Чубаєві «Скоромовки не для вовка», а для великого і малого...

теґи: Грицько Чубай, Дзиґа, Тарас Чубай, література, поезія, Презентація книжки

У МО «Дзига» презентували збірку дитячої поезії Грицька Чубая «Скоромовка не для вовка», що вийшла друком у видавництві «Грані-Т». Книжечка, яку проілюструвала художниця Ольга Гаврилова, містить 25 віршів.

На презентацію «Скоромовки...» Чубая до кав’ярні «Квартира 35» прийшло чимало дітей, які декламували вірші з презентованої збірки, а на завершення ще й підспівували лідерові гурту «Плач Єремії» Тарасові Чубаю пісню про «Миколая Бородатого». Окрім дітей Грицька Чубая – Тараса та Соломії Чубаїв, разом із підростаючим поколінням поціновувачів поезії дитинство згадували і друзі поета - Олег Лишега і Влодко Кауфман та представник видавництва «Грані-Т», письменник і автор післямови до «Скоромовки не для вовка» Іван Андрусяк.

- Років зо 20 тому мені, на той час студенту Івано-Франківського педінституту ім. В. Стефаника, хтось із друзів приніс рукопис дивовижного тексту – поеми «Марія», автор якого одразу став для мене улюбленим. То був Грицько Чубай, - розповідав Іван Андрусяк. - Коли вірші зі збірки «Скоромовка...» прийшли до мене, як до редактора, то першим ділом я приніс їх почитати моїм дітям. Вони послухали... А через два тижні донька запитала: «Тато, а ти цвірінькавку написати можеш, чи то тільки дядько Чубай вміє?» Я розгубився. Й досі не знаю, що відповісти. Але це свідчить про те, що збірка зачепить за живе кожного з нас, від наймолодшого до старого...

Кицині небилиці
(Грицько Чубай)

Ти куди мандруєш кицю?
Та до хлопчика, до Гриця,
Попросив маленький Гриць
Розповісти небилиць.

А яку ж то ти для Гриця
Знаєш, кицю, небилицю?
Ой, а я йому розкажу,
Як я з мишками дружу.