Фонд розвитку сучасного мистецтва «Ейдос» розпочинає проект «Remake»
Невпинне зростання темпів споживання призводить до безпрецедентного збільшення обсягів сміття, яке щодня викидають українці. Відходи людської життєдіяльності, часом зовсім непридатні до утилізації, накопичуються у природних зонах та місцях громадського користування або спалюються за містом, отруюючи повітря.
При цьому рівень екологічної культури в Україні залишається небезпечно низьким. Більшості українців і досі невідомо (або байдуже), що обгортки та упаковки, які щодня викидаються у смітник чи повз нього, підлягають утилізації, а натомість вони лишаються, скупчуються і отруюють довкілля та життя самої людини.
Наразі проблемі охорони природи традиційно не приділяється достатньо уваги, громадськість постійно схвильована іншими, «цікавішими» та «важливішими» питаннями, іноді - доволі абстрактними. У той же час проблема утилізації сміття стосується особисто кожного, хто живе у місті. Тому сучасне мистецтво може і має торкатися такої болючої теми, як охорона довкілля. Звичайно, вирішити цю проблему самостійно митці не в силах, але вони здатні акцентувати увагу громадськості на такій необхідності.
Проект REMAKE розповідає про можливість вторинного використання сміття та демонструє можливі варіанти для цього. Втім, автори не сподіваються перетворити усе сміття в Україні на об’єкти хенд-крафту, вони закликають кожного українця замислитись над необхідністю належної переробки побутових відходів, усвідомити власну відповідальність за екологічну ситуацію в країні і припинити хижацьке забруднення природи.
Проект реалізують за допомогою рекламних інструментів та промоакцій. І можливо, саме маркетингові методи, що зазвичай стимулюють споживацьку активність, зможуть зіграти важливу роль у формуванні екологічної свідомості нації.
Юля Балаєва
Це імітація діяльності, мовляв, глядіть, ми боремось.
Проблема вирішується світоглядно – через відмову від споживання всякої гидоти, розфасованої у не меншу гидоту. Але на це ніхто не піде, особливо ці "митці" – котрі самі щотижня продукують кілограми такого сміття.
І свастика замість логотипу ніби підказує нам...
Максиме, про свастику Ви погарячкували. Витратіть хвилинку і загугліть. А проблема не вирішиться відмовою, тим паче на рівні індивідуальності. Якщо є Ви маєте якісь конструктивні зауваження, радо перекажемо їх авторам проекту.
ага, проблема вирішується збиранням сміття і виробленням з нього "мистецьких" артефактів, у-га-га-га!
конструктивна пропозиція – не заперечувати сходу висловлену думку, а почати копати в тому напрямку.
а щодо лого, то для чого гуглити, треба в спільноту гламурного фашизму зразу викладати, ггг, хай фашики порадіють.