категорії: музика інтерв'ю

Куклы Клауса: ніякого "Ку-Клус-Клану" не було! Ексклюзивне інтерв'ю нашому сайту

теґи: куклы клауса

Куклы КлаусаМинулого четверга гурт Куклы Клауса приготував своїм поціновувачам справжній сюрприз. Для всіх тих, хто по якимось причинам не зміг відвідати концерт 5 квітня, гурт дав додатковий концерт у клубі "Барви".

Відверто сказати, вийшов він не менш перфектним, не дивлячись на специфічність закладу, відбувся у атмосфері тотальної безшабашності і веселухи, що стала вже фірмовою для концертів "Кукол".

Після концерту учасники гурту стали потихеньку «випаровуватися» у невідомому напрямку. Тож нам довелося докласти чимало зусиль, щоб витягти для ексклюзивного інтерв’ю деяких учасників гурту: вокаліста Кісу, басиста Боба та бек-вокалістку Кет, та персоналу: менеджера гурту Юру та pr-менеджера Катю.

 

– Розкажіть звідки взялися «Куклы»?

Катя: Вони з'явилися з Севастополя J

– Ну, це ми знаємо, але цікавить трохи інше. Розкажіть, як створювався гурт. Коли зібралися і навіщо?

Катя: Зійшлися на спільних інтересах. Так зажадало життя. А, в силу того, що натури вони глибоко творчі – думки складалися в речення, в нотки. І, взагалі, так і виникли «Куклы Клауса».

– Але ж до «Кукол» було ще щось, правда? По Інтернету свого часу бродив реліз під назвою «Ку-Клус-Клан», автор якого переконував, що це – ранні «Куклы Клауса».

Боб: Перепрошую, але ніякого «Ку-Клус-Клану» не було. Наша перша формація, яка зібралася у складі чотирьох чоловік, звалася «Ку-Клус-Клаус».

Куклы Клауса– І що на той час грали «Ку-Клус-Клаус»?

Кіса: Приблизно, те саме, що і зараз. Трохи більш ліричніше, трохи більш наївніше, оскільки це було 10 років тому.

Катя: Всі були молоді-прекрасні. Трохи були схожі на... когось, на відміну від нинішніх «Кукол», що схожі лише самі на себе. Тоді вони порвали Севастополь. Вони, без перебільшення, були зірками Севастополя – і на цій хвилі поїхали до Києва. Але Київ виявився іншою планетою – прийшлося зачекати кілька років. Тут вони вже зібралися знову, тут же з’явилася Кет.

– А як саме з’явилася Кет?

Кет: Я з’явилася, коли стало ясно, що потрібен хтось, хто буде кричати в мегафон J

Юра: І підтримувати Анічку. Взагалі-то у гурті була ніша. Була просто мега-прекрасна ніша, яку Кет чудово зайняла.

Катя: Саме вона принесла ту нотку. Яка відрізняє нинішніх «Кукол» від минулих.

– Раніше доводилося читати про те, що ви граєте у стилі «джанк» (джой-фанк). Як вам таке позиціонування? І що насправді грають «Кукли»?

Кіса: Взагалі-то ми окреслили нашу творчість, як «арт-панк». І прагнули до чогось, що можна було б назвати «арт-панк». Або припанкований арт або артовий панк J

Катя: Насправді – наші слухачі відповідають за нас. Вже з'явилися терміни джанк і ще, і ще, і ще. Нас це повністю влаштовує. Бо я не вбачаю сенсу підписуватися під стиль. Якщо хочеш на естраду – то тоді варто підписатися під стиль, а якщо сам собі зірка – грай те, що приносить задоволення J

Куклы Клауса– А які у гурту плани на майбутнє? Особливо цікавить доля альбому «Intra» – чи буде він десь видаватися? В тому форматі 12 треків чи будуть ще якісь додатки?

Катя: Плани на майбутнє. Насправді, дуже прості – світове панування. На менше ми не згодні J

Юра: Альбом вже виданий обмеженим тиражем в такому вигляді, в якому він представлений в Інтернеті.

– Як я зрозумів, то видавалися ви самі. Тобто, ні з яким продюсером не працювали?

Катя: Ні – самі. Все самі. Продюсерів ми чекаємо – ми готові до готові до співпраці. Єдине, що поки ми самі їх не шукаємо, бо поки самі справляємося. Але, якщо хтось захоче, то ми готові вислухати усі пропозиції. Особливо, для другого альбому, який хочеться видати вже більш масштабніше.

– А як буде називатися другий альбом? І коли він вийде?

Кіса: Поки не придумали, адже альбом поки в процесі створення. Більшість пісень вже є, вони будуть дописуватися. Альбом також буде складатися в якусь цільну концепцію, як і перший. Потім вже буде придумуватися назва, мінятиметься дизайн. Єдине, що можу точно сказати – це те, що все буде по новому.

Юра: Точну дату сказати важко, але, думаю, це буде орієнтовно влітку.

– Ну, правильно, літо час для перемог. З літа плануєте виступати більше? Збираєтеся на якісь фестивалі?

Катя: Виступати, звичайно, плануємо. Правда, не певна, чи будемо більше. Адже до кожного виступу готуємося так, щоб наша програма заряджала публіку по максимуму. А якщо часто то повторювати, то імпульс заряду потихеньку спадатиме.

Юра: Влітку плануємо провести міні-фестиваль з трьох севастопольських гуртів, ототожнювалися з цим містом. Також плануємо заявитися на Summer Punk Fest, але як там буде – не знаємо. А от ще нещодавно наші друзі з гурту «Реальная Ситуация» запрошували до себе в гості, в Керч. Тож програма на літо є. Єдине, що треба – це сили скрізь встигнути.

– І, на останок, хотілося б спитати щодо самого складу гурту. Чи плануєте після Кет долучати ще нових людей?

Катя: Навіщо? Це сім’я. Нікого не виганяємо – нікого не шукаємо. Вона, якщо і поповниться, то лише природнім шляхом J Діти підростуть і стануть на сцені поруч з батьками J