років працюю на ICTV», – каже Олена. Бажаючим пробитися, радить починати з себе: правильна професійна освіта, мобільність, грамотність і самоосвіта – ось всі секрети успіху. Найцікавіше те, що попри важкий графік роботи Олена ще й по повній хазяйнує у своєму будинку: готує, прибирає та займається дітьми. З нетерпінням чекає вихідних, щоб повністю віддатися сімейним турботам.

Наступний доповідач Віталій Ковач (інформаційна програма «Факти») розповів про непросте життя ведучого у прямому ефірі та, як і попередньо Юлія й Олена, переконливо запрошував до співпраці молодих талановитих фахівців локальних ЗМІ. Пропонував присилати цікаві ідеї та матеріали на електронну пошту. Адже хоча на каналі студенти-телевізійники часто проходять практику, серед них мало затятих шалених журналістів, готових працювати і генерувати ідеї, не зважаючи ні на що.

Найбільше запам'яталася фраза Олени Фроляк: «Журналістика – це високоосвіченість, це знання, це любов до життя».