категорії: музика репортаж

Як «Zapaska» і «BeBoBul» до Мінська доїхали

теґи: BeBoBul, Graffiti-club, Мінськ, концерт, проект “Zapaska”

Zapaska

Чудовий альтернативний концерт гуртів "Запаска" та "БеБоБул" мав місце в цікавому пабі "Графіті-клаб" у столиці Республіки Білорусь. Поки українські музики спізнювалися із причин "...відомих лише Богу",— як оголошували адміни пабу — публіка не нудьгувала, густо насичуючи чекання на музикантів коктейлями, пивом, картоплею фрі тощо. Навіть зелений чай тут приносять не просто так, а з трубочкою і словами від офіціантки: "Він у нас в такому от брутальному пивному бокалі". Вартує уваги й те, що в цьому закладі не палять, що обслуговують відвідувачів милі студенти (-тки) приботаненого вигляду. Словом, атмосфера чудова, всі терплячі, а одна леді навіть завбачливо готувала свою подругу: "Зараз приїдуть — буде кльовий психодел. Так що пий, давай..!" 

Zapaska

Густими аплодисментами: "Приїхали!" — вітала публіка музикантів. Почала програму "Запаска", проспівавши під час налаштовування апаратури: "Дякуємо, що дочекалися..." Яна посміхалася, Паша жартував: "Наш гурт має назву "Запаска", але нам це в дорозі не допомогло..." Налаштування тривало недовго і весело: з пробою ритм-басів, підбринькуванням мелодій, то ніхто не знудився.  Першою зазвучала пісня на слова Д.Лазуткіна,— одразу ж стало веселенько, позитивний авторський музичний проект поступово завойовував серця зазвичай нордичних стриманих білорусів.

Zapaska & BeBoBul

Посмішки упродовж концерту розцвітали все на більшій кількості облич. Присутні, звісно, не позривалися одразу з місць, але кивали в такт головами, підспівували, сміялися, посмикувалися дупами на стільцях, аплодували... 

Поки приступив до виступу "БеБоБул" — кілька молодих людей вже стояли, підтанцьовуючи чи просто попиваючи пиво. Дехто активно слідкував за роботою віджейки гурту та її проектора, що вони разом залишали рисунки й тіні на кольорових фонах сцени й на музикантах. Зеленуватий відеосупровід перетворював Яну, Пашу та БеБоБулів на дивних радісних зомбаків з обличчями трупного кольору. 

Zapaska

Дуже вдалими також виявилися спільні композиці "Запаски" та "БеБоБул", що прозвучали на завершення концерту. А ще, відповідаючи на питання залу: "Звідки ви..?" — музиканти геть заплутали білоруську публіку назвами українських міст: Кам`янець, Хмельницький, Львів тощо.

Не попереплутували нічого лиш хіба українці, яких прийшла, мабуть, третина залу — послухати пісень українською мовою, набути власної думки щодо розвитку новинкової вкраїнської музики, покайфувати в правильному місці у правильній компанії. Один юнак собі за столиком навіть завів пісню: "Гей-гей, соколи..." — тільки з якимись не тими словами, які я знаю з дитинства, з іншими... 

Фото Orkin http://sumno.com/w5k